Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kdy je čas přejít na více kontraktů?


Doporučené příspěvky

Určitě bych hodně zdůraznil bod 4. Tu psychiku by měla ovládat naprostá důvěra v kvalitní obchodní systém. Pokud v rámci systému riskuji 150USD vč. komisí a chci vydělat 450USD vč. komisí (RRR 3:1), mám nízký počet obchodů a třeba alespoň 40% úspěšnost a navíc v rámci systému připadá jeden kontrakt na 10 000 USD. Znamená to, že abych účet zcela vymazal musel bych se netrefit 46x (počítám s marginem kontraktu za cca 3000) a už jen toto dodává mé psychice poměrně sílu. Zároveň vím že dokud nebudu mít na účtu 20 000 USD tak prostě dva kontrakty obchodovat nebudu páč by se zvýšilo riziko, se kterým nepočítám. A proto mi v tento moment (i přesto že multikontrakty zatím neobchoduji) přijde stejný obchodovat s jedním kontraktem jako obchodovat s dvaceti. Riziko je pořád stejné a to je třeba si uvědomovat vždy. Pokud to psychika zvládne s jedním kontraktem musí to zvládnout i se dvěma a více. Pochopitelně pokud se z 20 000 USD prodělá 10k USD tak se 1 kontrakt odebere a jede se dál s jedním kontraktem... Je potřeba to podle mě prostě dodržovat a mít v systém 100% důvěru.... ale co já vim jaký to je obchodovat s 10-20 kontraktama. Ale asi je nejduležitější nepřepočítávat to na peníze ale pouze na ticky, které vidím na grafu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ
Vždy je důležitý propad kapitálu. Ten určuje počet kontraktů, které obchoduji s daným účtem. Další důležitou věcí je margin dané komodity nebo indexu. PříklAd: pokud mám propad 200$ na kontrakt a margin 500$ pak můžu s účtem 10000 v pohodě obchodovat 7 kontraktů. Vždy je to o tom, v jakém vývojovém stadiu tradera se nacházím. Začátečník s velkým propadem si může dovolit např. s 10000 účtem max. dva kontrakty, protože má např. velký propad kapitálu. Taky musím mít přispůsoben mozek k tak velkému objemu obchodů, protože i ztráty se násobí počtem kontraktů.
Čím déle obchoduji tak tím menší je propad a stoupá úspěšnost obchodů a můžu si dovolit více riskovat a brát více kontraktů.
Určitě zajímat se o peníze a i ticky je bezpředmětné. Důležité je soustředit se na samotný graf a obchodovat přesně podle plánu. Kolik mi trh nadělí , tolik přijmu. Většinou nevím ani o kolik se jedná. Stačí mi, že rozpoznám zda mám zisk nebo ztrátu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...