Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Gladiátor Zajímavé vlákno. Dlouhou dobu jsem se snažil hledat cestu jak obchodovat na trhu. Zkoušel jsem různé indikátory včetně CCI, PA, atd.. Před rokem jsem si zakoupil knihu Market Profile a dlouho ji nechal ležet bokem - přišla mě hodně nesrozumitelná, a těžce stravitelná. Co mě však hodně zaujalo byla skutečnost, že celá kniha ve své podstatě pojednává o ceně. A co jsem si doposud uvědomil je fakt, že skutečná hodnota na trhu je cena. Indikátory, a také PA jsou v podstatě z nemalé míry jenom hračky. Hodně lidí se teď nakrkne a bude si myslet co to je za hovadinu, ale v knize " curyšské axiomy" je napsáno o paternech a formacích na grafu že to jsou pouhé bludičky které vedou klamným směrem. Co jsem pochopil je prostý fakt, že to, co má skutečnou vypovídací hodnotu je aktivita obchodníků na cenové hladině. To znamená volume+množství obchodů=OI na cenové hladině. Tato akce udá následný směr pohybu trhu, ve většině případů. Otázka je, jak to vyhodnotit? Já jsem v Sieře našel jeden způsob jak na to. Není dokonalý, a učím se sním pracovat. Je to spíše o umění se to naučit číst. Naučit se číst hru. Přikládám obrázek, který ukáže víc jak kdybych napsal 20 stran A4.

9381

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Everest,


kniha Market Profil je dost ťažko pochopitelná v priebehu prvých mesiacov jej študovania , ale potom ti to začne do seba všetko dokonale zapadať a je to super. Ja používam MP aktívne a časť z toho som preniesol priamo do paternov PA v podobe CC - cenové centrum ktoré funguje ako švajčiarske hodinky, čím je centrum väčšie tým väčší význam má. cca každých 15 min si kontrolujem pohyb ceny a presuvanie bodu kontroly na trhu. Najviac však využívam systém ukončovanie short, long pozícii ktoré budia na prvý dojem v normálnom grafe že ide o príliv nových obchodníkov a že sa trh rozhodol íst novým smerom preto skáču do "nového"terndu a v zápätí vyskakujú lebo zistia že šlo o "fór".... :)
Dalšia najčitatelnejšia formácia TPO je dvojitá distribúcia ktorá je lahko využitelná. Momentálne ked sa hýbu trhy do strany tak aj MP nemá velké využitie pre normálneho obchodníka, lebo zarába viacmenej na krátkych pohyboch typu scalping a k tomu MP nepotrebuje. Na tento účel a vôbec stále sa dá využiť PA systém , lebo môže si kto chce nazvat bludičkou , ale tá bludička ma už dlho úspešne živí , funguje a bude fungovat stále dokial na trhu budú "živý" účastnici trhu ktrými hýbu emócie. Zober si príklad Fibonacciho línie, prečo fungujú? Lebo niekto s tým prišiel ....bol to velký matematik....teda autorita a obdivovaný "génius" takému človeku bude väčšina veriť a začne robiť rovnaké rozhodnutia na základe hraníc ktoré im načrtol tento genius a máme z toho úhladnu spartakiádu riadenu jedným rytmom jednou hudbou a nikoho nenapadne odbočiť lebo by pokazil formáciu.... ;) PA systém odráža podobný spôsob spartakiady , lebo tisíce traderov robí podobné formácie ako na pokyn a ideme stále do kola no hlavné je že nám to dáva obživu takže nebudem to degradovat slovom bludička....
Všetci profíci MP využívaju a priamo COBOT burza poskytuje report vždy po ukončení seansy kde máš rozloženie síl po krokoch počas celej seansy. Ked si to spätne prejdeš tak vidíš v grafe kedy bol nárast spôsobený prílivom "verejnosti" kedy vstupom inštitucionálnych obchodníkov aký mali prercentuálny podiel na trhu a podobne.
Podla screenu ktorý si pridal ide o niečo podobné ako MP takže musí to byť funkčné, ale na môj vkus je gaf prehustený cenami a to pre na spôsobí rušivo ba až nepoužitelne , ale všetko je vec zvyku. Každopádne je to zaujímavé.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
ja som si kúpil knihu Market Profile tak pred mesiacom a po prvom prečítaní mám v hlave trochu guláš. Takže si dám chvíľu pauzu a pojdem nanovo. Je fakt že je trochu neprehľadná a musím hľadať obrázky ktoré súvisia s textom, takže napoprvé sa nedá nič iné asi ani očakávať, ale celé ma to hodne zaujalo, tak budem rád za každú novú informáciu ako to uchpiť a pochopiť od vás skúsenejších.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo,

ešte pár mesiacov budeš mať guláš a potom môžeš prejsť na rezne... ;) Kniha je velimi blbo napísaná nakolko sa musíš stále vracat späť o niekolko strán , alebo naopak niekolko dopredu. Sama problematika je velmi komplikovaná a potrvá dost dlho kým do toho prídeš, to je jedna z mála techník ktorá sa nedá vysvetlit ako bežný obchodný systém. Presne ako je písané v knihe je to šachová partia aked sa chceš stat velmajstrom v šachu potrebuješ na to dlhé roky štúdia rôznych rozostavení figúr na šachovnici -TPO takže velmi ti rady iných nepomôžu. Nič v tradingu nieje jednoznačné a dost často sa prelínajú dni s dvojitou distribuciou s dňami bez trendu . Skrátka učebnicové príklady sú len v učebniciach.V prvom kole ti stačí rozoznat jednotlivé Open formácie teda prvá 1.5 hod času , ked toto zvládeneš potom nasleduje rozoznávanie znakov presúvania obchodných aktivít počas dňa a na základe
toho reagovať. Ako som však napísal pokial ti ide o obchodovanie v krátkych časových rámcov 5-30 minút je ti to v podstate na nič . MP je pre obchodníkov ktorý to trénuju na neskoršie pozičné obchodovanie kde to má velký význam. Pokial vstupuješ na základe formácii grafu, alebo indikátora na krátky čas tak skutočne k tomu MP nepotrebuješ. Ja to trénujem pre pozičné obchody ktoré budem realizovať oveĺa neskôr, teda ide o výuku za pochodu.Každopádne poznanie fungovania trhu ti bude len na úžitok.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PPavell,

volá sa to LDB (Liquidity Data Bank) ked si to dáš do vyhladávača na ich stránke tam ta to hodí, ale bude pýtať meno a heslo pre prístup do živých dát. Mna americké trhy nezaujímaju takže som to neriešil, ale komunikoval som s ludmi z EUREX-u kde som chcel zísakt prístup do ich databázy a odpovedali mi , že je to len pre zmlúvnych partnerov a nech sa obrátim na centrálu tak som sa na to vykašlal , stačí mi to čo mám , ináč boli by to pre mna zaujímavé informácie ako štúdijný materiál. Je to report po "funuse" takže priamo v danný deň ti to nebude nič platné.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator028,
dakujem za informáciu, zaujíma ma všetko čo sa týka burzy a tradingu, preto som si kúpil aj túto knihu. Je možné že veci z nej nepoužijem, ale je dobré mať prehľad a informácie. Jeden nikdy nevie čo sa mu v živote hodí :). Inak šach ma moj dedo učil hrať ked som mal 5 rokov :) a v desiatich som vdaka tomu pri nom oberal spolužiakov o céčka......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mahrlo,

je sice dobre mit prehled, coz spousta traderu nema, ale zase neni dobre skakat ze "systemu" na system. myslim tim, pokud najdednou objevi MP tak nedela nic jineho, pak zase obejevi ruzne indikatory, pivoty, fibo, cenu, tick, trin, prem atd. a ve finale to nikam nevede.

everest
zkus nekdy squak box treba objevis dalsi kouzlo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na zobrazování TPO existují placené softwery, k vyhledání stačí google, ale než si je pořídíte tak je docela dobré mít knihu aspoň dvakrát přečtenou a rozumět základním věcem. Já jsem to řešil vytvořením jednoduché šablony a zapisoval jsem si TPO ručně. Je to sice trochu pracnější, ale pro pochopení metody určitě lepší než se jen kouknout na hotový obrazec na konci dne.

9387

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...