Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sierra Chart - obchodování z grafu


Renooo

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, dovolil jsem si otevřít samostatnou diskuzi na toto téma. Nenašel jsem zde moc informací o téhle možnosti. Objevil jsem tuto možnost Sierry teprve teď. Dost se tato možnost probírá v souvislosti s programem Ninja Tr. Uvítám, pokud se podělí o zkušenosti někdo, kdo využívá možnost obchodovat z grafu živě bez další obchodní platformy. Vyzkoušel jsem zatím pár věcí - vstup za Market s nastavením SL + PT. V grafu jsou pak zobrazené všechny hladiny - vstup, SL, PT. Posun SL + PT lze provádět pouze tažením myši za linky. Vstupy fungují i v režimu přehrávání grafů. Samozřejmostí je zaznamenání provedených obchodů (viz obr.). Intradenní data mám od TransAct (broker Infinity) - máte někdo konkrétní zkušenost s tímto spojením? Díky, Renda

9807

9808

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 73
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Rendo,
vyzkoušel jsem obchodování ze sierry na demu a fungovalo to spolehlivě. Obchodoval jsem i se třemi různými výstupy a bylo to dobré. Dobrě to funguje i na testování přes Replay Chart. Je zde pouze problém, že při používání šipek posunu o určitý časový úsek, nelze vystoupit, nebo nastoupit na stínu svíčky, ale jen v těle. Ale pokud zapnu normální, nebo i zrychlený posun trhu, tak to funguje dobře. Řešil jsem to kombinací obou. Škoda, že je zde takováto chybka, jinak by to mohl být naprosto skvělý pomocník pro backtest. Zaznamenávání obchodů je v pohodě, jen jsem nikde neobjevil uložený výpis, podle mě se to dá pouze zkopírovat a pak vložit do exelu. Já jsem to tak používal a nebyl problém. Dobré by bylo to pak neexportovat třeba do J.A.testeru, což by mělo jít. Jinak je na webu sierra k testování video. Předem děkuji za případné podělení se o zkušenosti.
Ať se daří
kozidech

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky zdravím,
já teď obchodování z grafu začal používat pro "zrychlený papertrading" právě na ReplayChart. Tak tuhle botu se vstupem, výstupem jsem zatím neviděl. Jestli nejsou i rozdíly ve verzích Sierry. To obchodování z grafu tam nemají dlouho, tak se to bude určitě odlaďovat s každou novou verzí. Video jsem taky zhlídnul. Výpisy jsem moc neřešil, přepisuju to zatím ručně, takže nemám zkušenost. Ale tipuju, že se někde určitě obchody archivují, buď v LOG souboru, nebo něco podobného, jen to najít :-).
Mně spíš ještě k dokonalosti chybí fce, které by se daly automaticky nastavit pro průběh obchodu. Když vstoupím do trhu, automaticky se nastaví SL+PT. A ještě by se mi líbilo mít další pravidla. Např. - pokud urazí cena mým směrem o fixní částku, posune se SL. Nevím, jestli to jde a jen to neumím. Ale nejde o klasické nastavení, ketré jsem taky viděl pro TrailingStop. Zatím to řeším ručně, ale určitě by bylo lepší pro mě mít to v automatě.
Jinak živé obchodování jsem ještě nezkoušel a ani nevím, jestli by tedy bylo funkční.

Taky ať se daří...
Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chyba se mi objevovala jen při posunování šipkami o předem daný časový úsek. Pokud jsem to pustil zrychleně, což asi používáš zřejmě i ty, tak tam chyba nebyla. Nevím jestli jsem dobře pochopil co bys potřeboval, ale to by splňoval normální BE. Já už to v součastné době nemůžu vyzkoušet, protože jsem si vyšší verzi sierry jen zkoušel, časový limit už vypršel. Pokud udělá Alec možnost exportu do J.A.testeru, tak s tím zase začnu pracovat, jinak mně to zas tak moc práci neurychlí.
Ať se daří
kozidech

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj, já přehrávám grafy zrychleně a před vstupem nebo i v průběhu obchodu zpomalím přehrávání na 1 - tzn. reálné zobrazení grafu v čase... v podstatě trénink - paper... backtest už mám hotový a pro ten to nepoužívám...

jj, myslel jsem posun SL na BE+1, a pak ještě jeden posun SL na BE+8 při dosažení určitého PT... teď dělám tento posun ručně v grafu tahem za linku... ale pokud to půjde v Sieře, tak bych radši, aby to dělala platforma za mě automaticky... jen bych to chtěl kontrolovat... a to nevím jestli jde, nebo jestli např. to lze doprogramovat ?!?

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renooo :

To co ty chces (automaticky umistit PT a SL) provedes tak, ze si otevres Trade/Settings window, nahore v menu zvolis advanced a okno se ti rozsiri. V zalozce "Attached Orders" si vytvoris "pripojene" prikazy k tomu co se zadava. Takze napr.
SL 100$ si nastavis takto : Order type STOP, Stop offset 10 Ticks.
PT 300 nastavis takto : Order type LIMIT, Limit Offset 30 ticks

Oba prikazy v Group 0. Po te co zadas tvuj prikaz a bude vyplnen, automaticky ti tam priskoci tyhle dva prikazy jako PT a SL.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99:
Asi jsem to nenapsal úplně srozumitelně. Zadat tímto způsobem SL+PT umím. To není problém.
Takhle to mám i nastavené, že se mi zadají automaticky se vstupem i SL+PT.
PT mám nastavený na 120$.
A o co mi jde? Při pohybu mým směrem a dosažení PT=60$ chci, aby se mi automticky posunul SL na BE+1. Teď to dělám ručně. V nastavení jsem volbu nenašel.

Díky za snahu... Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nic, v poho. Ted koukam ze si to napsal srozumitelne, ja jenom rychle rep. spatne cetl :) Hm. Posun na BE umi BracketTrader, Sierra to jeste nema tak vychytany... vcetne toho exportu. Taky jsem resil (chvili) export do excelu, ale zpracovat to potom dalo celkem praci, takze jsem pak presel na neco jineho.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Já pozoruji jak to postupně v Sieře vylepšují. Ale zatím mám IB, graf přes Sierru a live jedu přes Bracket. Ninja bohužel neumí pro můj plán důležitý nezávislý rozsah indikátorů v jednom okně. Možná ale, že jsem byl slepej a málo si s tím hrál. Co se týče obchodování ze Sierry, tak ještě počkám, Brackett je prostě zvyk. Papertrader jsem si v Sieře užil, tomu není co vytknout, ale já si ty data z burzy nakonec zaplatil, abych měl pocit skutečnosti, že. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...