Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Platforma Plus500


rnovotn4

Doporučené příspěvky

motyl:
V pohodě, no doplácet prý bys pod nulu asi nemusel, četl jsem tu, že prý to pod nulu nepustí, ale kdoví, víš také o " margin callu "- výzva k doplnění kreditu na obchodním účtu, ta reálně existuje. No ono s těmi stopkami - těžko hledat, kam ji dát - ten ^$@#^ tam alespoň pro měnové páry radí, kam ji umístit, jsou to dost velké rozsahy cca nejmíň 50 pipsů i víc. Samozřejmě můžeš dát míň, ale pak máš sice malé ztráty, ale hodně, protože konkurenční t.zv. " velcí hoši " na forexu si pro malé stopky t.zv." chodí "vědí, kam je malí tradeři ustrašeně dají a jedou s trhem chvíli obráceně, takže malí tradeři vypadnou a oni se mohou vrátit k původnímu trendu a o jejich ztráty pak mají vyšší výdělek oni. To ovšem nedělá broker, ale konkurence. Prostě velcí ECN brokeři tohle nedělají, tam obchodují velké světové instituce a nějakej náš "pidilot" je nezajímá a nestojíme jim za to, no a ti, co tohle mohou u retailu dělat, tak u ECN neudělají, proti bankovním miliardám by takový jejich tah s kurzem ani nehnul a ztráceli by sami.
Doporučuji: sleduj ekonomické recenze, jednak na fxstreetu a dále v TV na Z1, je tam samá ekonomika a je potřeba nejdřív vědět fundamentální analýzu, např. europrůšvih Řecka + potíže Portugalska shodily EURO o fůru procent proti dolaru a i jiným měnám a tak, pak teprve prostuduj grafy a udělej si technickou analýzu a podle toho vol nástroj, nmožství, stopku a take profit. I tak to někdy nemusí vyjít, ale kladných výsledků bude víc.
Zdravím a hodně úspěchů !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 500
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Obecně:
Jen tak pro informaci, nevím, jak to ověřit a jestli je to fakt: při brouzdání ( obvykle tomu říkají přeneseně surfování ) po internetu jsem náhodou narazil na reklamu plus500, novou a ejhle: Chlubí se tam registrací u FSA v Londýně, to znamená, že by už byli plně regulovaným brokerem, co se tady toho na fóru toho napsalo o jejich neregulovanosti atp, já tedy jsem jim vůbec nevěřil, no nebudu předbíhat, ale jestli je to pravda, tak by tedy dost povýšili. Akorát proč si nechávají tu strašlivou obchodní platformu, že si nepořídí něco modernějšího, no to je jejich věc. No, dokonce prý si v Londýně zřídili i novou kancelář, tak zírám. No zatím mi to ještě nepřesvědčilo, ale když se takhle drží a jdou výš, třeba by mohli lepší reputaci získat, možná, že za nimi někdo bohatší stojí jako sponzor, nevím, že by to vydělali na forexu při těch předchozích negatívních recenzích ?.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkusil jsem to před pár dny s tou jejich pětistovkou. V pátek jsem byl BUY s nastaveným limitem na 5 pips pod 1,3000 u EUR/USD. Automatické uzavření ziskové pozice se nerealizovalo a obchod skončil ztrátou. Ani mě nenapadne abych tam posílal své prachy. Možná jim ty stop-lossy a limity fungují jen při otevřené platformě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen69:

o margin callu vím, mají to i v nastavení, upozornění prostřednictvím sms nebo emailu... ale to neznamená, že je to výzva k zaplacení, jen pouze k navýšení kapitálu blížícího se momentálně k nule, teda doufám, pokud nejsem mimo :-)

jinak stopky jsem zkoušel, třeba při -200 stopnout, ale začínám dělat jinou věc, třeba u plynu jak byl na 5.200 dal jsem zkrátit, můj odhad byl že klesne na cca 4.200 no a poprvé sjel plyn na 4.700
jenže pak zas vyletěl na 5 takže neměl jse stopku, ale udělal jsem do protivky nákup, takže jsem měl jak zrkácení, tak nákup, v momentě jak to vystoupá, zruším nákup a nechám zkrácení furt, takže vydělávám ještě zpětně na opačných výkyvech, jenže já jsem ^%^# :D takže v určitých momentech se tenhle způsob nevyplácí, ale pomůže mi to zajíštení, že mi v podstatě neubývá a já můžu počkat den dva na obrat a zas to můžu nechat jet v linii kterou jsem předpokládal :-) tohle dělám jen když jde do tuhého, občas když mám strach, tak na tomhle prodělám, ale mnohdy kdybych to takhle neudělal, už mám po zajistění tím pádem mi to zavřou a á jsem v háji zeleném, takže aspoň takhle mi to pomůže no :-)
Třeba v pátek jsem dal prodej jen tak při 7,3 USD/SEK ale otočil se ikdyž můj předpoklad byl, že pojede dolů, dneska při otevření jel ještě nahoru, z -300 šel na -550 dal jsem teda jak byl u -300 nákup vydělal na tom cca 200 ale začal klesat, zastavil jsem ho a teď budu doufat, že to byl strop, takže místo zavření u určité hodnoty, spíš teda použiju příkaz opačný.
Ale mrknu teda na tu Z1, ikdyž se mi fakt zdá, že to jede podle linky, třeba když jede dolů ustech 100 jede nehoru usd/sek celkem paradox a zdá se mi, že se tu hraje spíš nějaká hra :D kdo vlastně vůbec ví, jak to s tím vším je, no nebudu spekulovat, ale divné a nejen u toho mi to přijde celkem :D

Tak to je dobré, že už jsou tam, ikdyž stejně, se svým vkladem bych byl obezřetný, přece jen to sídlo na Belize atak...

no mrknu na to Z1 a zase opět díky za rady ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

motyl:
Je vidět, že si umíš najít cesty, jak zmenšit ztrátu - u plusu tedy protipozice ( což je vlastně hedging ) je zřejmě povolen, někteří brokeři to prý nedovolují, ale blíž jsem to zatím nehledal. Ta Z1 je dobrá pro fundamentální anylýzy, jednak školení a věci znalí komentátoři + řada rozhovorů s různými i zahraničními ekonomy - je tam toho hodně a mohou leccos napovědět. A ani jejich ukázky grafů nejsou k zahození. Když si to pak u zvoleného nástroje porovnáš s kurzy brokera + indikátory, tak spojuješ fundamentální a technickou analýzu - to je základ, každý si z toho musí umět vybrat, co mu vyhovuje. Mě tam nevyhovuje spíš jen to, že ekonomie není zrovna mým vyhledávaným tématem, ale pro forex mi nic jiného nezbývá....chci si přivydělat, o miliony mi nejde, ale pár kaček k dobru neškodí .
Zdravím !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau, mám dotaz, možná hloupej, ale nedá mi to, nikde odpověď nemůžu najít :).
Obchoduju z plus500 uz nejakou dobu, uz i vydelavam ale zajima mě tohle: Je pro tu sploečnost výhodný, když vydělávám a nechávám si od nich posílat peníze? Nebo je to celý CFD obchodování založeno na prodělávajících traderech, kteří furt dotují účet a profitujících se budou chtít zbavit?
Ta otázka plyne z toho, že vlastně vůbec nevím jak tohle celý technicky v pozadí funguje, když např. něco koupím (ropu), někdo jako já ji někde zase prodá? V tu stejnou vteřinu? U futures to tak bude, ale tohle je CFD, tak mi to moc nejde do hlavy :). A už vůbec ne to, že sem jednou napsal na podporu kvůli něčemu, a výsledek byl ten, že jednu moji otevřenou pozici zrušili, prostě jen tak, beze ztráty/zisku, prostě jako bych ji nikdy neotevřel. Jak je tohle možný?
Dík za příp. odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pul21
Funguje to u retail brokerů asi takhle:
1) Obchoduješ na serveru brokera, ne banky !!!
2) Broker tedy vidí a sleduje všechny pozice a podle situace do nich může, nebo nemusí zasahovat. Proč ?
Souhrn ztrát z pozic prodělávajících traderů + spready ze všech live pozic jsou brokerovým ziskem, protiváhou jeho zisku jsou zisky vydělávajících traderů. představ si to tedy jako váhu:
Pokud na levé misce je váha, kde jsou zisky brokera ( spready a ztráty ) " těžší " než zisky traderů na pravé misce vah, broker vydělává, je spokojen a nemusí nic dělat, jenom sledovat tento, obchody neustále se měnící poměr.
Pokud by ale začali převažovat zisky traderů, broker by prodělával, protože on je protistranou traderů a nemusí ani nic protahovat přes banku, ale právě jen , dokud má výdělek. Jakmile by o něj přišel, musí " něco" udělat, a to buď se proti ztrátám jistit hedgingem ( otevřením vlastní protipozice třeba u banky ), nebo...a to mu nemůže nikdo dokázat, že by mohl hnout s kurzem, je přeci Market Maker-tvůrce trhu a obchoduje se na serveru, který on ovládá a vidí do něho. Obvinit ale konkrétně nikdo nikoho prakticky nemůže, protože spousta traderů ztrácí sama vysokým rizikem a je to jejich odpovědnost, takže mluvit o likvidaci pozic pomocí stoplossů nečekaným opačným pohybem kurzu je prostě možnou fintou, ale nic se s tím brokerovi nedokáže, prostě, kdo obchoduje, musí počítat se vším.
Takže nelze jednoznačně říci, že broker se chce profitujících zbavovat, pokud v celku vydělává on, tak potřebuje i profitující obchodníky, třeba kvůli reklamní chvále úspěšných traderů, prostě podniká, aby vydělal, pokud by to přeháněl a drasticky šel po co nejvyšším zisku, jeho členové by mu utekli jinam. ( Také to i dělají, pokud je vykoplá pozice naštve ).
Pokud jde o tu uzavřenou pozici bez ztráty/zisku, ber to v poklidu, stěžovat si můžeš jen u něho a to je k čemu ? soudit se o zisk-není o čem, prostě to vyřešil jednoduše a šmytec, i když jsi s tím nebyl spokojen.
No a ten prodej ropy a nákup- je to jen fiktívní nástroj bez povinnosti fyzické dodávky, pokud budeš držet třeba nakoupené futures,( které fyzicky nemáš ) přes termín dodávky, nemusíš je fyzicky shánět a dodávat, futures nástroje prostě k termínu fyzické dodávky projdou t zv, " rolováním " na nové ceny, takže se rozdíly vyrovnají finančně na obchodním účtu, no a CFD ( kontrakt na rozdíl ) jede prostě průběžně, stejně jako měnové kurzy. Prostě koupíš ropu a pokud ji prodáváš, broker je povinen ji " odkoupit " a fyzicky se žádné barely neshání, a jestli ji někdo koupí hned, nebo pak, tak se to jenom opakuje dokola. Podstatné pro tenhle obchod je skutečná pohyblivá cena ropy na světových trzích a tím se řídí i spekulatívní ztráty a zisky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dá se tam vůbec něco koupit jen za ten bonus 500Kč v reálu? chtěl bych to vyzkoušet v reálu. Kde případně zrušit u nich svůj účet? Co by jste mi doporučili v reálu k nákupu jako nejnižší potencionální riziko pro začátečníka (pokud se něco vůbec dá jen za 500)?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MilanMr:
Jen za ten bonus se toho dá koupit jen moc málo, snížili páky, takže tím potřebuješ více peněz na margin a když vezmeš jen ten bonus, tak se dá koupit asi tak 2000 Euro ( nebo prodat ), pak jsem tam viděl asi 10 barelů ropy ( margin 467 Kč ), ale blíž jsem to nezkoumal - zkus si to u nich na demu, možná ještě seženeš nějaký malý objem a margin, ale nemá to vlastně cenu, protože pár pohybů kurzu proti tobě a je margin v čudu, udržovací nemaj kde vzít, tak ti to zavřou a máš po obchodu i po bonusu ( pokud tam honem nepřihodíš třeba přes moneybookers), ale myslím, že je to zbytečná ztráta času.
Zrušit účet nevím, mám u nich jen demo a to rušit nemusím, když se po nějakou dobu k nim nepřihlásím, vymažou to sami. U reálu nejspíš bys musel zkontaktovat se u nich přes support a požádat o zrušení, nevím, jestli je to správně, ale nejspíš tě budou přemlouvat a nabízet možná nějaké výhody za vklad - obvykle jak někoho dostanou do reálu, tak se ho nechtěj zbavovat, mezi brokery vlastně běží " jakási válka " o reál klienty, ti jsou jejich byznysem. proč myslíš, že kdekdo nabízí bonusy za vklad ? ( Vědí, že většinou ho klient stejně prohraje + k tomu něco vlastního, takže ve většině případů na tom nemůžou prodělat, ten bonus je vždycky podmíněn nějakým objemem obchodů, jinak si ho nemůžeš ponechat ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MilanMr:
Ještě malé doplnění: Pozor na založení reál účtu - když třeba zůstaneš kousek nad nulou a neobchoduješ třeba 1/2 roku ( může to být různá doba ), nevím , jestli to i Plus500 taky dělá, ale řada brokerů určitě ano, tak si broker účtuje poplatky za neaktivitu ( viděl jsem někde asi 30 USD/měsíc ) prostě různě a to může pěkně nepříjemně kohokoli překvapit - proto před založením reál účtu si vždy dobře přečti jejich obchodní podmínky !!!
Pokud jsou jen v angličtině a neumíš-li anglicky, tak si je ulož do dokumentů a pak nahraj do překladače - překlad bude sice kostrbatý ( anglický slovosled je vždy: podmět, sloveso, předmět, způsob, místo,čas ), ale dá se mu porozumět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim všechny,
rád bych přidal k diskuzi něco málo svých zkušeností s platformou Plus500. Jsem v oblasti obchodování úplný nováček a zatím pouze studuju vše co se týká obchodování na burze (každý si tedy sám zvažte jak moc velkou hodnotu pro vás má můj příspěvek, jedná se čistě jen o můj názor). Zhruba před měsícem mi na email přišla reklama od Plus500, abych si vyzkoušel zdarma jejich platformu atd. Absolutně nevím kde vzali můj mail, nikdy jsem se o obchodování nijak vážně nezajímal ani moc informací o tom nevyhledával a rozhodně nikde nedával svůj email. Mno zkusil jsem to tedy a zjistil si něco o CFD a dalších věcech. Samozřejmě byl jsem ihned nadšený, tohle je business, který jsem vždy hledal, Plus500 vypadá náramně jednoduše přehledně, udělal jsem pár obchodů na demoúčtu, kde jsem ihned vydělal několik desítek tisíc!!! Začal jsem se tedy obchodováním skutečně zabývat. Každý den jsem studiu věnoval (a stále věnuju) několik hodin a náhle to přišlo! Indikátory, fundamentální analýza atd atd, koukám na svou platformu Plus500 a jaksi nenacházím nikde žádné indikátory, oscilátory a graf tam mám vždy pouze jeden... čím víc informací ohledně obchodování získávám, tím víc vidím Plus500 spíše jako takovou hračku, určitě se dá na této platformě vydělat nějaká částka, ale jsem si skoro jistý, že dlouhodobě ne! Možná někteří, kdo si založili účet a teď jsou třeba v +20 000 a více budou nesouhlasit, ale narovinu, jak jste k těmto zeleným číslům přišli? Dělali jste si nějaký analýzy, naplánovali každý obchod a nebo prostě jen koukali na ten jeden graf a řekli si "tak teď by to mohlo jít asi nahoru, tak dám nákup" a ejhle! vyšlo to. :) Já osobně jsem pochopil, že jestli chci se seriózně věnovat tradingu, tak bude potřeba najít něco lepšího, "složitějšího", něco kde mám možnost své obchody doložit aspoň nějakou analýzou, nezaloženou pouze na svých holých doměnkách. Zkusil jsem XTB demo účet a myslím, že jsem našel co jsem hledal, ze začátku jsem se zděsil, kolik tam toho je (oproti Plus500 to je rozdíl asi jako mezi motokárou a skutečným autem), ale stačil mi jeden den na ohmatání a dnes mám prostředí které si můžu plně nastavit, od použitých indikátorů až po podobu a barevné rozlišení grafů. Navíc mít možnost zobrazení třeba i 20ti grafů naráz (sám mám tedy vždy max 4 :)) je také velké plus.

Abych to na závěr shrnul, čistě můj názor na Plus500 je takový, že se jedná o pěknou jednoduchou platformu pro absolutně první krůčky, ale rozhodně to není nic na čem bych já osobně se odvážil obchodovat se svými penězi, jediný možný způsob, jak by se dalo na Plus500 aspoň trochu seriózně obchodovat, je jen za použití dat z jiných zdrojů (mít ještě jinde grafy s danou komoditou nebo forexem a příslušné indikátory, ale to pak rovnou můžete obchdovat na jiné platformě, která všechny tyto "funkce" v sobě už má. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michal.B
Plus 500 pár indikátorů taky má, ale nelze to srovnávat s MT4. Jinak XTB tu má svoje vlákno, tam si zjistíš hodně názorů. Ale obecně, u každého brokera se názory na něj různí, to je normální a tu MT4 má spousta dalších brokerů. Je to velmi dobrá platforma, lze si tam testovat spoustu nápadů. Hlavní ale je pečlivě si připravovat money management, bez odzkoušeného plánu jet na živo se rovná hazardu. Ztrátám se neubrání ani výděleční tradeři, jde o to, aby výdělky je převýšily.Vybrat si spolehlivého a dobrého brokera je jedním z nejdůležitějších kroků, takže není na škodu vyzkoušet si dema u vícero zprostředkovatelů a reál založit u toho, kdo ti nejvíc vyhovuje, asi není nejlepší upnout se k prvnímu, kdo se namane, tím nechci říct, že XTB je špatný, ale taky má své příznivce a kritiky, jako všichni ostatní. Doporučuji to dobře zvážit, ale dělej, jak rozumíš, jsou to tvoje peníze. Tak hodně úspěchů !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen69
neber to špatně, ale z tvého příspěvku mám dojem, že jsi moc nepochopil můj příspěvek, ani jeho pointu. Vše co tu řikáš je pravda, ale nemá to moc společného s tímto tématem, tedy platformou Plus500 a mám trochu pocit, že ani moc s mojím příspěvkem, přesto díky za zopakování základních pravidel, [bold]opakování je matka moudrosti a není ho nikdy dost.[/bold] :)

Neříkám, že u XTB zůstanu a je to to nejlepší, vlastně XTB tady vůbec neřeším a ani řešit nechci, jen to je zatím jediný broker kterého můžu já osobně srovnávat s Plus500 a jeho funkce jsou pro mě a moje "studium" v tuto chvíli dostačující. :) Jestli je XTB dobré nebo špatné mě teď ani zas tak moc nezajímá (diskuze o XTB jsem si přečetl ještě než jsem zakládal demo účet;)) , na reálné obchody mám dost času a ještě spoustu příprav. Hlavní myšlenka v mém příspěvku (možná některým unikla) je taková, že Plus500 je vyloženě takový simulátor obchodování, taková vstupní brána, kterou na úplně první kroky vřele [bold]doporučuji[/bold], jelikož je tato platforma jednoduchá a tak úplného nováčka nevyděsí svojí složitostí a funkcemi. Opravdu si totiž neumím představit svůj výraz, kdybych bez jakýchkoliv základních znalostí si otevřel třeba zmiňovanou platformu XTB, nejspíš by to snížilo mojí motivaci a zápal pro obchodování. Na seriózní obchodování to chce ale opravdu něco víc než co Plus500 nabízí. XTB platformu tu zmiňuji spíše jako zástupce jakési vyšší třídy platforem, kde už se dá mluvit o obchodování a pro srovnání, jelikož nejspíše většina nováčků jako já, pokud bude chtít otestovat něco "složitějšího" než je Plus500, tak zavítá také nejdříve na XTB, už třeba jen proto, že je zde podpora češtiny a komunikace v češtině.

Hodně zdaru všem! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...