Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak na "filtrovaní" vstupu


Doporučené příspěvky

hanzik:

každý trh i člověk má asi tyto nuance trošku jiné..já mám nejvíce nasledovaný YM a tam rozlišuju i jak se trh různě hýbe před proražením, po proražení hlavních S/R úrovní, tj. někdy je proražení ok a ukazuje, že trend bude pokračovat, někdy naznačuje, že trh se zachvíli vyčerpá....ale to je dost diskréční a individuální...to hlavní a obecné pravidlo, které jsem i předchozím příspěvkem myslel je, že nevstupuji pokud už je trh v určité vzdálenosti od hlavní S/R..pro YM a můj systém to mám konkrétně +-200 USD od prior/daily high/low...chce to pro každý trh nakoukat a otestovat...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to petrdravec: ja som podobne backtestoval patterny "BigV", "0/v" a "0/100". RRR mam 1:6, %win = 25%. Backtest som robil rok dozadu na 5 min timeframe, 4 hodiny kazdy den. System bol celkovo stratovy, co sa mi vobec nepacilo, ale aby som to len tak nezahodil, rozhodol som sa pouzit filtre. Obchodujem len 3 hodiny a beriem len prvy obchod, cize niekedy mozem svoj "trading day" skoncit aj za pol hodiny. Pri BigV som pouzil filter na zaklade MACD, ktory vlastne meral rozdiel medzi dvomi EMA - postupoval som logicky, ked sa trend este len rozbieha (ak sa vobec rozbehne), tak je rozdiel medzi EMA velmi maly, takze som vyfiltroval asi 15 stratovych a 1 ziskovy obchod. A naopak, ked je trend pri konci - vysoke MACD - tak ma vacsiu nachylnost na otocenie, resp. robenie vacsich korekcii. Takto som zvysil uspesnot tohto patternu na dvojnasobok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Takže ja filtrujem vstupy tymto sposobom:

1.) vytvori sa pattern Finwin na vyssom timeframe
2.) musi byt viditelna aspon jedna z formacii FLIP, odraz od S/R urovne, odraz od EMA34 a to striktne candel hammer
3.) EMA34 ma jasny smer a trend je podla swingov Price action
4.) potvrdeny sentiment trhu ( indikator nalady )
5.) vhodny potencial ( RRR minimalne 1:3 )
6.) vytvori sa pattern na nizsom timeframe
--------------------------------------------------------------
VSTUP

[bold] [/bold]
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to petrdravec

to je celkem zajimave co pises. Trh mas TF? Ja nejaky ten patek jen backtestuji trh YM.

Jako filtry pouzivam swingy, S/R , EMY a cas obchodovani. Obchoduji od 19:30 - 21:55, trh musi trendovat, musi mit prostor pro pohyb, trh se nesmi motat kolem ema34. obchoduju o/v 2v 0/100 a EC. EC mi ale moc nesedi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to root32

papertraduji od května YM se skoro stejnými parametry jako ty. celkem to jde, ale tenhle týden jsem dostal strašnou nadílku a zlomil do té chvíle pohlednou equity totálně pod nulu. Chtěl jsem od září přejít na live, ale tohle mě trochu odradilo. Co takhle sdílet vzájemně naše zkušenosti s tímto trhem? BTW - co je EC? Nic se mi pod tím nevybavuje...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rbreus:
taky jedu paper YM, po tom co jsem omezil od července počet obchodů a zlepšil disciplínu, tak se mi tyto 2 měsíce daří. Taky jsem snížil měsíční cíl na základě článku od Tomáše N., takže jsem ve větší pohodě a již nemám pocit, že musím každý den udělat obchod. Tento týden Po a Út bez signálu, žádný obchod. St a Čt po jednom obchodu dle plánu, oba PT, čímž jsem splnil/překročil týdení PT (jedu FinWin jen trendové paterny, graf RB10). Obchoduji ale odpoledne, večer se již trh příliš nehýbe, alespoň já jsem během června nebyl večer příliš úspěšný. Pokud se od září trhy začnou ještě více hýbat, tak budu spokojený. Taky se již chystám na live, pokud budu v září dosahovat podobných nebo lepších výsledků jak o prázdninách, tak od října live. Pokud si během týdne zrušil zisk za předchozí delší období, tak jsi těch obchodů asi udělal víc než je zdrávo. Zkus snížit očekávání měsíčního profitu, omezit počet obchodů na 1 denně a soustředit se na dodržování OS. Alespoň mně to dost pomohlo. Ať se Ti daří.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to rbreuss

no EC je pattern, ktery se uci na kurzu financnika. Doporucuji proto absolvovat kurz financniku e-mini I. Co se tyce trhu YM backtestuji jak na 3 min tak na T422. Oba davaji velmi dobre vysledky. Jeste je brzo na hodnoceni stabilnosti toho systemu.

**část textu smazána z důvodu - seznamka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to athoos

Já mám pocit, že můj aktuální problém je právě ve striktním dodžování OS, resp v dodržení zvoleného času seance 20:00-22:00. Po velkých úvodních pohybech v 15:30 je po osmé večer obvykle jen úzké trading range a je skoro nemožné se tam vejít s rozumným PT. Tedy přesněji -já to neumím. Pokud se to od září nezlepší, budu muset zbacktestovat seanci od 15:30 a zkusit se prosadit tam. Jinak dlouhodobý průměr mám cca 2 obchody denně. Tenhle týden byl ale extrémně špatný, prostě se to sešlo. 7x v řadě Loss s plným SL, u nektěrých obchodů dokonce ani 1 tick ve směru mého vstupu. Používám TF 4 minuty. Jakou konkrétní výhodu tobě přináší RB10? Nebo je to spíš o pocitu nějakého většího psychického pohodlí?
Měsíční profit bych v této etapě rád dosahoval kolem 500 USD na kontrakt, což je 25 USD denně. To je snad rozumný cíl, ne?
Zdar i tobě
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Root32

zkus taky přejít na doporučené vlákno. S Athoosem už jsme tam. Pojdme vytvořit komunitu živých YM traderů a to vlákno bylo už půl roku mrtvé - šance na oživení. Forum rules nám zřejmě nedovolí jakoukoliv jinou formu kontaktu (viz smazání části tvého textu), setkávání obchodníků už páni Finančníci neplánují, tak se pojdme setkávat aspoň na doporučeném vlákně...
BTW - kurs e-mini jsem samozřejmě absolvoval, ale pod pojmem pattern EC se mi pořád nic nevybavuje. Ani ve skriptech z kurzu to nedokážu najít. Můžeš napovědět víc? :-)
Radek, Praha

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...