Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data od Sierra Chart


Maxim Colloseus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Ahoj,
mám koupenou SC a zkouším nyní backtestovat v SC a když si nahraji data pro E-Mini Dow Jones, tak se ukáže:
- u YMZ9 data od 7.října do 13.listopadu (což je 37 dní)
- u YMU9 data od 4.září do 17. září (což je 13 dní)
- u YMM9 se mi nenačtou žádná data

V chart Settings mám nastaveno "Days to Display/Load: 45"

Kolik dní zpátky by se mi mělo načíst pro YMZ9 a kolik pro YMU9?
Už jsem prohledal celé toto fórum a i také nápovědu pro Sierra chart a nic jsem nenašel.

Díky předem za pomoc :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak už jsem to vyřešil. Hlavní problém byl v tom, že když jsem si v práci nastavil [bold]"SC Historicla Intraday Futures Data" [/bold], tak data mi nešli stahovat, protože všechny počítače jsou za Firewallem. Šli jen stahovat při nastavení [bold]"SC Historical Data"[/bold] a díky tomu se mi stáhli nekompletní údaje. Doma jsem prošel znova celý návod a už mi to funguje. Pro trh E-MINI DJ jsem si stáhnul data pro YMZ9 (2MB), YMU9 (29MB) a YMM9 (35MB).

Návod pro ty kteří s tím můžou taky problém:
- Otevřete v Sierra Chart: FILE -> Data/Trade Service Setting ->
- Zde vyberte "SC Historical Intraday Futures Data", nastavte stahování 180 dní (nebo méně pokud chcete)
- V rámečku "Data Settings" -> Time Zone -> vyberte "Brussels (+1 CET/+2 CEST)"
- V položce "Historical Data Service Settings ..." -> vyberte "Use data feed server" a čas zde nastavte na 22:00:00

To by mělo být vše, pokud někomu stále nejdou stahovat intradení data, tak si zkontrolujte zda máte zakoupený Sierra Chart balíček číslo 2,4 nebo 5 (u ostatních Vám to nepůjde). Osobně jsem si zatím zakoupil jen číslo 2, což na backtesting je dostatečný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Zdravím,
mám jednu veľmi začiatočnícku otázku ohľadom cukru. Pozeral som si len tak garfy u brokera xtb, potom som ich pozeral na Sierra Chart a sú to dva úplne rozdielne grafy, pričom v oboch je uvedené, že ide o obchodovanie cukru. 22.10.2010 bolo uvedené Close na úrovni (xtb) 28.11 a (Sierra) 8.40.
Vie mi to niekto polopatisticky vysvetliť?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všechny zdravím,
Už tu padlo spoustu dotazu ohledne intradenních dat, ale chtel bych si informace utřídit. k dotazům.
1) na stránkách sierry je napsáno 12 months of Historical Intraday 1 minute data for Sierra Chart
-jen se chci ujistit že 1minute data neznamená 1minutový timeframe ale myslím prodleva nebo spoždění toku dat.
Jde mi jen o to když si objednám balíček 3 za 26$ abych tam měl data burzy CBOT a hlavně abych mohl měnit timeframe. Moc díky Respekt

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Respekt :

No ma otazka nebyla az tak konkretni, notabene to s timeframe (tf) vubec nesouvisi. WCCI, stejne tak jakykoli jiny system muzes v podstate obchodovat na jakemkoli tf, az na male vyjimky... Zalezi na tobe, jaky chces postavit system. Problem je, ze ty jeste nemas data, takze vlastne ani moc nevis jakou strategii budes stavet. No reknu ti to podle sebe. Ja nikdy k casovym tf moc netihnul, protoze moje systemy jsou zalozeny bud na vychytani pohybu, protoze chci byt v pocatku trendu, nebo na korekcich, kdy obchoduji zpetne pohyby. (Casem zjistis ze nic jineho co by stalo za to, se v trzich nevyskytuje... napr. obchodovat chop nebo falesne prurazy neni to prave orechove) ;) No a k tomu se MNE (jen muj nazor a moje zkusenosti) casove ramce nehodi. Nejlepe se mi hodnoti informace z volume grafu. A k tomu jsou potreba tickova data. Takze jeste nez do toho vrazis nejake sve prvni penize (ktere nebudou zdaleka posledni), tak si jeste zkus vic nastudovat jednotlive charakteristiky trhu, vyhody a nevyhody ruznych typu grafu a podle toho se rozhodni. Woodiho muzes obchodovat na volume, rangebarech (i kdyz tady bych byl zrovna opatrny), na tickovych grafech, v ruznych casovych ramcich... jak je libo.

Tady mas soupis podporovancyh datovych streamu pro Sierru

www.sierrachart.com/index.php?l=doc/data.php

S vyberem neporadim, protoze ja v zacatcich volil jine reseni (dnes uz myslim nefunguje a jak jsem prave zjistil, si uz ani nepamatuju jak se ta platforma jmenovala, data jsem mel od e-Signal, ale ty jsou drahy) a ted mam data od brokera, takze si tyhle informace musis prolouskat sam.

At se dari
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ahoj vsem,

mohl bych vas, co obchodujete e-mini, pzadat o historicka data? obchoduji CL a potrebuji cca 5-6 let historicka data pro ES pro test. mohl by mi nekdo poskytnout minutova data pro ES od 1.12.2004 + EOD data pro ES? mnohokrat diky, pokud to jen trochu pujde! pripadne, pokud nekdo pouziva TOS, zda se daji nejak vyexportovat tato data.

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...