Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Metatrader 5


Czechdaytrader

Doporučené příspěvky

Pro Vsechny z Vas,kteri ovladate a mate radi MT4 zakladam diskuzi pro MT5 ktere je prave v teto dobe ve fazi BETA testu. Pokud mate zajem ,mrknout se co MT5 nabizi stahnete si jeho BETA verzi zde : www.metatrader5.com/

Mate moznost testovat novy settings a v pripade nalezenych chyb je oznamit. MT5 ma jeste dost much. Pomozte je vychytat. Platforma je od zakladu nova,i kdyz tak uplne nemusi vypadat. Nad MT5 pobihai zive diskuze . Mnoho uzivatelu ho chvali a mnoho zavrhuje. Podelte se s nami o Vas nazor .

Na BETA verzi zatim nemam dostatek casu,ale jedna vec uz ted me zaujala .A to je codovani funkce OnTrade v MT5. Kdy je mozne konecne otevrit pozici na zaklade casu a volatility,volume marketu. Graficky vypada MT5 velmi podobne jako MT4. Zajimava je napriklad implementace Eliotovych vln do Indikatoru.
Behem testu budu pravidelne informovat o funkcich,indikatorech,EAs a dalsich zajimavostech nebo chybach nove platformy.
Pokud Vas zajima kodovani v MQL5 muzete zacit naprikla tady MQL5.com



Ray (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hankeys,

Zatim je MT5 pouze v casovych frames s rozdelenim na mensi periody nez MT4 - napriklad 1,2,3 a vice minut 8,12 hodin a podobne . K optimalnimu nastaveni grafu se to alespon o trochu priblizilo zase.
V MT4 se o to pokouseji dodnes, ale jelikoz v MQL se prepocitava pouze perioda casova.Tak je potreba convertovat z casovych frames do range a podobnych frames . Existuje par indi na toto tema pro MT4 na bazi prepocitavani Ticku . Napriklad jedna perioda = 10 ticks = jeden bar. Ma to vsak pomerne velke rezervy a platforma nejede tak jak by mela. Pokud by si chtel pro forex identifikaci grafu jinou nez casovou ,pouzij lepsi software. Treba Trade navigator + currenex data...tam si to muzes rozlozit jak chces. Bohuzel MT5 to zatim nema a pravdepodobne mit nebude. Je to skoda..



Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby



Chtel jsem vysvetlit ,proc je vlastne MT platforma zdarma a taky tak zustane ! puvodni MT byla kodovana pro koncoveho obchodnika. Byla vyrobena tradery primo pro tradery . Ale MT4 a MT5 jsou jiz platformy kodovane a prodavane brokerum na objednavku .
Meta Quotes vyrobili mt5 podle navrhu Brokeru ,ne jen podle traderu .. tady je videt jakym smerem se jejich puvodni myslenka ubira.Samozrejme je to business . Hodne nazoru je ted rozpacitych, zda li zustat u MT4 a nebo pozdeji prejit na MT5. Zmeny jsou samozrejme v zivote nutne. Ale proc menit neco co funguje . MT4 zacalo byt mozna v nekterych smerech nevyhovujici. Brokeri maji nove naroky a proto je tady MT5 .I ostatni ne forexove brokerske spolecnosti tlacili na MQ aby vytvorila novou platformu, ktera bude ciste spolupracovat napriklad s DOM a DAM..
Mnoho testeru se priklani k verzi "konspirace" MQ s Brokery :o). Mnoho testeru vola po zmenach ve funkcich v MT5, ale s nejvetsi pravdepodobnosti zustanou nevyslyseni.
Na druhou stranu velke plus je MQL5. je parametrove skoro na stejne bazi jako C++ a podobne i rychlostne a pouziva intellysence ktery je az 20x rychlejsi nez mql4 a programovani EA by melo byt jednodussi a kvalitnejsi . MT5 pocita s rychlejsi exekuci a mensi slippage. Coz ale zase bude zalezet na Brokerovi.Pokud to bude Bucket shop tak exekuce bude nadale zaviset na jejich serverech a likvidatorech .
Meta Quotes prodava Licenci Brokerum a Ti samozrejme chteji platformu vyhovujici hlavne jim jako providerum sluzby a proto je pro nas obchodniky ZDARMA .
Ja pouzivam MT uz hezkych par let a doufam ze s ni jeste nejakych par let zustanu. Kazda zmena s sebou prinasi nove uskali. Celkove koukam na MT5 jako na nutnou ale doufejme i lepsi budoucnost . Ale pokud to nebude zivotne nutne ,zustanu u osvedcene MT4 ;)


Testujte a delte se o pocity !! :o)



Ray

PS: Velke minus platformy = no hedge pozice !! :S
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

poprosil by som o radu s problebom ktory mi obcas zneprijemnuje demovanie. Niekedy sa mi stane po otvoreni MT4, ze sa mi niektore z vybraych parov stratia a nahradi ich eurusd 1H v zakladnom zobrazeni, aj ked som mal na tom mieste iny par. Sablonu toho, ako ma vyzerat moj chard mam ulozenu v templatoch pod nazvom defalt, to znamena, ze sa mi novy pridany par automatycky zobrazi v mojom template. V profiloch som si ulozi pary, ktore ma zaujimaju pod novym nazvom. Akurat mi to cele raz za cas otvori zle..a neviem prist na dovod...som sa rozkecal, a neviem, ci je jasne co hovorim.
Dik vopred

Pekny vikend vsetkym...
Jano

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...

nevěděl by někdo, co se to s MT5 děje při instalaci a možná i online provozu, když se připojuje přes: russia.cdn.metaquotes.net? v menu je select best access point jakoby výběr nejlepšího bodu připojení, ale jak si tím může být jistej že výše uvedený je nejlepší? ??? a proč zrovna tento?

zdravím všechny tradery

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
×
×
  • Vytvořit...