Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Pietro
Já měl entry na 1,2057 (3 spread body pod prvním odporem), ale bez průrazu... Po 3 minutách to šlo k 1,2185, pak zpět na 1,2178. Tak jsem to stornoval a šel ven, trh byl asi při pátku notně unaven. Ten velký rozdíl na Yahoo uhádli, ale čekal jsem větší pohyb USD k hranici tak 1,2010.. Pořád se to ale pohybuje jen mezi 1. a 2. odporem. Uvidíme co ukáže next week..:-)

S/R dnes byly u EUR/USD:

Resistance 3 1,2140
Resistance 2 1,2100
Resistance 1 1,2060


Support 1 1,1980
Support 2 1,1950
Support 3 1,1900

SID


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
Německý IFO index dnes v 10,00 hod. může překvapit (92,9 předchozí, prognóza na 93,2), ale souběžně budou zveřejněná data z euro-zony, které už tak optimistickou předpověď nemají. Od rána udělalo euro vs. dolar téměř 40 bodový skok a prorazilo lehce první R na 1,2145. Druhý odpor na 1,2175 může po zprávách směle atakovat a jít na další R 1,2205 (kolem té hranice dám asi Limit). Vidím to na entry buy kolem 1,2170-75, ale ještě zkouknu prognózy analytiků. Podle nich, bych možná "oblepil" i GBP/USD na buy a USD/CHF na Sell.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taky mě ten usd-chf nebaví.stejně asi brzo projede mým stopem.Můžu se Tě zeptat? Někde jsi psal, že 2 roky jsi v profitu.můžeš říci, jak procentuálně? Protože třeba za měsíc vyjádřit profit je strašně těžký. Já třeba udělal za 2 měsíce 100%, ale pak jsem je během dalšího ztratil. Ročně mi to vychází asi 100% teď, ale myslím, že by to mohlo být více podle tvé strategie. Momentálně se těžko dostávám z červených čísel poté, co jsem během dvou dnů přišel o 5ti měsíční práci.Teď se bojím riskovat a to bude asi ten problém.Zajímalo by mě ale pouze obchodování na forexu pro teď. Taky časem přejdu na ropu, zlato a podobně, ale musím si být jistý, že forex zvládám stabilně, což jak je vidět zatím není.
Díky.
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
Těch 20-30% se dá měsíčně v pohodě udělat a s dobrým krytím i bez většího rizika. Pokud týdně (bez spreadu) uzavřeš v průměru 20 pozic s postupným posuvem SL na zisk jen 30 bodů, je to 600 bodů. A i kdyby jsi stejný počet pozic (20) ztratil se SL do ztráty 25 bodů, je to sice mínus 500 bodů, ale pořád zisk cca 20%. Na klíčová data, pokud člověk přečte alespoň trochu seriózní předpovědi a odhady, je úspěšnost tak 60-70%. Na vlastní signály tak 70%. Pak záleží na posuvu SL a Limitu, na jaké hranici to uzavřeš. Někdy je to jen 20-25 bodů, ale v průměru tak 30-50 bodů a u extrému typu schodky bilance, indexy prodeje a nějaké politické souvislosti i kolem 80-120 bodů. Ztráty jsou stabilně ohraničeny SL kolem těch 25-max.30 bodů a vyšší potencionální ztráty na jedné pozici nikdy nemám. Zkrátka, nemusí mít člověk vždycky pravdu v odhadu vývoje kurzu, ale musí umět profitovat na dobrém odhadu a minimalizovat ztráty na špatném tipu.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...