Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

To Pietro
Dnes bych už raději neotvíral žádnou pozici, trh se pravděpodobně už chystá na čtvrteční očekávané zvýšení úrokových sazeb FEDu a zítra navíc vyjdou data o HDP v USA. Pokud se odhady ekonomů o růstu HDP potvrdí a FED následně zvedne úrokové sazby, čekají euro krušné dny...a nejen euro, drahá ropa a úrokové míy vyženou podle mne USD/JPY nad hranici 110:1. Uvidíme...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dnešním událostem určitě vévodí zmíněný HDP v USA (předpokládaný růst), ale možná budou i zajímavá data z V.B.

10,30 SEČ
GBP Net Consumer Credit (MAY) 8:30 1.5B 1.3B
GBP Mortgage Approvals (MAY) 8:30 93K 95K

14,30 SEČ
USD GDP Annualized (1Q F) 12:30 3,7% 3,5%
USD Personal Consumption (1Q F) 12:30 3,6% 3,6%
USD GDP Price Index (1Q F) 12:30 3,2% 3,2%

SID


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rado
Na datech je kouzelné to, že nikdo na 100% neví, zda např. USD po ohlášení dat posílí nebo klesne. Nyní např. mírně stoupá jak EUR tak i GBP k USD. Ale úvaha o "vyčerpanosti" má někdy svoje opodstatnění.. :)

To BPetr
Parabolic SAR používám jen jako indikátor změny směru vývoje, jednoduchá ale účelná pomůcka.. :)
Znám pár traderů, kteří obchodují jen dle Par.SAR a DMI a "entrují" hned při náznaku změny směru vývoje...

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak nám data v UK vyšly o něco lepší než očekávání a GBP lehce posílila k USD a JPY. Zkusil jsem dát cca v 10:25h. entry na obě strany a jeden to prošlo ... po 10 bodech zisku jsem to zavřel. Ale teď koukám, že to trochu koriguje ... No každopádně tato strategie dávat entry před zveřejněním makro dat vypadá zajímavě ...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honzas
Zlaté entry.. :), já zadal entry před zprávou na buy GBP/USD na 1,8130 - průraz a posouval jsem SL až k 1,8154, kdy mne to SL prorazilo. Pak to šlo sice až k 1,8160 a nyní to klesá. Ale i tak za dva loty téměř 400 USD doma... :)
Entrovat, entrovat, entrovat... :)..většinou se tím nic nezkazí
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rado
Správně.. :), trochu si poodhalil mou taktiku. Ale jak kdy, podle důležitosti zpráv, tedy ne vždy.. :). Záleží na klíčovosti zprávy a předpokladu, co s touto zprávou udělají "ti velcí" , kteří hýbou trhem. Kombinace vstupů na entry, kontraentry, SL a limitů mi však vychází poměrně dobře.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To RADO
Oboustranné "vyhození" je široký pojem. Když máš dobře nastavenou hranici entry i s SL a Limitem, často se např. u skutečně klíčových dat stává, že prorazí data jedno entry, posléze i limit a vrací se ihned zpět na původní hodnoty nebo i pod ně. (ale průrazem limitu už pozice neexistuje). Následně při návratu prorazí i kontraentry, otevře pozici a směřuje vzhůru. Pokud v prvním případě nedosáhne limitu, přicházím sice o zanedbatelný SL, ale to je obvykle kompenzováno pozicí na kontraentry. Opakuji u klíčových zpráv, kdy dochází v počátku k pohybům i o +/- 50 bodů. Tabulky entry, kontraentry, SL a limity podle důležitosti dat a okamžitého vývoje trhu mám zpracovány, ale zveřejňovat je nebudu. Je to mnohdy dvojsečná zbraň a každý by si měl zvolit vlastní taktiku a vlastní postupy. A je jedno, zda obchoduje na TA, FA nebo klíčová data... :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...