Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

JKR má můj obdiv...! Jelikož jsem taky od svého útlého věku sportovec, tak si nedokážu představit takovou změnu životního stylu.

Přestože můj životní příběh nebude tak obdivuhodný jako od JKR, taky bych se rád podělil.

Je mi 17 let, jsem studentem 3. ročníku na gymnáziu. Vždy..a pořád mám pocit, že i vzhledem k tomu, kolik mi je, tak jsem nic nedokázal, ač mám téměř neomezené možnosti, díky mému otci... Ke komoditám jsem se dostal přes svého kamaráda Matěje, který mi vykládal o kopě kukuřice, která neustále mění své majitele =) bylo to 2 roky zpátky a když jsem se podíval do novin na ceny komodit, tak jsem si říkal, jak na tom může někdo vydělávat?? Ukázal mi potom finančníka a začal jsem číst seriál o psychologii. Doteď si vyčítám, že mě to tehdy nebavilo.. ty 2 roky zpátky přišly první seznámení s akciemi, demo účty u cfd brokerů, nějaká ta soutěž o německý sporťák, atd...Nejspíš zlomový bod přišel, když jsem narazil na těchto velice kvalitních stránkách ( už si plně uvědomuju, jakou mají hodnotu ) našel článek o 12ti úspěšných. Nebudu nikomu lhát, já chci být úspěšný a i kdybych se neřadil mezi oněch 12 =) tak budu rád, když si tradingem vydělám na své sny. Další krok byl tedy seminář, který jsem absolvoval letos o prázdninách. Byl velice motivující a upevnil mé myšlení v tom, že trading bude mé gusto =)

Lidi v mém okolí moc nemají pochopení pro mé cíle, ale já moc lidem nevěřím a proto na nich nechci být závislý ani já ani můj bussines...

Přeju hodně štěstí všem traderům ať už stejně starým nebo starším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jkr,

ač pozdě, připojuji se také s největší možnou poklonou - více se k tomu asi nedá dodat.

Také podporuji tu myšlenku pomoci lidem v nouzi. O něčem podobném jsem také uvažoval, ale zatím jen v teoretické rovině, protože do finanční nezávislosti mám ještě daleko. Ale to se poddá :)

Každopádně držím nadále palce!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

zdravičko taky znam jednu blizkou osobu bohužel od narození musí si pomahat berlemi bez nich se musi dycky přidržovat slečně je 20 let (asi) jak měla 15 taky měla chut skončit zcela naštěstí rodiče oba pracují a mam napad ji s něčím pomoct zatím jen teoreticky pak snad časem finančně tím by se splnil jeden muj sen a velke přání lence držím palce

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jinak mně je 23 zajimam se o to asi pul roku hral jsem investiční hru investicka.cz dostal jsem se na 50 místo z celkovych 30 000 přihlašených,jsem vyučeny zamečník bez matury (takže další trubka :D ) ted asi od konce července už to mam natvrdo první vklad 7000 kč po měsíci dalších 7000 kč z prvních 7000 jsem se dostal nejníž na částku něco pod 2000 díky špatné strategii asi necelý měsíc jsem si našel něco lepšího ale to už jsem si vložil na učet těch dalších 7000 nejblíž jsem se dostal částce 11 500 ted 8500 zatím jen akcie derivaty ještě nemužu dnes jedu do ovy aby mi povolili aj deriváty jinak moje akcie vyžívám se v silně volatilních seznam mojich akcíí : GRIFCO,SOMATIC SYSTEM,VERSO TECHNOLOGIES a TERPOON INDUSTRY ale našel jsem si jeden derivatek asi to je ten na to počasí jak jsem kdesi slyšel patří pod nasdaq jmenuje se C/TRINQ během období celych 5 let nejde nad hodnotu 4,5 a nejde pod hodnotu 0,3 dost často i v jednom dni dělá rozdíl 2x násobný mezi par dnama i 5x násobný likvidita vysoka volatilita taky to je muj vyvolenej derivatek a lepší snad asi už neexistuje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To JKR:
take bych vas chtela poprosit, zda byste se mi ozval do mailu (viz muj profil).
Vas pribeh me velmi zaujal, chtela bych s Vami probrat par veci. I mne totiz na tyto stranky v podstate privedly velke zdravotni problemy, i kdyz jineho charakteru nez u vas. Cca pred rokem, kdyz jsem vycerpala moznosti nabizene nasim zdravotnictvim, mi doslo, ze dobudoucna nemuzu byt zavisla na pomoci od statu, protoze tato proste nefunguje. Potrebnou lecbu stat z pojisteni neuhradi, cestu za schopnymi lekari do zahranici mi nikdo nezaplati... Zacala jsem patrat po moznostech prilepseni, privydelku siteho cloveku na miru... a dostala jsem se pomerne rychle az sem. Nyni pozvolna studuju, procitam, vstrebavam, nechavam ulezet, znovu procitam... specham jen tolik, kolik mi sily dovoli, a setrim penize. Mnoha zakladnim vecem jeste ani zdaleka nerozumim. Mym cilem je vsak postupne ziskat nezavislost na statnim zdravotnictvi - tedy dosahnout takoveho prijmu, abych si mohla dovolit adekvatni lecbu bez omezeni, abych nemusela resit, ktery lek si mohu dovolit a ktery ne, abych si mohla zaplatit cestu k odbornikum a jejich sluzby... cili v podstate alespon castecne ziskat zpet svobodu, o niz me nemoc a stat pripravili. Cesta je to dlouha, uvidime, zda se mi to podari ;)
Jiz davno me napadlo, kolik nemocnych a telesne postizenych lidi, kteri napr. nemohou chodit do prace, by si mohlo privydelavat tradingem a zlepsit tak svou zivotni situaci. Kolik mnohdy velmi chytrych, lec handicapovanych lidi by se v tomto mohlo najit. Vy jste mi to jen potvrdil :) Drzim Vam palce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
rozhodl jsem se přidat příspěvek o mé cestě ke komoditám a o tom co dělám, i když po některých příspěvcích se cítím tak trochu méněcený :). Jmenuji se Jakub a je mi 16 let. Jsem studentem jednoho pražského gymnázia. Na finančníka jsem narazil přesně 1. února 2008 a ihned se mi tento server i byznis, který propaguje, zalíbil. Už od útlého věku jsem chtěl dělat s penězi, tenkrát kvůli nedostatku jiných informací(byl jsem ještě ve školce) jsem chtěl dělat bankéře v domění, že náplní jeho práce je celý den počítat mince a bankovky. Postupem času jsem se začal zajímat o zhodnocování peněz, dostal jsem útlou knížečku o investování do fondů. To se mi líbilo, větší zhodnocení jsem si tenkrát neuměl představit, dokud jsem v logické řadě nenarazil na akcie. Opět jsem si něco přečetl a opět se mi investice do akcií zalíbilo. Byl to fascinující fakt, že peníze dělají peníze "bez práce";). Při jednom vyhledávání informací na internetu jsem narazil na tento server a moje představy o reálném zhodnocení se zhroutily, aby mohli vyrůst do nových výšin. Začal jsem hltat informace, četl odpoledne a nešel jsem spát dokud jsem si nepřečetl několik článků. Zalíbila se mi zvláště psychologie obchodování, která se dá v menší míře využít i v mém školou povinném životě. Od mala jsem si šetřil, o prázdninách jsem si něco vydělal na brigádě a chystám se v blízké budoucnosti otevřít zkušební forexový účet. Už nějakou dobu testuji jednoduchý systém založený na základních patternech(DT,DB,S/R,trend lines) a doufám, že se budu stále zlepšovat v rozeznávání vstupních signálů a budu dodržovat OS. To samé přeji i všem otatním stejně nezkušeným, zkušenějším i profi traderům.
Hodně úspěchu Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň, dovoľte aby som sa na úvod predstavil. Moje meno je Robo, mam 19 rokov a pochádzam z Trnavy. Na financnik.cz som zaregistrovany pod nickom floky. A som forexovy obchodník. Rozhodol som sa napísať tento článok z jednoduchého dôvodu. Chcem formou tohoto článku poďakovať Tomášovi a Petrovi, v začiatkoch mi tento web veľmi pomohol. A veľmi rad som čítal príbehy ako ľudia začali, čo všetko prekonali a tieto články mi pomáhali prekonať obdobia kedy som rozmýšľal či mam isť ďalej, či to ma vôbec zmysel. Takže tu je môj príbeh.

Všetko sa to začalo už keď som bol malý chlapec. Mal som rad peniaze, miloval som ich. Všetky oslavy, všetky výlety zo školy boli pre mňa žatvou. Ako sedem ročný som bol odvedený ;) do detského tábora. Vo vačku som mal 100 SK a po dvoch týždňoch som sa vrátil s 230 korunami slovenskými. Bol som spokojný, predal som sladkosti z domova za veľmi výhodné ceny a vtedy sa to asi zlomilo. Začal som mat peniaze neskutočne rad a začal som uvažovať ako ich mat čo najviac. A už vtedy som vedel že existujú rôzne meny a majú rôznu hodnotu. Pamäťam si ako som vymenil s otcovým kamarátom z čiech 1000 CZK za SVK v pomere 1:1. Vlastne toto bol asi môj prvý obchod na princípe forexu. Postupom času som bol starší a starší a samozrejme bohatší a bohatší. Po ďalšom forexovom obchode, kedy som vymenil doláre ktoré mi z času na čas dávala teta za slovenské koruny pri kurze, ak sa nemýlim, 45 SK za dolár som bol na môj vek vcelku bohatý. A nastal čas na veľkú investíciu, výnosy z vkladných knižiek mi nestačili, chcel som viac, chcel som byt ešte bohatší. A padla voľba na nebankový subjekt BMG. Rodičia mi to nechceli dovoliť ale ja som ich po mesiacoch driny ukecal. A s ohromnou radosťou som tam vložil v podstate všetky moje úspory. Na druhy deň vypukol krach, BMG zavrelo svoje brány a ja som dostal prvú facku. Peniaze ktoré som tak dlho šetril zrazu neboli. Ouuu, trochu tvrda lekcia pre 13 ročného chlapca? nie...pokrčil som ramenami, sklopil zrak, povzdychol som si a povedal že išiel som do toho s tým rizikom.

Čas išiel ako voda a ja som zase rozmýšľal ako sa dostať k peniazom. Voľba padla na kurzové stávky, každý deň som zapisoval do počítača výsledky NHL a NBA. Každý team mal vlastný dokument a robil som si štatistiku akú že ma šancu ten ktorý team. Postupom času som zistil že to asi nemá zmysel, zárobky striedali straty a ja som bol viac menej na nule.

Ďalší zlom nastal keď som v jednej relácii zbadal reportáž z burzy, obchodovali sa tam cudzie meny a veta: za jeden jediný deň môžete byt milionárom, alebo stratiť všetko mi utkvela v pamäti. Začal som z novín vystrihovať kurzy Eura, Dolára a českej koruny. Internet vtedy ešte nebol moc rozšírený tak som si grafy lepil na papier a spájal dohromady. Bohužiaľ aj toto som postupne zavrhol, nemal som dostatok peňazí aby to malo zmysel. Žiadne pákové obchodovanie som nepoznal.

Potom prišla facka od života v podobe infarktu u môjho otca a ja som pochopil že nechcem žiť ako on, že nechcem mat stále stresy, byt do noci v práci, stále riešiť nejaké problémy. Rozhodnutie bolo jasne...8H pracovná doba, prídem domov a mam pokoj. Hotovo. Bodka. Vybral som si preto stredne odborne učilište kde by som mal svoj pokoj. NIE. Zaznelo rozhodnutie rodičov a mňa čakala Stredná priemyselná škola. Strojarina to ma bude hadam bavit. Čas išiel ďalej a ja som mal doma konečne internet. Čo s tým? Vrátil som sa ku kurzovým stávkam, stávky cez internet. Aká pohoda. Výsledky teamov si nájdem na internete, nemusím nikam chodiť, nemusím nič písať. Bohužiaľ som zistil že to nebude taká sláva ako som si myslel a nakoniec som nezarobil vlastne nič.

Ale nevzdával som sa, stále som trávil väčšinu času rozmýšľaním nad tým ako zarobím peniaze s čo najmenšou námahou. A v tom mi kamarát poslal odkaz na stránku pomocou ktorej zarobím klikanim na reklamný banner. JAsnee...to bude ono. A v hlave strojára sa zrodil geniálny plán. Jednoduchý stroj s kľukovým mechanizmom by klikal na myš. Nemusím pri tom sedieť a zarábam. Geniálne. Bohužiaľ aj toto bol obyčajný podvod a hodiny strávené klikanim neboli nikdy odmenene.

Chcel som niečo seriózne, normálny biznis, ale nie podnikateľ, otcove stresy a následné zdravotne problémy pôsobili až príliš odstrašujúco. A vtedy som si spomenul na tu vetu...za jediný deň môžete byt milionár, alebo stratiť všetko...a nakoniec som sa dopracoval na stránku o forexe, v piatok večer otvoril demo účet s 10 000 dolármi, nevedel som o tom vôbec nič, otvoril som 10 lotov. V pondelok keď som prišiel zo školy som si na to spomenul. Na učte bolo vyše 20 000 USD a ja som nevedel ako tu pozíciu zavriem. Nakoniec sa to podarilo a bolo rozhodnuté. To je ono.

Postupne som však zabudol že existuje nejaky forex, žil som si kľudný život...cely deň relax. Nič ma nestresovalo, stal sa zo mňa najväčší kludas široko ďaleko. A plánoval som ist do roboty, 8 hodín, o štvrtej mi padne a zvyšok dna ma práca nezaujíma.

Prišlo leto a ja som si to chcel skúsiť, brigáda bude ideálna. Nastúpil som do fabriky zaoberajúcej sa výrobou žel. vozňov, opravy vozňov a podobne. Pozícia zvárač. Prvý týždeň som bol maximálne spokojný, robota úplne v kľude, 100 sk/hod. čo viac si môže 18 ročný študent priať. Potom som sa zoznámil s kolektívom a zistil že väčšina chlapov pred dôchodkom tam robí cely život, nastúpili v mojom veku a sú tam doteraz. Hmmm...zaujímavé...cez víkend som nad tým rozmýšľal, v hlave som mal len jeden obraz, obraz bohatstva a teraz toto? NIKDY. V pondelok som brigádu zrušil. Zvyšok prázdnin som si užíval na biku. Ale po večeroch som rozmýšľal čo s tým spravím, veď predsa do roboty už nikdy nechcem ist, taktiež nechcem mat firmu, ani zamestnancov. Byt si sám sebe pánom.

A na pracovnej ploche bola stále ikona VT Trader. A začal som znovu, poctivo, každý deň som pri grafoch trávil niekoľko hodín. Objavil som finančnika.cz a vtedy sa to zlomilo natrvalo. Obrovské demo víťazstva striedali ešte väčšie a hlavne rýchlejšie prehry. 400% zisku počiatočného vkladu za 3 týždne....400% počiatočného vkladu stratených za jeden deň. Ale nevzdal som to, pracoval som na sebe, pracoval som na obchodnom systéme.

Potom prišlo oznámenie o mojich plánoch rodine. A ich veľká nespokojnosť. Ty nechceš ist na vysokú školu? ty chceš obchodovať na nejakom pochybnom imaginárnom forexe? Ty si myslíš že môžeš zarábať keď proti tebe stoja veľké firmy ktoré majú najlepších analytikov? Ktorý majú špičkové vybavenie? Ktorý poznajú všetko o ekonomike? Ty si vážne myslíš že takto sa dá žiť? Odpovedal som v jednoduchosti. Je to môj život, ja si ho žijem a ja si ho chcem žiť tak aby som bol v prvom rade JA spokojný, až potom je všetko ostatne.

Išiel som ďalej, nevzdával som sa a stále som trávil cele poobedie pred grafmi, vedel som že úspech je len v mojej hlave, mal som na dosah všetko po čom som tušil...peniaze, voľnosť, žiadny šéf...vedel som že to nemôžem vzdať...ak sa vzdám prehral som...a prehra znamená chodiť do prace. A to ja nedopustím. Všetko ukončila úspešná maturita a predomnou sa otvorila cesta za mojim snom. Založenie účtu som dosť odkladal, chcel som mat 100% istotu že nebudem robiť nejaké hlúposti, že som trhom porozumel dosť na to aby som nestratil svoj účet za prvý týždeň.

Prišiel koniec leta a na internete citát: Predstav si, že stojíš na prahu nevídaného úspechu, jasný a krásny život ti leží u nohou. Tak vstaň a čin se!
Na druhy deň som založil ostrý účet a za par dni som mal svoj prvý obchod. Strata 11 pips. Nevadí. Druhy obchod zisk 11 pips a ja som to zavrel predčasne a pozeral sa ako GBP/JPY spravilo za par ďalších minút ďalších 200 pips. Nevadí, idem ďalej. Potom prišla séria 13 strát v rade. Zažil som niečo podobne len raz. Práve teraz. Psychika v čudu, obrovsky strach z otvorenia ďalšej pozície a z ďalšej straty. Tu niečo nie je v poriadku. Účet bol v strate 6% a padlo rozhodnutie že takto to ďalej nejde. Začal som obchodovať EURUSD a pomaličky vraciam stratu spať.

Zatiaľ som len na začiatku, ale viem že to nevzdám, nie po roku driny, po roku pozerania do grafov, po roku pochybovania zo strany rodiny, po roku kedy ma mali všetci za blázna, idiota. NIE, teraz NIE...a ani inokedy. Idem ďalej, toto je moja cesta, toto je môj ciel. A som odhodlaný dotiahnuť ho do konca.

Lebo viem že sa nenechám zlomiť, hrdo kráčam vpred, nebojím sa prehier, nebojím sa zmien. (prebraté z piesne Kontrafakt-Jake by to bolo)

A prečo som toto všetko písal? Možno to inšpiruje aj ostatných a každý napíše svoj vlastný príbeh podobného rozsahu, možno to niekoho motivuje...možno sa v tom článku niekto spozná...

A ako taký odkaz na zaver pre všetkých ktorý zatiaľ bojujú, stretávajú sa s nevôľou okolia, bojujú s neistotou a strachom...

Ak si dokážeš veriť v časoch keď budú o tebe všetci pochybovať
Ak si dokážeš udržať chladnú hlavu v časoch keď ju budú všetci naokolo stracat
Ak dokážeš ist ďalej v časoch kedy sa budú všetci na okolo otáčať
Vtedy...Vtedy sa z teba stane muž (úspešný trader)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

floky
"A prečo som toto všetko písal? " není to proto, že se chceš ujistit o správnosti svojí volby? Chceš, aby tě zdejší tradeři podpořili ve tvém rozhodnutí a jednání. To by byl můj výklad:).

Jinak gratuluju live. Hlavně to nevzdávej. I kdyby nic jinýho, naučí tě to spoustě dobrých vlastností a poznáš sám sebe. A to se vyplatí, i kdybys nakonec musel do práce.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem ;)

Peprník: uistovat sa nemusim, o svojom rozhodnuty som hlboko presvedčeny...inak by som to nerobil :) a live už vobec nie...;) cely text som bral ako članok :) po konzultacii s autormi tejto stranky som to pridal sem do fora :) preto je to pisane tak ako je :)

A samozrejme každa podpora je vitana...a vždy to človeku dobre padne, hlavne v tych najtažšich chvylach :). Od napisania tohoto textu uplynulo už par dni...a ja s radostou pozorujem ako sa učet pomaličky dostava z minusu. Viem že ešte mam pred sebou obrovsky kus cesty...ale prechod z GBP/JPY na EUR/USD bol, zda sa zlomovy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...