Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

Dobrý den všem obchodníkům! Zdraví vás úplně středoškolsky vzdělaný voják z povolání (s maturitou),obor Provoz a údržba silničních vozidel.Lampasáctví proběhlo celkem rychle.Od roku 1993 do roku 1997 v hodnosti rotmistr.Od té doby v civilu.
Na financnika a komodity jsem narazil začátkem června 07,když jsem si zkoušel internet v mobilu.Nějakou tu zkušenost s výnosy nad inflaci už mám.Nabídka komodit zaujala natolik,že od té doby pravidelně hltám nové a nové informace.
Dnes ve svých 32 letech,jako manžel v šestém roce manželství s čerstvým školákem,pracuji u bezpečnostní agentury.Pracuji v BRNĚ,rodinu vidím jedenkrát za dva týdny o víkendu.V týdnu jsem pro svého chlebodárce téměř nepostradatelný.
V komoditách momentálně papertraderuju kukuřici prosinec 07 na CBOT.Jsem na začátku třetího měsíce testování pozičního a intradenního obchodování.Zatím mám v plánu asi rok trénovat,potom vybrat brokera a hurá na živo.Zatím to vypadá,že to vyjde.Držte mi prosím palce,já je držím Vám všem,kdo to myslíte vážně.
Vám všem ZKL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahojky všem na finančníku!!

víc jak půl roku hltám informace z tohoto báječného serveru a když už jsem si včera otevřela účet u IB tak už konečně píšu i sem :o)

vystudovanou mám obchodní akademii a pár let dělám tak různě sekretářku či účetní. být živnostníkem mě nikdy nelákalo a necítila jsem se na to zajišťovat si živobytí. tak jsem zvolili dráhu zaměsnance..., letos na jaře jsem se o svým dvou kamarádech dozvěděla jak jsou již finančně za vodou tím že jeden obchoduje s akciema a ten druhý s ropou. tak jsem začla přemýšlet nad tím jestli by mě něco takové bavilo. říkala jsem si no proč ne ale nejdřív si musim zjistit nějaké informace o tom co to obchodování vlastně je. a při prohledávání internetu jsem samozřejmě narazila i na tuto www. a po přečtení úvodních článků pro neznalce jsem pochopila že tohle by mohla být moje krevní skupina, tak jsem okamžitě vytiskla všechno co na finančníku bylo - kdyby autoři nevěděli tak tu mají min. 350 A4 z obou stran :o))) a pak už jsem jen četla a četla - v metru, v autobuse, při poledních přestávkách v práci a pak i místo vaření večeře :o).
na papíře to všechno vypadalo dobře tak jsem stáhla jednoměsíční demo softwaru pro trading a začla zkoušet od rána do večera a po měsíci byl obchodní systém který docela funguje na světě a teď už zbývalo jen se poučit o té psychologické stránce.
a teď po založení účtu to začne na ostro a já si asi půjdu nakoupit prášky na nervy :o))
ráda bych už nebyla zaměstnancem ale mohla dělat něco co mě baví, uživí a ohodnotí moje snažení (přípravu).

ale nebýt finančníka tak bych do toho nikdy nešla! neocenitelný server!!!

a všem začínajícím držim pěstičky!!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravim vsetkych! Rozhodol som sa, ze tiez prezradim co to o sebe, kedze z casu na cas prispejem tiez niecim do fora.
Skolu som skoncil v r 2005 a ihned som nastupil do pracovneho kolotoca. Hned po prvych mesiacoch, ked opadla ta euforia z prechodu chudobny student>zarabajuci obcan :) som si zacal uvedomovat ze vo mne driemu ine ambicie ako robit karieru v zamestnani, prip. hladat stale o par tisic lepsie platene, nove zamestnanie. Mojim cielom je vypadnut z panelakovych sidlisk, byvat v slusnom rodinnom dome (ziadny zamok a pod.) a moct si dovolit minat peniaze na veci ktore potesia nie len mna ale aj mojich blizkych. Jednoducho povedane, ako som neskor objavil ten spravny termin, dosiahnut financnu slobodu. Badanim na internete som nasiel to prave orechove pre mna a teda k financnikovi som sa dostal v Juni 2006 a od vtedy vlastne nepretrzite venujem nemalu cast mojho casu studiu tohto zaujimaveho biznisu. Prve kroky boli samozrejme vytlaceny komoditny manual a jeho dokladne nastudovanie. Prve plany boli stat sa pozicnym obchodnikom, no ako som neskor zistil v dnesnej IT dobe uz nie je problem zacat aj s intraday obchodovanim.
Pacujem ako quality assurance engineer vo vyvoji jedneho celosvetovo znameho CAD programu. Po nasom povedane sofwareovy tester :). V podstate sedim pri PC (s pristupom na net, co je dnes uz asi samozrejmost) celych 8 hodin denne. Pracovnu dobu mam plavajucu, teda viem si ju prisposobit svojim potrebam, co povazujem za velke +
Patrim medzi ludi, ktori si najradsej vsetko spravia sami. Neverim "ciernym skrinkam" a "mackam vo vreci", proste rad odhalujem koren/princip veci. Aj ked momentalne podstatu mojo obch. systemu tvoria Woodieho CCI paterny, zpociatku som k nim bol skepticky tak ako ku akemukolvek "naservirovanemu" obch. systemu. Az po poctivych backtestoch som zacal doverovat ZLR, casom sa pridalo este par dalsich patternov.
Momentalne mam pauzu v live obchodovani. Pracujem na prisposobeni mojho OS k obchodovaniu max. prve 2.5hod obchodneho dna. Moj prvy OS zahrnal aj (US) poobednajsie obchodovanie co vyzadovalo dokopy 4.5hod stravene denne pri PC co je s mojou pracou 8+4.5=12.5hod denne! A to jednoducho dlhodobejsie neslo.
Zaverom DAKUJEM hlavne tvorcom servra a taktiez vsetkym diskutujucim vo fore za obrovske mnozstvo dostupnych informacii ktore mi pomahaju na ceste za mojim cielom.

S pozdravom Doggy.
PS: Vsetko nalepsie k 3. vyrociu financnika :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vsem,
citim potrebu taky popsat svoji osobu, aby ctenari serveru Financnik.cz meli trochu navaznost na muj realny svet.

Vystudoval jsem informatiku na CZU. Po ukonceni skoly jsem pocitil potrebu poznat dalky sveta a tak jsem se rozhodl vycestovat za zlepsenim anglictiny do Irska. To se mi celkem povedlo, protoze jsem pracoval jako technicka podpora na telefonu pro lidi z Anglie, kterym nefungoval internet. Asi si dokazete predstavit jak nadseni meli lide volajici na tuhle linku...

Po navratu do Cech jsem zacal pracovat jako Project Manager pro jednu nadnarodni spolecnosti. Prace je to zajimava a zabavna, akorat se porad nemuzu srovnat s tim, ze moje schopnosti jsou k uzitku nekomu jinemu. Sice me odmeni mesicni mzdou a (vetsinou) rocnim bonusem, ale myslim, ze jsem svym pricinenim vydelal firme o moc vic... Taky vidim, ze u takhle velke firmy je velka spusta lidi, co se velice boji prace a tak se ji vyhybaji sec jim sily staci. Takze se mi maximalne nelibi predstava, ze nekolik schopnych vydelava na ty ne tak dobre ostatni...Kdo nekdy pracovat u nejake velke korporace vim o cem mluvim...

Na Financnika jsem narazil nahodou zhruba pred rokem pres Google, kdyz jsem si dohledaval informace, kdyz jsme se znamim mluvili a bykach a medvedech a jejich zpusobu vydelavani na burze. Od te doby jsem dennim navstavnikem stranek a musim rict, ze Tomase s Petrem obdivuji, jak si dokazi najic cas na mravenci (a casto nedocenenou) praci na serveru. Cely server mi otevrel uplne netusene oblasti a uz se moc tesim, az tyto oblasti budu moct vyuzit k tomu, ze si budu vydelavat jen na sebe.

Proto bych chtel vyjadrit svuj obrovsky dik za existenci serveru Financnik.cz a poprat Tomasovi s Petrem uspesnou budoucnost!


S pozdravem


Kuguar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vas vsetkych...rozhodol som sa ze aj ja o sebe daco napisem. Volam sa Michal mam 17 rokov som student gymnazia...uz od malicka ma lakal svet financii hlavne vdaka bratovi ekonomovi ktory bol moj vzor:D Vzdy som rozmyslal ako vacsina "normalnych" ludi a aj tak mi to bolo vstepovane..myslel som skratka tak ze vystudovat dobru skolu mat dobru pracu..ved to poznate..a potom ani neviem ako ale na google som nasiel tuto stranku, ktora ma hned chytila za srdce..to bolo asi v januari tohto roku..celu stranku som prestudoval a uz vtedy som si "chybne" myslel ze kolko toho viem a ze by som kludne zvladol obchodovat:D no nastastie som prisiel na to ze som sa mylil:D tak som sa ucil dalej..prestudoval som nejake knihy napr.Trading for Living(odporucam) potom nejake tie e-booky v anglictine..potom som si zostavil vlastny obchodny system na baze Triple Screen(je napisany vo vlakne Triple Sreen System II tak sa zapojte aj ostatni nech to tam ozivime :))a teraz som vlastne v stadiu backtestingu a paper tradingu no a uvidime co to spravi..no a za nejaky rok by som chcel zacat na ostro ak vsetko pojde dobre...

S pozdravom Michal :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vsem,

rozhodl jsem se prispet svym pribehem. Vystudoval jsem SS obor strojirenstvi a pokracoval jsem dva roky na VS v Ostrave. Pak jsem to zabalil a zacal podnikat coz delam az do ted. V soucasne dobe bydlim v Madridu kde jsem take zacal pred rokem podnikat.

K obchodovani me inspiroval muj znamy, ktery obchoduje jiz nekolik let akcie. Ve snaze ziskat co nejvic informaci jsem samozrejme narazil na server financnik.cz u ktereho jsem taky zustal. Byl jsem na kurzech financnika. V soucasne dobe jiz obchoduju asi 6mesicu live. Obchoduju CCI +aroon na volume grafech ER2, YM. V prvotni fazi jsem musel jak rika Tomas investovat cast sveho uctu nez jsem pochopil kde je zakopany pes. Samozrejme problem byl ve me v mem mysleni. Od te doby ctu pouze knihy tykajici se prevazne psychologie obchodovani.(Elder, Williams, Hagstrom atd.) Muj cil je jasny stat se full traderem a odejit do predcasneho duchodu :o))))))) . Po 12ti letech podnikani potrebuju zasadni zmenu. Uvidim po prvnim live roce jak na tom budu.

Chtel bych podekovat Tomasovi a Petrovi za jejich praci na serveru. " Dekuji "

"Pravda se nesmi zamenovat s nazorem vetsiny", Cocteau

Jiri

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Také jsem se rozhodl přidat svoji trochou do mlýna.

Takže, vystudoval jsem střední školu se zaměřením na počítačové elektronické systémy. Po úspěšném absolvování jsem začal studovat soukromou vysokou školu obor finance a daně. Tuto školu studuji dodnes. Je mi 22 let a jsem ve 3. ročníku, tudíž tento rok budu skládat bakalářské zkoušky. Během mého studia jsem byl půl roku v USA, kde jsem 4 měsíce pracoval a měsíc cestoval po západě. Při mé práci v USA jsem jednou navštívil domov jednoho pána, který byl od pohledu velmi finančně za vodou - dům větší než White House, Aston Martin před dveřma a podobné věcičky a vychytávky ze kterých zůstával nám evropanům rozum stát. Dozvěděl jsem se že je to broker na New Yorské burze. Od té doby jsem se po návratu domů začal zajímat o to, co to vlastně je a narazil samozřejmě na finančníka. Komoditní manuál jsem přečetl doslova jedním dechem a samozřejmě hned vytiskl. Nakoupil jsem všechny knihy nabízené finančníkem i jinými servery a pravidelně je po večerech louskám. Finančníka navštěvuji každý den a projíždím jak staré a nové články, tak hlavně diskuze, které mi velice pomáhají rozšířit můj pohled ve světě komodit a obchodování vůbec. Zrovna se chystám začít intenzivně backtestovat a papertradovat a za pár let se do toho pustit live. Snem je samozřejmě full-time na nafukovacím lehátku v karibiku s laptopem na pupku, mobilem v jedné ruce a mojitem v druhé.

Přeju všem ať si plní své sny a zároveň přidávám velký dík Tomáši, Petrovi a všem co se podílí na běhu tohoto neskutečně cenného a bezkonkurenčního serveru.Díky ... (tu) (tu) (tu) (tu) good job guys ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Tak já také konečně sem něco napíšu
Hned po střední škole jsem šel pracovat, a zatím eště pracuji dodnes, pracuji jako programátor.
S finančními trhy jsem se setkal poprvé ai v roce 2002, kdy jsem začal obchodovat akcie na České burze, pamatuji si jak jsme je nakupoval v bance, jak jsem tam nesl svých pár peněz - dneska pro mě opravdu směšné částky. Tehdy byla Česká burza super příležitost, akcie českých firem udělaly několik set procent. Tehdy jsem někde uslyšel poprvé frázi "obchodování komodit", viděl jsem to ale až jako hodně další stupínek. Zanedlohou jsem začal obchodovat akcie na US burze, akcie jsem vždy držel dlouhodobě a musím říct spokojenost.
Postupem času jsme se začal zabývat komoditama, musím říct že jsem měl asi trošku naivní představy, myslel jsem že to bude fungovat rychleji. První rok byl spíše plácání, já si uvědomil že se musím věnovat více studiu. Jednoho dne mi jeden kamarád řekl o spreadech - do té doby jsem slovo spready nikdy neslyšel a až po dalším studiu jsem pochopil o čem to je. Spready začaly perfektně fungovat, jsem se spreadovým obchodováním opravdu hodně spokojen. Další zlom nastal když jsem koupil knížku "Jak jsem vydělal milion dolarů" od Larryho Williamse - fakt skvělá knížka, jeho metody se snažím dostat do mého obchodování. Zjistil jsem že nejlepší je vnést do obchodování fundamentální faktror, čistou TA já moc neprovozuji. Zkoušel jsem i intraday obchodování konkrétně Woodie, ale prodělal jsme a já si uvědomil že tento styl není pro mě, obchodovaljsem sice pár dní, ale byl jsem z toho dost vyčerpán a těch pár ziskových obchodů nestálo za řeč. Mám jednoho kamaráda který dělá intraday a tomu to funguje, takže to musí jít, ale pro mě to prostě není.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

protože jsem po pročtení tohoto vlákna získala pocit, že se komoditám věnují především muži, rozhodla jsem se trochu rozšířit tu krátkou řadu žen ;)

Je mi 33 a od vysoké školy jsem se setkávala s knihami typu: „myšlením k bohatství, „chudý táta, bohatý táta“, příběhy úspěšných mužů, apod.. Jenže to byly knihy mého přítele, který je všechny četl, ale nikdy se mnou o nich nemluvil, nikdy mi je nedoporučil a nikdy se jimi neřídil (proto asi taky do dnes naříká nad tím, že nic nemá).

Zastávám myšlenku, že se v různých etapách svého života setkáváme s lidmi, kteří nás nějakou měrou ovlivní v našem dalším životě. Až tuto úlohu splní, tak z našeho života zase „odejdou“ (a skutečně odešli – i ten můj přítel :)). A s tím souvisí i to, že na všechny věci musí přijít ta správná doba. A tak to bylo i v mém případě. Miluji čísla a ještě víc ta, která se týkají peněz. Nad různými propočty a úvahami dokážu strávit spoustu času. Proto se při svých „cestách“ po netu dostanu někdy i na stránky o financích. Muselo to tak být, protože jsem letos (tedy už loni) dostala e-mail od Finančníka s tipem na vánoční dárek. Nevím jak to, že mi tento e-mail přišel. Vůbec si nejsem vědoma, že jsem se kdy na Finančníka dívala. A o tom to je, tehdy na to nebyla ta správná doba. Teď byla a proto od té doby trávím hodně času (tedy co jde k roční dceři, pravidelným tréninkům ve fitku a manželovi :)) studováním o komoditách. Naprosto mě tato oblast okouzlila a tak bych tímto chtěla poděkovat ne jen za ten e-mail, ale i za celé stránky.

Věřím, že po prvních zkušenostech na akciových trzích z konce minulého roku (kdy jsem bez jakýchkoliv znalostí, "dobrých" radách od poradců a díky „krásným“ zvratům na celosvětových trzích přišla řádově o desítky tisíc), získám studiem těchto stránek a dalších knih dostatečné znalosti na to, abych na těchto stránkách mohla za nějaký rok napsat: HURÁ DNES ODCHÁZÍM DO DŮCHODU!!! A co na tom, že mi není ani 40 natož státem diktovaných 65? ;)

Děkuji Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...