Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

Dobrý den všem,
nastal čas, abych o sobě něco prozradil i já a možná tak pomohl svými poznatky současným i budoucím nováčkům, kteří váhají, zda a s jakou intenzitou se vrhnout na trading.

Na Finančník.cz jsem narazil náhodou, když jsem pátral na internetu po profesích, které by byly vhodné pro lidi se zdravotním postižením, na něž jsou zaměřeny některé z mých aktivit posledních let. To bylo na podzim 2006. Do té doby jsem o komoditách nevěděl takřka zhola nic. Na webu mě hned od počátku uchvátila jeho úžasná atmosféra. Petrovi s Tomášem se podařilo vybudovat kolem něj komunitu lidí, kteří se nezištně a ochotně dělí s ostatními o své zkušenosti, téměř vždy se najde někdo, kdo poradí potřebným.

Brzy jsem zjistil, že pro lidi s handicapem asi nebude trading vhodný. Ne že by se mu nenaučili, ale málokterý z nich je na tom finančně tak dobře, aby dal dohromady potřebný počáteční kapitál. Nicméně čím více jsem web pročítal, tím více jsem dospíval k přesvědčení, že jsem právě objevil něco, čemu se chci věnovat časem naplno a co mi může přinést nejen finanční (doufejme), ale i intelektuální uspokojení.

Ocenil jsem široký tematický záběr Finančníka, který mně pomohl ujasnit si sám pro sebe, co vlastně chci do budoucna. Dokázal jsem omezit trochu svoje dosavadní aktivity, nepouštět se do nových projektů, ale takto získaný čas věnovat studiu. Trochu jsem si nebyl jist, jestli není moc pozdě začínat téměř v 59 letech s něčím, co mi bylo dosud velmi vzdálené. Ale když jsem viděl, s jakou odvahou se do tradingu vrhla jen o pár let mladší Tatiana Hošťálková, která v té době často vystupovala v diskusích, přestal jsem váhat. (Tatiano, moc Vás zdravím a doufám, že se Vám daří!)

Rozhodl jsem se tedy, že nemusím tlačit na pilu, ale nejpozději do svého odchodu do důchodu se musím dostat na takovou úroveň, abych již byl aspoň mírně ziskový. Pročetl jsem prakticky všechny do češtiny přeložené knihy o tradingu, o nichž byla na Finančníku či jinde zmínka, a samozřejmě k některým se vracím opakovaně. Naštěstí jsem ušetřil dost času díky včasnému zjištění, že přes indikátory pro mne cesta nepovede, nejvíce mi sedly metody Joe Rosse. Přesvědčil jsem se o pravdivosti rad, že se vyplatí strávit stovky hodin nad grafy, které mi zpočátku vůbec nic neříkaly. S ohledem na převažující počet intradenních obchodníků na Finančníku jsem se nejdříve zaměřil na intradenní trading, ale brzy jsem dospěl k závěru, že více mi bude vyhovovat poziční obchodování, k intradennímu třeba dospěju později. Ještě více se mi pak zalíbily spredy. A protože v papertradingu mi vycházely velice úspěšně, nedávno jsem si dal dárek k šedesátinám a konečně jsem otevřel naostro postupně několik spreadů.

První dva mi vynesly příjemný zisk, který jsem ale v euforii neuváženým managementem při třetím spreadu vymazal. Takže jsem si už stihl otestovat trochu i psychiku a ověřit, že se vyplatí postupovat s rozmyslem a podle přesně připraveného plánu. Vím, že jsem pořád na začátku a že se mám hodně co učit - ale to je právě na tradingu krásné, že se tu před člověkem otevírají pořád nové obzory a výzvy. Teď ještě paralelně začínám studovat opce. Zatím mi je hlava moc nebere, ale cítím, že bych se jim měl věnovat.

Nemám samozřejmě zaručeno, že ze mne bude nakonec úspěšný trader, ale když nic jiného, tak čas strávený s Finančníkem byl užitečný už jen proto, že jsem si udělal pořádek uvnitř sebe, ujasnil si více, co ještě chci od života. Rád bych proto poděkoval nejen Petrovi s Tomášem, ale s vděčností vzpomínám na velmi cenné a s noblesou podávané rady Libice, obdivuji, kolik toho pro tuto komunitu udělal Alec, vždy si rád přečtu názory 911, Tomarossy, Misaka a mnoha dalších.

Přeji vám všem hodně úspěchů v tradingu i v životě vůbec.

Jarozima




Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím! takže ke mně:
Je mi 17 let a studuji gymnázium v Praze. Víte, nikdy bych si nepomyslel, že bych se mohl zabývat něčím jako komodity, poněvadž jsem zarytý humanitní typ. Mám rád společenské vědy, obzvláště pak filosofii atd., naopak nesnáším typické exaktní vědy jako biologie, chemie, fyzika... Proto mě obchod nikdy nezajímal. Ale vždycky jsem řešil jeden problém. Pokud vystuduji nějakou humanitní školu (FF UK apod.), je mi jasné, že nenaleznu uplatnění v nějakém lukrativním sektoru. A to je problém. Protože zastávám názor, že když je člověk neustále nucen řešit svou finanční situaci, dost ho to svazuje a brání mu v tom, dělat jiné věci, které ho naplňují. Někdo samozřejmě vidí smysl života jen v té materialistické stránce, ale já bych využil finanční svobodu k jakémusi vývoji své duchovní složky:) Dále mě samozřejmě lákají známé věci jako dostatek volného času, nebýt svazován nějakým šéfem, být sám svým vlastním pánem. Tady neexistuje alibismus. Pokud budu ztrácet nebo vydělávat, nemohu z toho obviňovat nikoho jiného než sebe. A to je důvod, proč mě zaujal trading, když mi o něm vykládal kamarád, který už má za sebou krátkou praxi s reálným účtem. Hned jsem si začal kupovat knihy. Během posledních dvou měsíců jsem jich přečetl asi 6 (většinou z finančníka), ale musím říct, že zpočátku mě nejvíce nakoply seriály o psychologii úspěchu...jen tak dál;). No, v současnosti s oním kamarádem vyvíjíme obchodní systém, který se jeví nadmíru příznivě, až mě to udivuje (protože jsem zkoušel testovat jen tak zhruba na bezplatných grafech a naše vstupy mají snad 100% úspěšnost. Výstupy máme v hrubém nákresu, ale musíme to ještě pořešit, jestli neexistuje lepší řešení. A ono bude, jsem hrozný pedant:P) Jediný problém je - logicky v mém věku - sehnat kapitál. Určili jsme si počáteční hodnotu účtu 8000 USD, takže sehnat 70000 kč pro mě není hračka:-D Ale já si jdu za svým snem, i když je pravdou, že kupříkladu moje matka a spousta dalších lidí mě hrozně potápí, protože o tradingu nevědí zhola nic. A není mi to příjemné, když za mnou máma přijde a snaží se mi nakukat, že jsem si vybral špatnou cestu, protože všechno ztratím. Řekl jsem jí, že dokud si nepřečte knihu od pánů Podhajského a Nesnídala (skvělý začátek), odmítám se s ní o tom bavit. A co myslíte? Nikdy si jí nepřečně a furt bude mít předsudky... možná proto nikdy nebude úspěšná (a ostatní, co kritizují, též). Paradox je, že její obchody s konfekcí jsou mnohem rizikovější, poněvadž tržby jsou závislé na počasí. Ale to je jen díky všeobecnému negativnímu mínění lidí, hned jak slyší slovo burza... Já se nenechám zviklat:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Koprofag

Vojtěchu, držím mohutně palce, jdi za svým snem! Mládí má mít sny, a tento je navíc o svobodě, a JE splnitelný.
Zlých proroků, byť by to byla vlastní máma, si prostě v tomto ohledu nevšímej a nenech se znechutit a nalomit. Říkej jim i sobě, že čas pracuje pro tebe a všem jednou ukážeš. Za pár let se maminka nebude stačit divit. S tvým přístupem se ti to docela určitě podaří. Kéž by to tak chtěly vidět i mé dcery nebo za pár málo let mé vnučky! Já bych na ně byla hrdá.

Ještě přijmi jednu radu-kvůli tradingu "nezapeč" školu-vyšší vzdělání nikdy nikomu neuškodilo, rozšiřuje obzory. Znám pár šikovných mladých lidí, kteří jsou v tradingu už úspěšní, a přesto studují VŠ.

Hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO Jarozima

Děkuji za pozdravy a přání-je to milé :) A pokud sloužím jako vzor pro to, že začínat není nikdy pozdě, tak jsem moc spokojená.

Mě se daří střídavě-prozatím bych se tradingem živit nemohla, ale mám ještě obchodovatelný účet, takže než za 2 roky půjdu do důchodu, tak bych si tím už snad aspoň přilepšovat měla být schopná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky:) Jen abych to tu dokončil, zjistil jsem, že je dost škoda, že jakmile lidé slyší, že se zajímám o burzu, hned ve mně vidí sobeckého materialistu... To mě mrzí, doufám, že to tak nikdy nebude. Víte, mám takový sen:) Kdybych byl někdy v tradingu hodně úspěšný, chtěl bych založit nějakou specifickou charitativní nadaci... ne, skutečně si myslím, že je člověku bohatství k ničemu, pokud se o něj nemá s kým podělit. Pomoc druhým je jedna z mých priorit, doufám, že se to nezmění.
Jinak, co se týče školy, tak na 100% chci jít na VŠ, jednak je to jistota a navíc se chci věnovat kromě tradingu také jiným věcem... Zatím mám známky víc než dobré, i když to zas tolik o kvalitách nesvědčí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den,

rozhodla jsem se také přispět svým vůbec prvním příspěvkem. O serveru Finančník vím od roku 2005. Dobře si vzpomínám na úžasný pocit, který jsem z něj měla. Byl to stejný pocit, jako když jsem poprvé letěla letadlem, kdy se kola podvozku odlepila od země, kdy jsme vzletli nad mraky... V tom roce jsem se rozhodla, že se budu tradingu jednou vážně věnovat. Zatím pročítám server, čtu knihy, zúčastnila jsem se několika setkání....Něco málo z toho, co bych mohla k tradingu říci jako budoucí trader začátečník již zde řečeno bylo. Snad jen jednu věc bych doplnila. Trading dává stejné šance mužům i ženám...a to se mi líbí :-) Ještě bych chtěla vyslovit velké poděkování Petrovi a Tomášovi za jejich skvělou práci. Přeji vám všem mnoho úspechů!!!

Hezký den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

naan,

po tych par rokoch sa ti ako uz cloveku znalemu problematiky ktory trh pozdava najvhodnejsi na zaciatok obchodovania?

kazdy mame robnaku sancu pokial je kapital, len nepodlahni okoliu v pripade ze by si nevedeli vazit tento trading ktoremu sa venujes. pravdu povediac, pre inteligentnu zenu si ani neviem predstavit lepsiu pracu ako je trading, tak len s chutou dalej pokracuj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny účastníky tohoto vlákna

a jdu jak se říká s trendem, proto dávám k nahlédnutí moje motivace, stát se úspěšným traderem. Je mi 33, VŠ ale nepracuji v oboru. Pracuji pro jednu firmu, prodávám stroje. S nadprůměrným platem živím rodinu (žena na MD, dvě malé děti), máme kde bydlet, máme co jíst, máme auto ale máme málo času se věnovat svým koníčkům a sami sobě. Moje pracovní vytížení a cestování u nás i v zahraničí je nadprůměrné. Přesto jsem se vždy snažil i po práci neusnout na vavřínech, manuálně pracovat a něco tvořit, intelektuálně se rozvíjet (jazyky) a nyní učit se obchodovat. Kladu si totiž otázku, zda tento způsob života je možné ustát až do důchodu a co pak dále?? Tuto jednotvárnost potřeuji změnit a dostatek peněz a kratší případně volná pracovní doba by to měly vyřešit.
K této změně mne motivoval jeden reálný příběh, který bych zde uvedl, i když trochu v obecnějším podání: Jeden známý se dal dohromady s matematickým geniem a spolu testovali, ladili a vymysleli systém, který byl schopen vydělávat peníze v kasinu (ano slyšíte dobře, v kasinu) a to pouze při jedné konkrétní hře. Začal se živit jako profesionální hráč. I když samozřejmě občas utržil i ztráty, měl solidní výdaje se způsobem tohoto života, převážně vydělával a to tak, že sjezdil celý svět a za svou profesionální kariéru se rozrostl jeho účet na řád desítek milionů USD. (podobnost s úspěšnými tradery, využívající pouze technickou analýzu není náhodná, money management samozřejmě zachovával také). Dále pak věděl, kdy přestat a peníze užít. Dnes žije mimo Evropu, solidní dům, pár zaměstnanců, kteří se mu o něj starají, svoje letadlo, svoje koníčky, nádhera. Své vydřené peníze užívá. Tak to má být. Příběh má i další část, onen matematický genius, který stál na začátku příběhu se časem přeotientoval právě na trading. Zaměstnává dnes ca 20 lidí, kteří podle určitých pravidel pro něj obchodují. Žije na ostrovech poblíž USA a je doslova a do písmene dávno za vodou.
Samozřejmě se to krásně poslouchá a moje cíle nejsou až tak závratné, nicméně mě tento příběh vždy znovu a znovu motivuje. Když to dokázali oni (a mnozí jiní), tak se do dokázat dá. Samozřejmě nic není zadarmo, to už asi každý ví a nikdo to samozřejmě neočekává. O Finančníkovi jsem se dozvěděl ca v dubnu 2008, začal jsem s jeho studiem, rovněž jsem kouknul i na jiné servery ale sem se vracím nejraději. Prozatím obchoduji papírově. Moje zkušenost je asi taková. Bez jasné strategie a plánu jsem si založil demo účet 200.000,-CZK a zkusil si potvrdit teorii, zda je intuitivně možné takto vydělat peníze. První a druhý obchod oba kladné, během 2 dnů se můj účet rozrostl z 200.000,- CZK na 302.000,-CZK!! A to při obchodování jednoho kontraktu. Jaká euforie mne popadla. Do té doby, než jsem během dalšího týdne sérií 10 neúspěšných obchodů vymazal svůj účet. Naštěstí jen demo. Ale nevzdávám se, podobné začátky i dle ostatních příspěvků jiných traderů nejsou asi vyjímkou. Tímto neúspěchem jsem si však na vlastní kůži prožil a dokázal, že bez jasného systému, money managementu a jiných zásad popisovaných na tomto webu to opravdu nejde. No uvidíme za pár měsíců nebo let.

Nechť se daří čtenářům a nejen v obchodování.

Betmen1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahojte všetci,

je skutočne zaujímavé čítať všetky tieto príspevky Vás ľudí z rôznych oblastí, ktorých však spaja práve obchodovanie na burzach.

Mam 35 a pred 2 mesiacmi ma náhodou uputal článok "...16 ročné dievča zarobio 1 mil libier"......zaujímave hovorim, asi opat nejaka "kacica" (kachna)...klikol som na link a dostal som na tuto www stranku...

Prva vec, ktoru som si vsimol boli 2 slova , ktore hlasam a citim 5 rokov ...sloboda a nezavislosť... nechcel som veriť vlastným očiam, ze existuju ludia s rovnakymi cielmi....boli to clanky Tomasa a Petra (moc dakujem za vsetko co pre nas vsetkym tymito clankami a touto strankou robite).

Ja som vystudovany lesny Ing....krasne 3 pismenka....vsak....realita zivota je ina....je uplne jedno aku skolu clovek skonci...okrem tohoto som vystriedal kopu zamestnani od obchodnych zastupcov az po riaditelov v nadnarodnych firmach...avsak poznate to...staci mala nepozornost, unava, chyba a ste out a z velkeho sefa je skoro bezdomovec (moj pripad).

V tomto businesse sme si vsetci rovni a na jednej startovacej ciare, kde neexistuje konkurencia v pravom slova zmysle, ziadny klientelizmus, zloba, zavist , podrazy....o to je tu narocnejsia sebadisciplina a psychologia mozneho neuspechu....(tak to citim ja)

Venujem sa len papertrainingu a po 4 tyzdnoch mam z uctu 3000 USD skutocne 24.000 USD....mile...som si vedomy, ze v skutocnosti to bude uplne inak...mam cca 50% uspesnost avsak poviem Vam , ze tych neuspesnych 50% je horsich ako nocna mora.....takze jedine co ostava sa je zdokonalovat v oblastiach , ktore su mi dost dost neprijemne...avsak pokial sa to podari a zvitazime samy nad sebou... bude to skvele nielen v zivote , ale aj v uspechu v tomto obchode...

ďakujem vsetkym, ktorí priespievaju a pomahaju nam "mladym a neskusenym", dakujem že vytvarate spolocnu "rodinu" traderov a ten povestny a prepotrebny mozgovy trust...

Veľa úspechov všetkym....

Rasťo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

na tento server jsem se dostal jako většina náhodou. Je mi 23 a jsem student VŚ technického směru. Škola mě opravdu baví. Od svých 15 let chodím na brigády vydělat si na své koníčky. Ačkoliv nejsem z chudých poměrů nerad zatěžuji rodiče a raději si na všechno vydělám. Po úmorných stovkách hodin strávených na hůře či lépe placených brigádách jsem začal uvažovat, jestli chci celý život chodit do práce a odpoledne odpočívat, protože mě to totálně vyčerpává.

Hledal jsem proto nějakou alternativu (spíš z recese), ale narazil jsem na tento web. Po přečtení prvního článku jsem pochopil, že je to čistá realita a začal jsem hltat jeden článek za druhým, komoditní manuál nevyjímaje. O komoditách jsem se dozvěděl až tady, cca před rokem, ale teď vydělávám peníze za účelem fundovat svůj účet, což mě dost motivuje. Mezitím se věnuji studiu, výběrem obchodní strategie a neopomíjím ani psychologickou stránku. Rád se učím nové věci, moc mě fascinuje, jak se člověk dokáže naučit cokoliv, i když si zpočátku myslí, že je to nemožné a že to nemá cenu. Sám jsem to zažil už několikrát (ty věci nebyly ale výdělečné:-) ), ale člověka to opravdu potěší, když se za pár let ohlédne a vzpomene si, jak váhal, jestli má cenu se to učit a věnovat tomu drahocenný čas.

Zatím reálně neobchoduji, ani pravidelně nebacktestuji. Snažím se vstřebat ta kvanta informací a doufám, že se mi to za pár let vyplatí jako už několikrát v mém životě. Pevně doufám, že nebudu muset od rána do večera sedět v práci, abych zaplatil hypotéku a můj život nebude mít smysl. Většina mých vrstevníků mě má za blázna, protože svoje peníze hned utratí a užívají si mládí. Jsem přesvědčen, že pokud nepovolím, užiju si život o mnoho lépe než ostatní, kteří nemyslí an budoucnost.

Uff, to jsem se zase rozepsal:-) raději toho nechám.

Na tomto serveru se můžeme setkat s několika osudy lidí, kteří nepolevili a jejich píle je po zásluze odměněna. Doufejme, že nás to čeká taky:-)

Mnoho úspěchů reálným i papírovým obchodníkům, kteří chtějí udělat něco se svým životem.

věčný student
Miroslav Šedivý

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den ,

dovolte abych se i ja podelil jak jsem se dostal k tomu magickemu slovu "Trading"

Jiz od narozeni me rodice smerovali ke sportu delal jsem atletiku a beze samochvaly na velice dobre urovni,temer 10. let jsem drel jak mezek a odrikal si to prave detstvi kdy ostatni vrstevnici si hrali a delali ruzne vylomeniny ,ja jsem travil cas na bezecke draze.
V roce 2004 pri ceste z Nemecka ze soustredeni se nam stala nehoda kdy ridic kamionu usnul za volantem a vjel do protismeru,to co nasledovalo totalne zmenilo muj zivot.
Probral jsem se az po 14 dnech komatu s konstatovanim lekaru ze jiz nikdy nebudu chodit,jelikoz byla narusena micha.
V tu chvili me naprosto opustil zivot ja atlet a uvazan do konce zivota na invalidnim voziku???
Drsna myslenka ac realna....
Priblizne rok jsem bojoval se svym "ja" a mohu uprimne rici ze myslenky na sebevrazdu jsem mel denodenne,vse se zhroutilo a pohledy na "chodici" vrstevniky me totalne srazeli az na uplne dno.
Ac mam velice mile,vstricne rodice ,kteri me ze vsech stran plne podporovali,ma povaha nedovolila abych se nad celym problemem psychicky povznesl,nebavilo me zit ,nemel jsem zajem o jakoukoliv cinnost ,ta predstava dozivotni nepohyblivosti me szirala az na kost .
Dalsi rana prisla v roce 2006 kdy umrel muj otec na embolii plic ,matka se zhroutila a v rodine zavladla totalni beznadej,zhorsila se i financni situace a problemu jen pribivalo.
Jiste si dokazete predstavit jak Vam v takove situaci pomuze pojistovna/stat .... nijak
Jen bezny invalidni vozik stoji nekolik desitek tisic a to je jen zaklad,psychicky stav me matky se zacal rapidne zhorsovat,navstevy psychologa nepomahali a ja ... o tom bych se radeji nechtel ani zminovat..
Financni krize,moje deprese a matcin stav se rovnali jedinemu slovu ... beznadej.
Koncem roku 2006 me poctil navstevou kamarad ktereho jsem dlouha leta kvuli jeho prac. vytizenosti nevidel (mozna nekdo zna pod nickem jkros),jeho navsteva me opet trosku nakopla ,ty mesice bez kontaktu s lidmi byli neunosne a ac byl hodne casove vytizeny ,zacal me pravidelne navstevovat.
Ze to pridalo na psychice me i me matce o tom snad ani nemusim mluvit.
Rana pro me prisla kdyz jednoho dne zastavila pred domem dodavka a slozila me zbrusu novy elektricky invalidni vozik !!!
Nevedel jsem co na to rict,rozbrecel jsem s matkou jako 5lete decko,za 15 minut prijel on a jen jednou vetou me oznamil ,ze se s manzelkou domluvili ze si odepreli penize na nove auto a koupili pro me vozik ktery je pry dulezitejsi..
neveril jsem ze takovy lide vubec mohou existovat,od te doby nas pravidelne navstevovali a jak psychicky tak financne nam pomahali.
Zhruba v polovine roku 2007 me j... zacal zasvecovat do sveta tradingu,navodil ze by to mohl byt pro me zajimavy zpusob obzivy a ze pri studiu prijdu na jine myslenky.
Nedal me zadny system nic,jen jednou vetou rekl " na vse musis prijit sam ,ja te jen nasmeruji"
Nebudu zde popisovat jak jsem si prosel zacatky kdy jsem chyboval u cfd brokera ,doplnim jen ze dnes obchoduji futures s 10 kontrakty a stal jsem se financne nezavislym,dum mam predelany na bezbarierovy pristup, upravene auto ,zkratka vse co potrebuji pro svuj invalidni zivot.
Pristi rok se chystam podrobit operaci v USA ktera prijde temer na 100 000 USD,diky tradingu si ji mohu dovolit a mam "nadeji" ze opet budu alespon castecne chodit.

Proto vazte si kdyz Vam nekdo poradi,poda pomocnou ruku,stante se nezavislym na ostatnich a na statnim systemu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...