Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

I já se připojuji k pozitivnímu hodnocení takovýchto zpráv a příběhů z praxe.
Nevím, jestli je toto správné místo na mojí otázku, kterou se "trápím". Finančníka čtu již mnoho měsíců a jsem skálopevně přesvědčený, že s obchodováním začnu. Protože jsem se ale původně zajímal o obchody s akciemi, mám teď velké dilema, jestli má někdo zkušenosti s tím, který typ investování je lehčí (výnosnější, rizikovější...). Je mi jasné, že jednoznačná odpověď asi neexistuje, možná spíš zkušenost, že někdo dělal "tohle" a teď dělá raději "tohle". Ideální by bylo, kdybych věděl i proč. Ať už mi někdo pomůže s rozhodováním nebo ne, přeji všem hodně štěstí a těm nerozhodným (jako já) i odvahu v začátcích.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Můj názor je ten, že nejpodstatnější rozdíl mezi komoditami a akciemi bude v likviditě a množství. Zatímco u akcií je pozornost trhu "roztříštěná" mezi tisíce titulů (samozřejmě vím že existují indexy,ale to na věci nic nemění) , komodit je podstatně méně. Ovšem u hodně traderů hraje jistě významnou roli i to, k čemu se dostali dřív. Co se týká nepříliš vzdálené budoucnosti, tak pouhým pozorováním cvrkotu na netu, lze vysledovat, že težiště zájmu se obrací spíše ke komoditám a forexu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem po nějaké době.

Nejprve k dotazu BPetr: já používám živá data od InteractiveBrokers - účet jsem otevřel s Tomášem. Máš tam živý data zadara, pokud neobchoduješ tak pro paper-trading za 10 USD měsíčně, což je skoro zadara. Pro zobrazování používám TradeStation. To je sice poměrně drahý program (tuším kolem 2000 USD), ale dostal jsem starší verzi od kamaráda z USA. Prakticky ten soft využívám jenom pro zobrazování ID grafů a bohatě mi to stačí.
Jinak bych rád popsal své další nabyté zkušenosti. Zažil jsem už i sérii ztrát, celkově jsem ale odpočátku obchodování stále ve zisku pár stovek dolarů. Jestli můžu poradit, chce to opravdu počkat si vždcyky jen na nejlepší příležitosti. Bejt hodně trpělivej, nikam nespěchat. Pak je důležitý nezbláznit se když budete mít 3-4 ztrátový dny po sobě. To se mi stalo, byl jsem z toho trochu "paf", ale pokračoval jsem dál a za další 2 dny byly ztráty pokrytý a vytvořen nový zisk. A o to jde - vydržet, držet se plánu, bejt v pohodě, moc nespěchat a bejt trpělivej. Jinak si myslím, že je úplně jedno, jakou formaci nebo systém obchodujete. Cokoliv vám vyhovuje je OK. Důležitý je držet na uzdě emoce.
Ať se všem daří, dám zase vědět :-) Ahoj V.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj
cital som ten clanok na akcie.financnik.cz. jedinu vec by som chcel dodat k tomu, ci obchodovat s akciami alebo komoditami. v clanku sa pise, ze z 10 000 usd vytvorit 1,1 mil. usd za rok pomocou akcii je tazke.
skuste pohladat na nete nejake info o CFD (Contract for Difference-obchod na rozdiel). tu sa da obchodovat s akciami, forex aj indexami, long ci short pozicie,a podobne ako s komoditami.
ak niekomu vyhovuju viac akcie, alebo s akciami ma uz nejake skusenosti, tu moze najst sposob ako za rok ten milionik zarobit :)
www.cmcgroupplc.com
www.finergo-eu.com/index.php?active_lang_from_browser=cz
gabriel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny obchodníky a hlavně ty budoucí.

Tomáš mi pomohl před pár dny otevřít účet u IB. Chvíli trvalo, než jsem doladil veškerý software. Měl jsem v plánu ještě chvíli jen trénovat, ale jak jsem před několika dny ladil platformu na live trading, tak jsem musel párkrát vstoupit a vystoupit z trhu. Tím jsem vlastně začal, aniž bych si to moc uvědomoval. Nic moc se nestalo, jen jsem přišel asi o 40USD a to hlavně na komisích.

Nikdy jsem pro svůj obchod nepoužíval indikátory. Na kurzu ID obchodování, kde Tomáš prezentoval jeden systém, jsem přece jen změnil názor a připojil RSI částečně k mému plánu. Vůbec nemám pocit, že můj styl obchodování a plán, je ideální, ale já osobně se při simulaci obchodu nedokážu chovat stejně, jako by šlo o peníze.
Včera jsem se prostě rozhodl a pustil se do ostrého ID obchodování ES trhu (nic jiného nesleduji).

Je to úplně jiné, než simulace a to hlavně po psychické stránce. Prostě už jde o vaše prachy. Můj pohled na graf se drasticky změnil. Náhle vás to nutí dávat opravdu pozor a začnete si všímat i některých věcí, které vás při simulaci moc nezajímaly. Já jsem např. včera udělal 8 obchodů během 4 hodin, což je u mě normální, spíš podprůměrné. Prostě mi sedí dělat více obchodů s menším ziskem a menšími ztrátami. Např. SL 100 USD se mi nelíbí. Je možnost vyššího zisku, takže výsledek je možná stejný, ale zatím to na mě nepůsobí zrovna příznivě. Proto většinu času musím sedět a opravdu vyhodnocovat, co se děje, včas reagovat, protože někdy beru i zisky 25 – 37USD. Za dvě hodiny intenzivního sledování trhu, vč. rychlosti plnění příkazů, volume, nabídky a poptávky atd. si začnete všímat různých zajímavých věcí, které je samozřejmě nutné časem ověřovat a vstřebávat, ale já osobně jsem neměl při simulaci takovou motivaci, abych se pohnul nějak znatelně dál v poznávání trhu.

Začal jsem live, protože simulace mě nenutí přistupovat k tomu tak odpovědně. Prostě o nic nejde a člověk se chová jinak. Pokud něco prodělám, budu to brát jako zaškolení do systému. Prostě s tím počítám. Včera jsem dopadl dobře (+187,50 –komise 38,40), ale to se může dnes změnit. Moc dobře se znám a vím, že musím dostat za uši, abych se srovnal a dostal do reality. Ale s tím se nedá nic dělat.

Jinak psychika je celkem v pohodě, jen se mi potí ruka na myši. Z akcií jsem už trochu otupěl. Tím nechci říct, že mě nepřepadá chamtivost a mírný strach, ale není to žádný extrém. Myslím, že časem se to ještě ustálí. Akcie mi fakt hodně pomohly. ID je něco jiného, ale třetí kliknutí už bylo naprosto v pohodě.

Ještě bych chtěl dodat, že do úplného začátku je podle mě ideální opravdu co nejjednodušší plán, který se může rozvíjet a vylepšovat postupně během obchodování. Není vůbec nutné vytvořit nějakou složitou kreaturu, aby se mohlo začít. Na to je dost času. Pokud neuhnete z cesty, pravděpodobnost a správné RRR, musí přinést aspoň malý profit. Ale to berte jen jako můj osobní názor - uvidíme.

Dám vědět, jak to bude probíhat dál.

Všem přeji hodně úspěchů

Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

děkuji, že jste napsal. Moc zajímavý příspěvek! Já bych rád začal někdy v září, ale ještě uvidím, jak půjde trénink. Mohl bych Vás poprosit, byl byste tak laskav a třeba po měsíci sem napsal Vaše výsledky v tréninku porovnané s výsledky v ostrém obchodování. Určitě to bude dost zajímavé, alespoň pro mě.

Přeji pevné nervy a hodně úspěchů!!!

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Určitě dám vědět i dříve, třeba až budu muset posílat další peníze do USA :D
Zapomněl jsem ještě na jednu věc. 5000USD je pro otevření účtu ideální. Já jsem poslal na účet poze 3000USD, jen abych dostával živá data, neměl jsem v plánu začít obchodovat. Stále to tady zkušení obchodníci píšou. Pokud máte 3000USD a 2000 je margin, máte volných 1000USD. Uděláte pár špatných obchodů na začátku a silně se přiblížíte krizové hranici, kdy jde vůbec vstoupit do pozice. To působí dost negativně na psychiku. Stačí, že se podíváte na účet při otevřené pozici a velmi dobře vidíte, jak málo chybí k tomu, abyste si už nezaobchodovali. V pozičním zase riskujete více USD. Proto je lepší těch 5000USD. Ale to už tady bylo napsáno mnohokrát.
Chtěl jsem jen naznačit, kolik věcí se vám vyjasní a osobně je pocítíte již při prvním živém obchodování. Dokonce bych si troufal tvrdit, že i když nemáte ještě v plánu obchodovat, ale máte otevřený účet, bylo by ideální udělat tak dva obchody (ale s malým riskem) a prostě to zažít. Opravdu vás to nakopne hodně dopředu a při dalším tréninku máte už úplně jiný náhled na věc a mohlo by vám to dost pomoct. Můžete stokrát něco číst, ale jak to nezažijete, nevíte o čem to opravdu je.
Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Tomasi,
stocks obchoduji intradenne 3 mesice. Dostal jsem moznost docasne obchodovat tento trh a tak jsem neodmitl a sel do toho. Sam za sebe mohu rici, ze kdo uspeje intradenne ve stocks, pak intradenni komodity a intradenni forex pro nej bude vice nez v pohode. Ale to je jen muj nazor.
Pozitivni je, ze jsem si upevnil svoji viru ve svuj system a hlavne jsem zocelil psychologii. Jak jsem jiz psal v jinem prispevku, prechod od papiru k realu je skutecne dramaticky a clovek zacina zcela od zacatku. Mohu take potvrdit, ze cim lepe se na real clovek pripravi, tim lepe se mu pak mezi zraloky bude plavat. To plati doslova.
Tedy, ve stocks otviram pozice v hodnote $10,000 pricemz otviram max. dve pozice denne. Pokud je prvni profitova, otevru i druhou, pokud je prvni ztratova, pro dany den koncim.
Platformu pouzivam Scottrade Elite, coz je celkem dobra platforma a dobre se s ni pracuje. Vzhledem k tomu, ze stocks jsou jen docasne, pak je zbytecne porizovat jakykoliv software.
Pozici drzim v ramci jednoho obchodniho dne, velmi vyjimecne pres noc a to jen v pripade, kdy mam silne potvrzeni pokracovani trendu.
Obchoduji na 5 min grafech, hlavni trend sleduji na 30 min grafech. Obchoduji strategii Triple Screen.
Denne trhnu tak $100 - $300, ztraty likviduji okamzite, neriskuji vice jak $40 na pozici.
Jak jsem jiz mnohokrate uvadel, vstoupit do trhu neni problem. Nejhorsi je poznat, kdy vystoupit. Pri intradennim obchodovani to plati dvakrat tolik.
Sleduji nekolik vybranych titulu, kde si delam vyhodnoceni situace po uzavreni trhu. Platformu otviram vzdy nejmene 30 minut pred otevrenim trhu, abych se "rozkoukal".

Pozicne obchoduji pitove Corn, Sugar, Live Cattle, ktere mi vyhovuji nejvice [Cofee jsem vyradil]. Zacal jsem pres Express Futures. Puvodne jsem chtel Alaron, avsak s panem brokerem jsem si moc nerozumel a dost me namichl zpusob licitace.
Platformu vyuzivam Vision Express, coz je takova normalni platforma. Software TNT.
Za poslednich 10 dni jsem udelal dva obchody, jeden v Corn a jeden v Live Cattle. Corn profit +$565, Live Cattle +$50. Risk na jeden obchod mam u Corn $125 a u Live Cattle $200. Jako vzdy, neni problem nastoupit, otazka je kdy vystoupit? Cim lepe zvladnuta strategie vystupu, tim vice je strategie profitabilnejsi. O profitu nerozhoduji vstupy do pozice. O svych vstupech mam jasno, takze stale hodne pracuji na vystupech. Ztratu zatim nemam:-)) Rozsirovat portfolio komodit pro pozicni obchodovani zatim nebudu. Rozsirovat budu pouze pocty obchodovanych kontraktu. Obchodni plan mam samozrejme mnohem dukladnejsi a snazim se pocitat se vsim. Strategie je zalozena na Triple Screenu, jak jinak...

Sve intradenni obchodovani stocks zanedlouho ukoncim a proto se pomalu presouvam na intradenni obchodovani komodit. Venuji se studiu Mini $5 Dow Jones a predpokladam prvni obchody do mesice.

Stejne tak se, diky Sidovi, zacinam divat intradenne na Forex. Otevrel jsem demo ucet u CMS a testuji. Jsem velmi prekvapeny, jak dobre funguji divergence MACD Hist, stejne jako u Mini Dow Jones. Sve intradenni vstupy stavim pouze na divergenci MACD [vyjma stocks] a musim rici, ze tyto vstupy jsou velmi presne. Forex jsem puvodne zcela odmital prave pro jeho povest vysoce rizikove oblasti obchodovani. Avsak uvidime, jake budou vysledky testu.

Mnoho uspechu vsem!!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...