Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

Kdyz jsem se zamyslel co jsem provadel v utery vecer a vcera tak jsem si vystavil distanc na dva dny, potrestam se ,ze se pripravim o moznost vydelat penize ,pokud bych nekde pracoval tak by me asi poslali domu ,takhle to musim udelat ja sam. Tento tyden jsem o 20$ dolaru lepsi nez prvni a v kazdem pripade se musim vratit zpatky do reality. Kdyz jsem zacal live byl jsem vyrovnany s tim ze behem prvniho tydne prijdu o -600 az -700$ ,soucasnost je mnohem veselejsi a aby to tak zustalo musim zustat stat nohama na zemi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Atreus: mockrat ti dekuji za otazky, musim si vest jeste lepsi popisy jednotlivych obchodu, nastesti jsem si rozpomel jak to bylo, pokud se ptas na ten treti obchod - tehdy jsem byl -220$, bylo po ctvrte hodine SEC a casto se mi stalo ze trh nabral opacny smer, tak jsem vstoupil po prvnim swingu v kanale (proti trendu ) byl tam jeste ne moc korektni DT, vystoupit jsem chtel na spodni hranici kanalu (je to zakresleno na sreen shotu) jenze cena se sunula dolu rychle a ,kdyz protnula tu trend line tak jsem tehdy umistil profit target jeden tick nad cenu ,kde bylo vysoke volume pro ten den

13836

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Atreus:

obchod 5.8.10 - ty tam vidis support, ja jsem tam videl "mikro" DB, nekdo tam neuvidi treba nic. pevne mam nastaveny profit target na 130$ i pri 50% uspesnosti budu porad v zisku (v soucasnosti mi jde hlavne o to udelat ten klik na mysi v LIVE nez vydelat penize), dalsi metoda co pouzivam je ,ze umistuji profit target jeden tick pod nebo nad cenu ,kde je vysoke volume pro ten den, dalsi metoda je ze umistuji profit target blizko pivotu, dalsi metoda je ze umistuji profit blizko hranic celych bodu - to byl pripad tohoto obchodu (pro short - 614.1, 615.2, 615.1 atp pro long 614.8, 615.9). posunovat autamticky stop loss nechci ,protoze se mi to nikdy v paper tradingu nevyplatilo ,mozna pozdeji zmenim nazor jak se zmeni trhy.

obchoduji minirussel na 5 range grafu, YM nechci jet protoze by me tam stahli komise k velikosti profitu a na dax nemam dost veliky ucet a je pro me moc divoky.


zaverem chci rict ,aby jste si kazdy udelali svuj nazor a kazdy si nasli ten svuj system, ja nerikam ze muj je dobry ,ale zatim neni spatny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bid:

ještě jednou díky za vysvětlení a objasnění. Tím že obchoduji NQ mě překvapily vysoké profity při relativně malých pohybech ceny :)
Je jasné že každý musí mít svůj názor a styl. Přeci nezahodím 3/4 roku práce jenom proto že bid říká tohle a tohle :) Ale myslím si že je dobré poznat styly i jiných obchodníků pro rozšíření obzorů a lepší pochopení trhů. Já například v kanále neobchoduji, ale je skvělé vidět, že to funguje.

Pevné nervy!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bid: "YM nechci jet protoze by me tam stahli komise k velikosti profitu" Ahoj mohl bys mi to jenom objasnit jak si to myslel ? :) ještě nejedu paper tak možná se to změnilo ale zatim na Backtestu mi vychází ideální PT 200$ na YM Volume 1000 a SL 70 ale většinou i menší . Když to všechno tka nějak sečtu i s poplatkama atd. tak si myslim že by to nemělo dělat problém ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hooky:

kdyz jsem se dival na YM cirka pred rokem tak mi to tam vychazelo na 70$ - 100$ profit, jestli to je ted 200$ tak uz je to opravdu o necem jinem, ale soustredil jsem se pouze na jeden trh, kdyz jsem zacinal tak jsem si nakoupil drahy vybaveni externi matrox video triplhead kartu ctyri LCD displaye a sledoval snad sest trhu postupem casu jsem dospel k tomu jako asi vsichni ,ze je lepsi se soustredit pouze na jednu komoditu ,ale k tomu asi evoluci dospeje kazdy a kazdy by si tim mel projit, nicmene YM jsem nevidel si ten rok. takze takto.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atreus Napsal:
-------------------------------------------------------
> to bid:
>
> Tak jsem tento týden udělal dva obchody mimo OP
> (jeden dnes) a vždy je mám perfektně logicky
> zdůvodněné. A víš co je nejhorší? Že mi zatím
> vycházejí...



prave ,ze to je na tom to nejlepsi, pokud to mas logicky zduvodneny, nejhorsi by bylo ,kdyby si ty penize vydelal opravdu nahodou, ctu tu prispevky lidi ,kteri tu jedou slepe svuj system a porad jsou kolem nuly nebo pod nulou a je pro ne normalni ,kdyz prodelaji a ostatni je v tom podporuji - hlavne dodrzuj system ,touhle cestou jit opravdu nechci. Pokud neco dava logiku tak se nekoukam na OS jdu za tim stejne ja jako vcera ,kdyz jsem videl nebo tusil jak je tam na tech swinzich mlati ,a ze to pujde nahoru sel jsem short ,protoze jsem chtel dodrzet OS a prodelal misto ,abych pockal na long signal tak jsem pouze otocil pozici a zase prodelal nastesti jsem se vzpamatoval a nakonec jsem tu ztratu zlikvidoval.

zaverem - jsem zacatecnik a za rok se treba tomuto prispevku budu klepat na celo.

;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bid:

chápu Tvůj postoj k porušování OP, ale bojím se toho. Vstupy mimo OP začnu a skončím jako klikač, to bych vážně nerad. Spíš budu muset upravit svůj OP tak abych si dal víc variant vstupů. Pak budu klidnější.

to hooky:
myslím že jde o tohle:
YM má jeden tick hodnotu 5 USD, pokud dejme tomu máš denní průměr 10 ticků, tak komise 5 USD vezmou 10% výdělku.
u TF má tick hodnotu tuším 10 USD a při stejném pohybu komise vezmou jen 5%

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Altreus:

k té úspěšnosti. Na začátku je to velmi triviální. Nízké RRR, vysoká úspěšnost nebo vysoké RRR a nízká úspěšnost. Jiná cesta k zisku nevede. Teprve až přijdou zkušenosti, tak jde buď zvyšovat RRR při stabilní úspěšnosti nebo zvyšovat úspěšnost.
A k těm chybám. Zkus si představit, že obchoduješ s 5ti nebo 10ti kontrakty. Třeba tě to donutí víc se soustředit na plán. Logické zdůvodňování funguje, pokud ty obchody mimo plán vyjdou. Ale věř mi, že ty ztrátové mimo plán přijdou v nejméně vhodnou dobu a to tě pak bude hodně bolet.
A pokud si tady někdo po pozitiv napíše, že skončil daný den v plusu a že posunul inteligentně PT, tak aby skončil v plusu, tak zatím nemá dobře nastavené myšlení pro obchodování, protože se bojí ztrát a očividně nechápe, že ztráty jsou normální. S tím souvisí i to nastavení RRR na 1:1 a vysoká úspěšnost. A od toho se odvíjí i to posunování PT, aby náhodou nebyl daný den v mínusu. A ono to může krátkodobě vycházet, ale dlouhodobě fakt nevím. Třeba já jsem teď celkově za srpen na CL cca -2000 USD. A jsem naprosto v klidu, protože je to průměrný drawdown, do konce měsíce je ještě spousta času a stačí jediný PT a budu v plusu. A tak obchoduji přesně podle plánu bez emocí. Vstup do live je velký krok, ale daleko větší krok je začít s PS a tam už si člověk musí být naprosto jistý tím, co dělá a musí si naprosto věřit.

Tak hodně zdaru, Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Láďo,

díky moc za příspěvek. Je mi jasné, že porušování OP je cestou do pekla. Radši si upravím OP tak abych měl více možností vstoupit, teď nemyslím četnost obchodů, jde o načasování - řízení pozice zůstává stejné. Samozřejmě úprava OP nebude bezhlavá a bude podložená BT :)

Obchoduji live teprve čtvrtý týden a je to vážně mazec. Jsem plný emocí, stříkají mi ušima. Jsem úplně mimo před, při i po obchodu, nemůžu se dívat na trhy a zároveň se nemůžu nedívat :) OP je pro mně v takové chvíli jediným pevným bodem ve vesmíru emocí a snažím se ho dodržovat jak to jen jde. K obchodování bez emocí se musím dopracovat, musím věřit že systém pravidelně vydělává nějakou částku a to vše chce čas. Zatím se učím přesně dodržovat OP a snad při tom získávám i tolikrát zmiňovaný cit pro trhy.

Pevné nervy!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...