Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

bid,
live screentime ti nic nenahradí, Testovat určitě ano, ale to tě neuživí. takže mít reálné očekávání a plán a dojít si k prvnímu live obchodu. Já říkám, že mít z účtu vyčleněné peníze, které chceš a si připraven obětovat na první live obchody, to je zkušenost nezaplacení a hodí se i pak pro ladění dalších obchodních plánů.

ztráty jsou a budou nedílnou součástí obchodování, nelze se jim vyhnout, abys mohl vydělávat, musíš se naučit ztrácet... pokud jsou významné ztráty, propady účtu, tak je to skoro vždy vina obchodníka, pokud systému, tak bys to měl vidět už v backtest nebo paperu, ne až při live

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak ono opat zavisi aky je clovek obchodnik. Obchodnik z vacsej casti systemovy, mechanicky, naozaj potrebuje paper iba na to aby sa oboznamil s platformou, naucil sa v realnom case rozpoznavat signaly a zadavat prikazy, proste aby mu to po technickej stranke klapalo. Emocie tu neotestuje lebo zanho rozmysla system a peniaze nie su v hre. Takze skusenemu obchodnikovi tohto druhu paper nemusi trvat dlho.

Na druhej strane stoji ale diskrecny obchodnik, napriklad value trader, momentum scalper, ktory casto nema system ktory mu diktuje kedy presne vstupit do trhu.
Takyto obchodnik paper vyuzije predovsedkym na budovanie si citu pre momentum a S/R urovne, teda v podstate v paperi si moze budovat svoje edge a objavovat veci ktore by nezistil sledovanim statickych grafov.
Napriek tomu ze aj tento obchodnik ma svoje edge spisane v plane, jeho funkcnost zavisi od toho ako ovplyvnia peniaze schopnost sa rozhodovat. Na zaciatku urcite ano, preto profitabilita napriek uspesnemu simu moze byt par mesiacov negativna, co su bezne statistiky aj pre proprietary traderov. To treba mat na mysli pri planovani velkosti uctu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozrejme je to dost slovickareni. Ale podle me se na paper psychika natrenovat da. Samozrejme ne to, jak se budu chovat po nejakem DD s live uctem, ale jine casti ano. Napr. disciplina v brani signalu, v sezeni u pocitace celou dobu obchodovani, nesurfovani po internetu pri obchodovani apod. Kdyz pak clovek zacne live, ma alespon o neco snazsi cestu. Osobne jsem ale zrovna discipline pri paperu moc nedal. Byla to chyba, kterou jsem nastesti ustal s nulou. Ted uz bych to udelal jinak.
Nyni uz ale novy system nebo prvek nepaperuju, jedu po testu rovnou live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fuha fuha, chlapci, co tak na chvilu zastavit backtesty a papertradovanie a umelo tlacit na pilu, a radsej venovat cas nejakej cennej literature o psychologii obchodovania ? ja neviem podla mna cely problem discipliny spociva v tom ci jednoducho chcem alebo nechcem byt disciplinovany. Ked raz chapem fundamentalne zaklady statistiky, tak ani vnutorne (podvedome) nechcem byt nedisciplinovany, lebo proste viem na 100 percent ze sa mi to jednoducho neoplati.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem.
Po týdenní dovolené a odpočinku od trhů jsem vyhodnotil uplynulý měsíc.
Zhodnocení účtu o 5%, úspěšnost 33% při RRR cca 2,5. Dodržení plánu na 87%. Dodržení plánu na 100% dá podobné výsledky. Průměrný obchod 0,33 bodu.
Zjistil jsem že je pro mne psychicky velmi těžké obchodovat průrazy swingů, trh se často vrací a musel bych používat SL neúměrný ke svému účtu. Modifikoval jsem plán na obchodování odrazů při konkrétních situacích v grafu. Zatím backtestuji.

Pevné nervy!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Tak nám to tady nějak umřelo.
Za sebe můžu říct že po týdnu "live" jsem pokročil o pořádný kus vpřed. Sice je můj účet +5USD, ale stokrat víc se učím než kdybych byl + 1500 USD. Vše funguje jak má, je jen na mě jak se s tím srovnám. Dopiloval jsem spoustu detailů, a svůj plán ještě dvakrát poupravil s tím jak postupuju dál a vidím věci které z backtestu nenakoukám.
Každopádně vše funguje jak má!

Bid, jak ses na tom, že se neozýváš? Pokud tě ovládl neúspěch, neupadej do frustrací a pouč se z chyb! Jinak se v tradingu snad ani učit nedá.

Ať se daří!
Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...