Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Fuxov dennik - ZLR live TF_RB15


fuxo

Doporučené příspěvky

Fuxo:

Tak nejak mám povinosť niečo napísať veď tvoju cestu sledujem dlho a s WCCI som s tebou začínal :)
Osobne obdivujem úprimnosť s akou si to napísal, musí byť ťažké si nájsť čas pri tolkých povinostiach teraz mi pripadá to že musím ešte do maturi chodiť do školy ako nonsense. Nemá zmysel vypisovať traduj príde to časom alebo prestaň a začni s "čistým štítom". Musíš sa sám rozhodnúť čo ti je najlepšie každopádne ak by si sa rozhodol pre pauzu a taký reset tradingu tak by som určite popri tom aspoň študoval psychiku tradingu a to nie len Douglasa a podobne. Zájdi do obchodu a pohľadaj si knihy ktoré ti podľa teba pomôžu (behavorialna psychológia, napr aj životopis dáke psych maniaka čudoval by si sa koľko ľudí s WS sú mimo).

Inak to že je niekto gold memeber vôbec neznamená že ziedol múdrosť pozri sa na mňa live idem len druhý mesiac a ešte som na tom tak že ak urobím chybu tak sa viem aj udrieť :D to asi príde len s počtom live obchodov.. Takže toľko ten status má 0 výpovednú hodnotu.. Hodnota sa hladá v príspevku nie podľa toho kto to napísal.. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Fuxo: Je mi luto, co ta postihlo v osobnom zivote.
Mne pri tazkych chvilkach v zivote pomahala a pomaha motlitba v tichu kostola.Ked je fakt zle, nemam silu na ziadne meditacie a podobne vydobytky tejto doby(hoci som jogu, kvoli problemom s chrbticou, cvicil 5 rokov pod vedenim skuseneho trenera).Mysel je vtedy taka vystresovana, ze ju dokaze stlmit len odovzdanie sa do vole Bozej.
A druha vec, ktora mi pomaha je cas. Ten pomaly zahoji kazdu bolest...
Nie som FT trader, tak radu odo mna necakaj. Tiez som riesil dilemu, ci trading nechat tak, ale minuleho roku som presiel definitivne na pozicny trading a podarilo sa mi zhotnotit uspory o 10%. To uz je vysledok, pre ktory sa mi oplati venovat sa mu pol hodiny denne.(realne tradingovat som zacal v lete 2007-roku)
Zamerne pisem uspory a nie ucet, lebo ja zhodnotenie ratam vzhladom na vsetky uspory (cize aj terminovane vklady), nielen na brokersky ucet (v mojom pripade 4-brokerske ucty).
Zelam ti, aby sa vsetky tvoje starosti postupne vyriesili.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Fuxo,
díky moc za reakci, když je člověku dobře a daří se, tak si na nějakou chvíli přestane uvědomovat, jak moc je vše relativní a i to směrování za tradingem v ten moment ztratí na své kráse, síle se posouvat dál. Je mi to každopádně líto a ikdyž se neznáme, držím ti palce a přeju ti, ať najdeš sílu a odhodlání dát se cestou, která bude pro tebe i tvé blízké ta správná, ta která vás bude spojovat, nikoliv rozdělovat! Drž se, ať už s tradingem či bez něj, chlape!
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

zdravim te Fuxo,
tak po ocku jsem sledoval tvuj trejdersky zivotopis ... myslim, ze ses zrovna v tom nejneprihodnejsim zivotnim momentu, ktery od tebe vyzaduje spoustu energie fyzicke i psychicke nejen v praci ale i doma. Ja bych si vubec nedovedl predstavit zacinat nazivo obchodovat prave ve chvili, kdy to i u me bylo dost vypjaty (presne ty same duvody, o kterych pises). Bohuzel to nejde vyresit v kratky dobe a proste to vsechno musi vyresit cas. Dnes, po 11 letech, je uz dcera temer adolescent a veci se tak nejak ustalily a mam spoustu casu premyslet o tradingu. Nechci tim rict, ze na dalsich 10 let musis trading povesit na hrebik ale dej tem zakladnim zivotnim kotrmelcum cas a hlavne po nich musis vedet, ze zase pevne stojis na zemi, ze uz se ti po nich prestala tocit hlava a ze uz jsou vyreseny.
Vez, ze kdyz si projdes vsim timhle, tak z tebe bude daleko vyrovnanejsi trader.
Drzim palce a ozvi se.
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Ahoj Fuxo,
Jsem v live dohromady 10 dni a ve ztrátě 15% účtu:-)jsem z toho v depresi ale ve srovnání s životními ztrátamy to je nic. Brouzdám po forech a hledám příčiny mého stavu....a narazil jsem na tvůj konstruktivní deník. Děkuji za tu práci co jsi odvedl, nebylo to marný. Pomohlo mi to věřit v naději systému. Vydrž ať už jsi v jakékoliv situaci, jsou lidi kteří ti drží palce. R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj Fuxo,

před 10 lety jsem se rozvedl a od té doby žiji sám. Věnuji se tradingu skoro 3 roky.

Po roce získávání informací a praxe s grafy jsem se rozhodl jít live.

Začal jsem s trhem Russell 2000. Asi nikdy nezapomenu na moje první emoce.

Byl jsem hrozně "nadrženy" obchodovat živě. Jak mi broker potvrdil, že má peníze na účtě, HURRÁÁÁ na to.

Klik, klik, klik a z dvou tisích doláču bylo rázem 1.500.

Po "obrovské" ztrátě (25%) jsem byl totálně deprimovaný.

Russell 2000 je k ničemu si říkám. Tak jsem šel na ES druhý den.

Zase jsem párkrát kliknul a na účtě bylo 1.200.

Největší problém byl s psychikou, to se mě netýká si říkám. Ani jeden obchod jsem nenechal dojít k PT ze strachu z další ztráty, zato jsem posouval SL ještě dál v domnění, že se to vrátí.

Zkusil jsem i micro loty, ale tudy cesta nevedla.

Pamatuji si, že jsem ani nevěděl co už dělám.

Jen jsem klikal a po týdnu vymazal účet.

Co teď si říkám. Uvědomil jsem si, že jsem nedělal žádný backtest, žádný papertrading.

A tak jsem začal, prvně dvojité dno, pak dvojitý vrchol. Patern 1-2-3.

Breakout, IMA, různé indikáory, denní HIGH or LOW. Zkusil jsem testovat i fundamenty a další...

U každého jsem vydržel asi týden až měsíc.

Vždy jsem zjistil, že když něco dělám přesně podle pravidel, tak to počase selže.

Ale přesto mi jako nejlepší vyšly fundamenty.

Dal jsem se touhle cestou a když jsem vydělal 1.000 dolarů a poslal je k bokerovi, najednou jsem zjistil, že mě minulá praxe posunula mílovým krokem dál.

Najednou jsem věděl co dělám, držel jsem se na nule po dvou měsících obchodování.

Pak jsem se dostal asi 400 do plusu a najednou přišel obchod, který rozhodl o svém.

Otevřel jsem nechtěně 3 loty a smazal si 350 dolaru.

A aby to nebylo málo, tak jsem druhý den otevřel pozici a 5 minut na to můj broker ztratil spojení s burzou na 6 hodin.

Volal jsem do USA, odpověď zněla, děláme na tom :-(

Hned jsem si najel na stránky burzy a sledoval graf a jen smutně se dívál jak trh letí proti mně. A tak jsem si vymazal
další částku.

Ale přesto jsem po celou dobu věděl, že strašně riskuji, když obchoduji s 1.000 na účtě.

A tak se mi naskytla další otázka, kterou musím vyřešit.

Psychiku relativně zvládám, ale né pocit, že mám 1.000 na ucte.

Tak teď šetřím a mám za úkol vložit brokerovi 5.000.

Už nějakej měsíc jedu demo a snažím se chovat k němu jak k reálným peňezum. Kazdý den si sednu k počítaci a od 15:00 do 18:00 mám vyplý tel., nikomu neotvírám, hlavně si neotvírám žádný prohlížeč(s tím jsem měl největší problém, pořád když se trh moc nehýbal, jsem brouzdal po netu).

Dnes si ještě před 15:00 vyřeším všechny emaily, hlavně se najím a sednu si pohodlně k počítači a soustředím se jen na grafy.

Mám SL 100 a PT 400. Je 15:30 a TF se nachází na denním high. Na nic nečekám a jdu do shortu.

Jsem 300 v zisku, ES naráží na trend linku, volume najednou u ES 26.000/1 min. Kurňa co teď, si říkám Ještě mi chybí 100 do PT. Nic, beru 300 a obratem jdu do longu, chyba, -100, čekám dál a je 16:00. Silný fundament.

ES vytvořil dvojité dno s fundamentem. Super, jdu long u russelu. Jenže ES stojí a TF ještě udělal 170 pohyb a vyhazuje mě na SL. Najednou obrovské volume na TF a já 16:02 jdu znovu u TF do longu a po 5 minutách inkasuji 400.

Potom už se nic do 17:30 nestane. Jdu se podívat na FESX, kde se v 17:30 každý den končí obchodovat a cena se nachází na denním high. Volume 70.000 kontraktů/10minut na FESX mi dává najevo, že trhy půjdou dolů.

17:40 jdu zpět na TF a zde vidím příležitost.

Jdu short. Pohyb 270 do shortu. Posouvám SL na BE a 18:00 vypínám počítač.

Za cca 1 hodinu mi přijde sms, že jsem 400 v plusu.

Jéžiši, to jsem se ale rozepsal. Snad se sem ještě někdo dočtě :-)

Ještě to shrnu. Pro mě neexistuje žádné pravidlo kterého bych se držel.

Obchodoval jsem podle spousty paternů. Pochopil jsem, že si musím z káždého vzít jen to nejlepší a spojit v jedno.

Nemám žádný denní limit.

Jen fixních 100USD SL, max PT 400. SL už nikdy neposouvám, hrozně by mi to narušilo psychiku.

A když mi trh nedá 400, tak beru co dá a jdu hned dál.

Jasně že není každý den stejný ale poslední 3 měsíce jsem schopen vydělat na TF 1.000 - 2.000 týdně.

Dává mi to důvěru v to co dělám. Minule jsem tuhle fázi vynechal a neměl jsem čemu věřit.

Hlavně praxe, pořád se dívám na grafy a účím se je.

Jestli se ještě dostaneš na tohle vlákno, tak ti přeji jen a jen dobré.

A pokuď pojedeš někdy live, písni....

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...