Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Daně


marek

Doporučené příspěvky

Zdravím,

rád by som aj ja prispel k tejto diskusii. Súhlasím s Martinom, Břondom a Petrom súčasne. Asi len ťažko možno vedieť všetko o všetkom a robiť to dokonale. Ak sa chcem venovať obchodovaniu a byť v tom čo najlepší, nebudem sa zaťažovať priznaním dane, ale obratím sa na profesionála - daňového poradcu. Svoje sústredenie tak môžem usmerniť na komodity. Predpokladám však, že každý nový obchodník sa chytá každého stebla, aby v obchode ustál čo najlepšie a preto hodnotí viaceré možnosti aj z pohľadu na dane. Ja som na tom rovnako. A ako čítate, navyše som Slovák. Takže sa mi ako novému obchodníkovi ponúkajú viaceré možnosti:

1. Vzhľadom na to, že v súčasnosti som zamestnaný v ČR, môžem si zdaňovať všetky príjmy ako fyzická osoba (bez ZL) v ČR, ako to robím doposiaľ.
2. Môžem byť naďalej zamestnaný na plný úväzok, ale pre obchodovanie s komoditami si založím samostatný ZL.
3. Keďže som Slovák a na Slovensku sú nižšie dane z príjmu, môžem si ZL založiť na Slovensku a daň priznávať tam (to je zatiaľ len môj dohad, na overení tejto alternatívy pracujem).
4. Nejakou formou prejdem k právnickej osobe (podnikateľovi) a zasa ma čaká iný spôsob zdaňovania príjmov.

Detaily daňových formulárov určite nechám na odborníkov s pečiatkami, ale ako budúceho obchodníka ma určite zaujíma, ako minimalizovať svoje výdaje a to aj voči štátu. Ak máte teda niekto nejaké skúsenosti, aká forma podnikania resp. nepodnikania sa oplatí, aké ma výhody či nevýhody, potom si myslím, že je to určite dobrým prínosom minimálne pre toto vlákno diskusie.

Ja sa určite pokúsim poradiť s viacerými daňovými poradcami ako v ČR, tak aj na Slovensku a ak niečo zaujímavé zístím, určite sa s vami o to rád podelím. Veď od toho toto fórum vzniklo. (tu)

Riki

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 125
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

možná Blbá otázka : když fyzická osoba vydělá v kom. pár $ a převede je do CR na svůj účet a mimo to pracuje a platí daně kdo na to přijde, že to nezdaní ? Chápu, že se na mě sesype spousta lidí, že je to nemorální atd. Neříkám, že to tak chci dělat. Jen zcela hypoteticky- může na to vůbec někdo přijít ???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teoreticky na to neprijde nikdo, pokud Vas nejaka dobra duse neuda. Takze si sve profity nechte jen a jen pro sebe. Pozor na zavist! Ta umi hodne.
Druha vec je, ze FU drive nebo pozdeji zavede otazku, z ceho platite sve naklady, kdyz Vase oficialni prijmy jsou mnohem mensi??? No a kdyz se podivaji 5 let dozadu na Vase danova priznani, tak bude vymalovano.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kiša (pí.Borková) není stálým účastníkem této konference, ale konference účetních. Zde se zapojila před časem na můj popud. Proto se k ní tento dotaz asi nedostane, pokud jí ho nepošlete přímo na soukromou adresu. Ale dle mého soukromého názoru účetního amatéra není v účetních otázkách mezi Forexem a jinými futures rozdílu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zde je opravdu hlavní nebezpečí v udání, nebo pokud FÚ vás začne prověřovat z důvodu jakéhokoliv podezření, že váš životní standart (presidenta) neodpovídá vykazovaným příjmům. Pak se začne zajímat o vaše soukromé účty (ke kterým má bohužel přístup) a bude chtít doložit o co jde a průser je na světě. Je to sice málo pravděpodobné, ale možné. Já jsem na FÚ narazil krátce po revoluci, kdy se rozjely různé paramidové hry (tehdy ještě zákonem nepostihované). Hodně se to inzerovalo a FÚ si vyhledal všechny dostupné inzerenty (včetně mne) a požadoval doložit, zda jsou příjmy z těchto her řádně zdaněny. Tehdy jsem věděl o daních jen velmi málo, ale naštěstí se FÚ ozval před koncem zdaňovacího období a jen mne upozornil, co je třeba udělat. Měl ale velmi podrobné informace, kolik jsem na tom vydělal. Když Vám na něco přijdou až po 3 letech, zaplatíte dluh + 100% penále + úroky z prodlení počítané diskontní sazbou. Už jsem to zažil v podnikání a není to nic příjemného. Zatajovat malé zisky nestojí zato a u velkých je to riziko opravdu velké. Pak už je fakt lepší uvažovat o přesunu někam do daňové oázy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

slíbil jsem, že opravím některé názory ve vlákně DANĚ. Přispěji tedy několika příspěvky. Předem upozorňuji, že jsou to moje názory, za kterými si sice plně stojím, leč jsem přístupný k jakékoli podložené odlišnosti. Očekávám čilou diskusi a zdrcující kritiku.

Převládající názor je, že by správa daní měla být svěřena odborníkovi, daňovému poradci (DP), nakonec je to člověk jenž byl státem k tomuto účelu přezkoušen a pověřen. Plně souhlasím, ale vždy se vynoří ono nešťastné ALE!!!!!!
Jak je možné v každém uskupení lidí udělat žebříček od nejschopnějších po druhou krajní polohu, bude toto platit i pro DP, navíc drtivá většina se se zdaňováním derivátů nikdy nesetkala a tudíž i jejich schopnost se s tímto krokem vypořádat, bude ztížena.
V každém případě tuto schopnost doporučuji odpovědně prověřit.

Na tuto skutečnost navazuje i názor o pojištění DP. Jsou (DP) ze zákona povinni svoji činnost pojistit, ALE toto pojištění v žádném případě nekryje důsledky, jako jsou pokuty a penále. Pokud se kdokoli domnívá, že v případě pekelného penále toto uhradí pojišťovna, asi bude nemile zklamán. Vřele doporučuji tuto skutečnost raději ošetřit ve smlouvě s DP, tedy jeho osobní finanční odpovědnost a spoléhat na jeho plnění v případě takovéto škody. Nechť on následně masíruje pojišťovnu a přiměje ji k plnění pro sebe. Má toto opatření minimálně dva významy. Pokud s tím bude souhlasit (vlastní odpovědnost za nedostatky), je si jist svými schopnostmi a nedostatky nezpůsobí!!!!, popřípadě ví, že ho pojistka kryje. Pokud bude mlžit, či osobní smluvní odpovědnost za způsobené škody odmítne ve smlouvě převzít, zmizet od tohoto DP.

Další názor byl – ne konci roku vše sbalíš a předáš DP. Hluboký omyl. Jisté povinnosti (registrační) nás čekají již při prvním obchodě.
337/1992 SB. zákon o správě daní a poplatků. §33 (2) Začne-li poplatník vykonávat činnost nebo pobírat příjmy podrobené dani, je povinen oznámit tuto skutečnost správci daně do třiceti dnů.
I nesplnění povinností (povinnosti nepeněžní povahy) jsou ze zákona trestány pokutou.
Ona pokuta dosahuje 2 000 000,-Kč §37 odst. 1.

Diskuse vznikla i kolem oprávnění k obchodování na burze. Dokonce někdo zmínil i živnostenský list (ŽL) – nákup a prodej zboží (zjednodušeně). Skutečně nakupujeme a prodáváme ale nikoliv zboží, ale závazek (povinnost) prodávajícího a kupujícího uskutečnit ve stanoveném termínu za stanovených podmínek obchodní transakci (mnou nevymyšlená definice). Toto v žádném případě předmětem živnostenského zákona není a tudíž to ani nebude živností. Snad jen pro dotvrzení se zkuste zeptat, zdali má banka, jenž tyto transakce provádí stejně jako mi, živnostenský list na nákup a prodej. Jistě je to i tvůrce trhu a zajišťovatel, ale dosti často i spekulant.
Stejně tak, jak nemá umělec či sportovec ŽL, nebude ho mít ani komoditní (derivační) spekulant. V zákoně o daních z příjmů máme kolonku (568/1992 Sb. §7 odst.2, písm b) příjmy z výkonu nezávislého povolání, které není živností ani podnikáním podle zvláštních předpisů.

Příště: cenné papíry, deriváty, daň z příjmů (DP), deriváty a DP, shrnutí .

17.09.2005
radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radime,

má několik známých, kteří začali dělat komodity v ČR a pak se přestěhovali do zcela jiné země, platí daně tam a je jim fajn.

Pak znám spoustu lidí, co špekulují nad tím, jak své jednou ohromné zisky budou danit, až je všechny ty možné výklady „co kde slyší“ natolik znechutí, že prostě nikdy ani nic vydělávat nezačnou a prostě jdou zpátky hákovat svých 8 hodin v kanceláři, kde mají své jisté.

Bylo by fajn udržet diskuzi na Finančníkovi v nějaké konkrétní, přínosné rovině. Váš výklad je typický strašák bez konkrétní rady, bez konkrétního přínosu. Ani vlastně sám nechápu co jste tím chtěl říci.

Podle mě existují v této zemi daňoví poradci od toho, aby vám poradili s problematikou daní. Ano – zcela jistě jsou tací, co věci rozumí a tací co věci nerozumí. S tím penálem také nemáte pravdu – vše samozřejmě vyplývá ze smlouvy s konkrétním DP, ale obecně jsem měl vždy smlouvu postavenou tak, že pokud DP něco špatně zaúčtuje, tak penále platí on (k čemuž je pojištěn).

Trochu se obávám, že vše podstatné již v tomto vlákně bylo řečeno. Žijeme v ČR, věci se dají dělat složitě i jednoduše, avšak ne všechny postupy lze otevřeně diskutovat ve veřejném fóru a individuální otázky typu danění bohužel patří k nim.

Má-li mít toto vlákno smysl, držme se prosím v úrovni konkrétních rad a tipů – tj. jak to jde a nikoliv jak to nejde.

Děkuji,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

nechápejte mě prosím všichni distkutující v tomto vlákně nějak špatně - ale není v tomto stádiu důležitější soustředit se zatím spíše na to, jak nějaké peníze v komoditách vůbec vydělat, než se v prvé řadě zabývat tím, jak peníze danit? :-) Chápu, že daňová problematika může být pro mnohé důležitá, ale ruku na srdce - to už skutečně dokážete všichni vydělávat v komoditách takové peníze, že je na čase trápit se tím, jak je danit? :-) Nebo se bojíte, že až začnete hodně vydělávat, tak budete muset danit tolik, že už se vám to nevyplatí? :-)
Já osobně bych se nejprve ze všech sil soustředil na to, jak vůbec nějaké peníze vydělat.
Hodně zdaru všem,
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Drahý Petře,

napsal jsem k této problematice, bez záludnosti, pět příspěvků dle názvů na konci, z nichž poslední dva, a teď již bezelstně mohu napsat byly, velice konkretní, ikdyž opravující zde uváděné nepravdy. Jsi toho názoru, že nemají být opraveny, budiž, staň se, souhlasím. V žádném případě jsem nikoho nechtěl strašit, poue jsem byl u několika osudů, kde daně nehrály zrovna příjemnou roli a má vůle byla tomuto předejít.

18.09.2005
radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
1] Osobne mam s danovymi poradci jen velmi dobre zkusenosti a proto bych nerad, aby zde vznikal dojem, ze jsou vice podvodnici nez odbornici. Kazdopadne pokud s nejakym poradcem podepisuji nejakou smlouvu, je dobre si proverit, co vlastne podepisuji, coz plati pro smlouvy vseobecne.
2] Pokud si nejaky obchodnik vydela mene jak 200.000,- Kc za tento rok, pak jeho danove priznani hrave zvladne zkusena danova ucetni. Pokud si nekdo vydela napr. 300.000,- Kc a vice [napr. 2 Mil Kc], pak se mu VYPLATI resit sve danove otazky ve spolupraci s profesionalnim danovym poradcem.
3] Dane jsou, bohuzel, nedilnou soucasti kazdeho podnikani a pokud se na ne uz od zacatku budu divat jako na ohromny problem, pak bude lepe, kdyz ani nezacnu podnikat! Tot ma HODNE DOBRA RADA tem, kteri jsou ochotni venovat teto otazce jen "cteni dobrych rad".

Preji mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...