Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravím,
i já testuji NQ od 19:30 do 22hod, ale mám ten samý pocit, večer je trh líný a většinu času je v chopu. O víkendu se chystám pro zajímavost porovnat průměrné obchodní rozpětí odpolední a večerní seance, ale už teď předpokládám, že odpolední seance bude mnohem více volatilní a tudíž i více "trendová", než ta moje večerní.... Problém je, jak zkloubit s prací obchodování odpolední seance, když se člověk vrací cca v půl páté domů :-(

Ať se daří,
Zdeněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky se přidám,

jedu večerní seanci a za červen mám 4 obchody, z toho 2xSL jednou PT a jeden BE+1, jsem sice v plusu, ale trhy nic moc.
Nevím jak se pohyboval nasdaq před krizí? Jaký měl range, nebo volume?
Je možné, že se trh vrací do starých kolejí a nebo se jednoduše mění a my se budeme muset přizpůsobit...

Josef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, vecer to nestoji za moc ani na jinych trzich, ja treba obchoduji TF a tam je to jeste o dost horsi, co se tyka volume. Pokud by nekoho zajimalo porovnani s lonskem na emini trzich, tak prikladam srovnani. Je to do 10.6.2009 - kdy skoncil kontrakt 06-09. Vecerni seance 20:00-22:10. Jak je videt, tak volume zas tak moc proti lonsku nepokleslo, ale rozpeti pokleslo hodne. Lada

9581

9582

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim, nasdaq sleduju, mam podobny dojem.. po otevreni silne volatilni, jinak slabe.. kdyz pak prijde signal, dost casto je lepsi ho z nejakeho duvodu nebrat (volume, S/R, blizici se obed..), na 3m TF se skoro nic nedeje.. koukal jsem do historie a byvalo to skutecne lepsi... jinak jedno pozitivum - motivovalo me to kouknout se na alternativni TF:) a tez ke zmene ve vyhledu na volbu brokera... (to kvuli tick datum)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a jeste pznamka (viz tez yax):

podivejte se na denni graf, prijde mi, ze preci jen usecek s hodne malym rozpetim a malym dennim pohybem je ted vice a ze volume, byt neni slabe, je preci jen nejake slabsi, na mem grafu vidim ze v roce 2009 neprelezlo pres nejakych 400 tis. drive byvaly volume peaky bezne 600 tis. (denni volume)

situaci by mohla odpovidat i realita, trh neni jednoznacne uptrend, optimismus celkove spis neni, tak je mozne ze "investori vyckavaji" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem to poznal na svém systému. Obchoduji swingy. Od ledna do dubna to nadělovalo celkem stejně, v květnu se výsledek zkrátil o polovinu a červen jsem na nule. Z NQ mám pocit, že co neurvu do 17:00 hodiny našeho častu, tak pak je lepší grafy raději zavřít a jít pryč. V případě swingů mám taky problém v tom, že po otevření se trh vydá jedním směrem bez swingů, pak pohyb skončí a následuje chop. Na druhou stranu jsem alespoň vypozoroval, jak by se daly tyto přímé pohyby bez swingů zobchodovat. To ale musím nejdříve ztestovat za delší období. Za poslední dva měsíce by byl výsledek celkem slušný. Faktem je, že se charakteristika trhů nyní změnila. Důležité je, že jako začátečník již dokážu rozpoznat rozdíl a případně se trhu přizpůsobit. Nyní jsem omezil obchodování, čili jeden obchod denně a maximálně do 17:00 hodiny. S pozdravem Ruda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ruda
Ideální je zkonstruovat strategii tak, aby vám fungovala jak na velkých pohybech tak na malých pohybech. Pamatuji období, kdy půl hodiny po otevření trhů chopovaly. Trendovat začali až pak. Taky nemůžete brát uplně všechny trendy. Pokud trh vystartuje bez předchozích signálů a rychle uniká, tak bohužel je tato situace prakticky nezobchodovatelná. Takových úniků, ale zase tolik není, takže nemusíte stavět strategii tímto směrem. Je vhodnější se zaměřit na menší pohyby, které dávají pravidelné nižší zisky a občas se podaří i větší zisk.
Pokud si projdete grafy po zpátku tak skutečně největší pohyby nastávají do 17 hod., příp. hodinu před koncem. V tomto čase bývá taky největší volatilita. Tzn., že můžeme čekat větší zisky, ale taky i vyšší ztráty.
Charakter trhů se neustále mění a proto čím je naše strategie robustnější tak dosahujeme konzistentních výsledků.
Pokud konstruujeme strategii jen jedním směrem, na jeden charakter trhu, pak musíme očekávat větší propady kapitálu, který vzniká v nepříznivém období. Nebo i ztrátový celý měsíc.
Takovou strategii nevymyslíte za měsíc, ale budete ji tvořit několik let, až se vám to podaří a bude fungovat podle vašich představ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj traderi,
Hledam tradera, ktery by chtel se mnou spolecnym usilim pracovat na systemu na NQ. Futures jsem objevil před rokem a s NQ bojuji uz pres pul roku. Snazim se paperovat vecer, ale nikam to nevede, jedu na RB 7 - 35USD. Kdyz uz mam po backtestu nejakou vizi, tak na paperu zjistim, ze nefunguje.
Po pul roce me opousti nadseni a protoze v okoli neznam zadneho tradera ochotného spolupracovat, zkousim toto.
Po mých zkusenostech bych se docela rad zameril na odpoledni trh cca první 2,5 hodiny. Netrvám na RB, záleží na dohodě.

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Marku,

zprvu bych neřekl, že zareaguji, ale po tom co jsi uvedl bližší specifikaci jsem se rozhodl, že ti písnu. Hlavním důvodem je, že mám snad vše stejné jako ty: paperuji NQ, mám na chlup stejný tf - tedy RB7, pozoruji večerní seanci, ale také uvažuji nad odpolední seancí, plus se pohybuji na tomto webu také cca ten rok... Jen asi neprocházím žádným "syndromem vyhoření", ale zde se naše rozcházení se končí...
Tudíž, máme až moc společných bodů, proto se ti určitě ozvu a mrkneme na to, třeba se oba pohneme o kus dál... :-)

Ať se daří,
Zdeněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...