Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Střípky souvislostí


Heron

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 86
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

michal-administrator:
Tak to mě mrzí. Novinky z toho dělat vážně nechci, psal jsem že se to musí aspoň okrajově týkat tradingu. Ty sám jsi tady mnohokrát lidem psal, ať na každou blbost nezakládají nové vlákno – takže tu „blbost týkající se tradingu“ můžou hodit třeba sem, čímž ti ušetří práci ohledně zaplevelování jiných témat.

Já osobně ale vnímám všechny příspěvky v tomhle vlákně jako související s tradingem, ale chápu že někdo v tom souvislosti vidět nemusí nebo nemá čas to všechno číst a sledovat historii každé debaty apod. Taky bych mohl vybrat nejméně 50 článků od Tomáše a Petra, které podle mě s tradingem vůbec nesouvisí, i když někomu může naopak připadat že souvisí. Mimochodem diskuze tady navazovala na můj dialog s Tomášem ve vlákně o GA, kde chtěl Tomáš doporučit něco z historie – tam se to vážně nehodilo dávat, a pak už to dál asociativně žilo svým životem.

Podle mého názoru není od věci dívat se na svět tradingu s trochu širším rozhledem a perspektivou a uvědomovat si i širší souvislosti. Trading není jen RRR a SL, je to také přístup k věci, celkový rámec, úhel z kterého se díváme na svět (filosofie), originalita přístupu atd ... leckdy člověka posunou dopředu věci zdánlivě nesouvisející s tématem. To jestli něco s něčím souvisí je věc názoru, ale je rozdíl jestli se o tom bavíme stylem “to mi teda vysvětli, jak tohleto souvisí s tradingem“ nebo „tohle z tradingem vůbec nesouvisí a šmitec“. Ne každý příspěvek je srozumitelný nebo využitelný pro každého, s tím nikdo nic nenadělá. Nic ve zlém, já vím že na to moje rýpnutí nešlo nezareagovat ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Heron, Michal,

já myslím, že jedno takovéto vlákno s více filosofickými diskuzemi nechat můžeme. Pokud budeme toto vlákno držet na zajímavé úrovni, myslím, že v něm občas i na tenkou hranice souvislostí s tradingem zajít můžeme. Samozřejmě se ale snažme držet v oblasti tradingu přímočařeji (byť souhlasím, že občas i zdánlivě nesouvislé věci mohou do oblasti tradingu zajímavě přispět - viz příspěvek z historie, kde je souvislost pro mnohé možná méně "čitelná", ale vcelku důležitá - přeci jenom v tradingu hraje opakující se chování lidstva/lidí důležitou roli - osobně vidím příspěvek pro tradery jako podnětný).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michal, Tomáš.

Já si naopak myslím, že vlákno tohoto typu není od věci, protože dokáže zabrat, možná nesouvisející témata s tradingem, ale je plodné v oblasti určitého druhu myšlení. Kdysi jsem zde vzpomínal, že mě jeden středoškolský profesor řekl, abych se zabýval i věcmi, které nemusejí na první pohled souviset přímo s tradingem, ale jsou důležité ve způsobu řešení, které se nemusí vztahovat přímo k těmto problémům, ale budou se odehrávat ve všeobecnější rovině. Podle mého názoru to je velká pravda, protože jsme nějak naprogramovaní a vše řešíme na stejných principech a čím poznáme více problémů, tím také poznáme více našich reakcí a můžeme je porovnávat, jestli byly správné, nebo ne.

Velkou chybou těchto stránek je zaškatulkování tradingu pouze do ID obchodování, což je velká chyba, protože existují , z pohledu časových rámců, i jiné druhy, které mohou hrát i dominantnější roly. Kolikrát jsme zde z Vašich úst mohli slyšet názory typu, že se zde nebude probírat téma fundamentu atd. Trading má svoje všeobecné základy a je v našem zájmu je zevrubně poznat a až podle nich si vybrat jednu metodu, která nám bude vyhovovat nejvíce. To ale můžeme poznat jenom tehdy, pokud se neuvězníme do jedné škatulky a budeme mít zájem poznat i jiné názory. Stačí se podívat zde na těchto stránkách na začínající tradery. Většina začíná biflováním indikátorů, aníž by je pochopila, dokáží se uzavírat do pidi časových rámců a o burze nemají nejmenší znalosti. Samozřejmě i tak se nechá v tradingu slušně vydělávat, ale je nemalé procento lidí, kterým tento druh obchodování nevyhovuje, protože mají zájem poznávat jiné problémy, chtejí samozřejmě také vydělávat peníze, ale to neznamená, že budou celé dny vysedávat u počítače a mít pouze nabiflované některé stereotypy. Já osobně závidím některým lidem jejich kreativitu, kdy dokáží každý den podle okolností dělat něco jiného. V pondělí burza v ID časovém rámci, v úterý úplně jiné aktivity, které nemusejí mít s kapitálovými trhy nic společného a ve středu se na burzu opět vrátí a vstoupí do pozičního obchodu atd. Že tito lidé neexistují? Já jich kolem sebe vidím dost a jsou to většinou velmi úspěšní lidé, protože pochopili to hlavní, že všeobecnější přehled nám dokáže otevřít určitě mnohem více zavřených dvěří, než jedna odbornost.

Burza se nezakládá na problému jednoho pidi časového rámce, který řešíme pouze podle TA, které naprostá většina traderů nerozumí, ale burza je také poziční obchodování podle fundamentu atd.............................. Burza není nic vyjimečného. Je to pouze jedna veledůležitá instituce, která má sice některá specifika, ale hodně problémů musíme řešit úplně stejně, jako v běžném životě. Dívejme se na svět jako na jeden propojený problém, kde vše se vším souvisí. Pokud si to uvědomíme, pak se musíme shodnout na tom, že i diskuse, které nemají na první pohled nic společného s tradingem nám dokáží pomoci ve vybudování správného pohledu na kapitálové trhy. Proto každé téma, které nás nutí přemýšlet je pro nás dobré, protože nás učí něco, co můžeme zcela běžně používat i v tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1:
Pššššš... tady je „Půlnoční království“, kde je přísně zakázáno „smát se a zpívat“ , to se může jen v zemi krále Miroslava :) Díky za podporu „holistického“ pohledu na trading. (tu)

Tomáš, Michal:
Šuplík, šanon nebo krabice s nápisem „Různé“ je základ každého organizačního systému nebo pořádku, to je praxí mnohokrát prověřená věc. Jedno vlákno „Různé“ nemůže být rozhodně na škodu – v rámci pravidel, samozřejmě. Díky za shovívavost. Ať žije kreativita, chaos a anarchie! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cistokrvne k teme vlakna :)

pravda je ze vela veci spolu suvisi. a myslim si ze prave v tomto vlakne je o tradingu derivatov popisane viac ako vo vacsine vlakien naokolo. a tak si to zo zaujmom precitam. povytahujem si co ma zaujima ostatne prehliadnem.

cistokrvne OT :)

myslim si ze diktovat tvorcom webu ze by sa mali zaoberat niecim, co nieje ich salkou caju je z principu uplne scestne. tento web ma jednoznacny ciel a ucel. takze jeho tvorca asi bude lepsie vediet preco pise to co pise. skusme sa na to pozriet trosicku z druhej strany. povedzme ze mam web ktory je striktne zamerany na obchodovanie s derivatmi. v mojom zaujme bude, aby sa na tom webe preberalo derivatove obchodovanie od zakladu do uplnej a totalnej hlbky. to je proste zamer. clanky o obchodovani z derivatmi bude mat zastupenie 90%.
a struktura bude rozdelena na typ derivatov, a na sposoby obchodovania derivatov
ked budem chciet trosku ozivit a odlahcit strukturu nejakou temou, vikendovim serialom povedzme o value investovani , tak poziadam experta ktory sa tomu venuje x rokov a presne vie o com hovori. ked budem mat serial o fundamentalnych aspektoch tak si proste pozvem profesionala na fundamenty. ale takeho ktory o fundamente skutocne nieco vie. no a ked ude tema riadenie rizika, tak si pozvem profesionalneho risk manazera, ktory skutocne vie o com rozprava. nebudem ale koli tomu menit celkovu strukturu webu. serial bude oznaceny a vycleneny ako serial pri sobotnajsej rannej kave.

ak som spravne pochopil, tak tento web je smerovany ku koncovemu uzivatelovi, a jeho ucelom je predstavenie cloveku, ktory o tradingu ako takom nema sajnu. a tento ciel splna. to je cele.

ak si nejake zanedbatelne percento povie ze chce citat nieco o fundamentoch, pretoze je presvedcene o tom ze to je ta spravna cesta. moze prispiet svojimi postrehmi k vikendovemu serialu, alebo si moze zalozit vlastne vlakno v diskusii, alebo najst aj iny web, kde budu jeho chute uspokojene . alebo nakoniec moze vytvorit vlastnu platformu pre diskusiu.tych moznosti je strasne moc. nakoniec sam trh (citatelia) rozhodnu. ci bude jeho snazenie ohodnotene zaujmom. moj nazor je ze vnasanim fundamentalnej problematiky do kazdeho vlakna ktore sa nim nezaobera je kontraproduktivne.

na margo kreativnych ludi ktori su tak kreativni, ze v pondelok budu robit ID obchody, v utorok nepridu do prace a v stredu otvoria nejaky pozicny obchod. osobne proti nim nic nemam. vadi mi len ze ich okolie povazuje za traderov. ved existuje tolko inych uctyhodnych definicii, ktore im sedia ovela lepsie. naproti tomu slovo trader sa potom neskutocnym sposobom devalvuje.
pre zaujemcou o Trading , skuste precitat toto . www.amazon.com/One-Good-Trade-Competitive-Proprietary/dp/0470529407. trading je biznis , nie holubnik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tento web vnimam podobne ako Airmike, je to odrazovy mostik pre zaciatocnikov. Podla mna je skor vyhoda, ze je uzsie zamerany, po jeho prestudovani ako zaciatocnik dostanem zakladnu informaciu v zmysle: "Trading je o discipline, money managemente, psychologii..." Pokial budem studovat hlbsie, dostanem sa k roznym technikam, ukazkam, akou cestou sa mozem pustit... No a ked uz budem na tom tak dobre, ze zaklady budem mat v krvi a podstatne navysim kapital z live obchodovania, mozem sa pustit do kreativity, experimentovania, striedanie ID s pozicnym obchodovanim a kludne aj do fundamentov, ktorym sa ale zkratka toto forum nevenuje.
Mozno, ze ak by som ako zelenac na tomto webe narazila prave na rozoberanie fundamentov, mala by som uz davno vymazany ucet.
Tak ci onak, skatulku Rozne so zavanom inspirujucej anarchie vitam, bude to urcite podnetne citanie, ktore podpori ine druhy myslenia.. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PetraSR.

Já si naopak myslím, že tento web nemůže být odrazovým můstkem pro začátečníky, protože ti zákonitě potřebují získat všeobecnější rozhled o tom, co kapitálové trhy ve své podstatě jsou, co se dá obchodovat a jakými metodami. Pokud sem přijde začátečník dostává pouze informace úzkého zaměření, které si přečte a zákonitě se je začne učit, aníž by dostal všeobecné základy a měl možnost se rozhodnout podle svých možností, co mu bude nejvíce vyhovovat a to je podle mého názoru špatně. Proto považuji tento web spíše pro úzce zaměřené lidi, kteří již někde nějaký všeobecnější přehled získali a tuto cestu považují za optimální.
Já se nyní pokouším napsat jednu odbornou knihu, kterou třeba nikdy nevydám, ale věnuji se problému, který mě hodně zajímá. Na úplný začátek jsem také použil dost obsáhlý všeobecnější vstup, protože bez něho si nedokáži představit řešení odborného problému, který nespadl z nebe, ale navazuje na určité další věci.
Každý medik studuje několik semestrů anatomii lidského těla, aby se následně rozhodl pro svojí odbornost. To je základ. Odborník bez základů nikoho nevyléčí. Nevím, jak byste se dívali na lékaře, který by u dopravní nehody nedokázal zachránit zraněnému řidiči život, protože je oční odborník a toto ve škole neprobíral.
Tak to funguje ve všech oborech běžného, i odborného života, že pokud chceme něčeho dosáhnout, musíme získat všeobecné náviky, na kterých můžeme stavět to ostatní.
To je můj životní styl, kdy se snažím vždy pochopit širší souvislosti a z nich se postupně dostat ke svým řešením, již na úzkém základu, které pro mě ale budou optimální.
Tyto stránky jsou nastavené na určitá témata, což je v pořádku, ale to nemění nic na tom, že by zde měl být zdůrazněný širší základ, aby začátečníci nepodléhali chybnému přesvědčení, že nic jiného, než toto, neexistuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lidé, opravdu nevím, co se tady zase řeší..pořád něco o tom, jak by se měl finančník vést a co by se mělo a co by se nemělo..fakt myslím, že rozumný člověk pochopí, že toto je soukromý prostor a on je tu hostem..a že když už se opravdu musí k něčemu k diskusi vyjádřit, tak k tomu slouží sekce Finančník - otázky a odpovědi..

jinak k těm offtopic příspěvkům - Tomáš to povolil, takže je to povoleno - Tomáš má samozřejmě právo veta, takže pokud se to bude držet v podobném duchu a nebude se probírat proč byl zrušený chat a proč tady nejsou videa a proč se tu nesmí předávat kontakty a proč web neni strukturovaný tak a tak, tak diskutujte bez problému volně jako doposud...dokud s tím nebude mít problém Tomáš a Petr, tak s tím nemám problém ani já..

Heron:

fakt nevím, co sledujete, a jestli mermoci chcete neustále rýpat a zkoušet mě vyprovokovat, ale musím vás zklamat..já se vám do toho zapojovat nebudu a vracet vám to už vůbec nebudu...maximálně si zakládáte na zařazení do ručního schvalování bez dalšího varování, případně na ban, až to překročí určitou mez..

pro všechny:

diskutujte zde tedy prosím dál bez omezení jako doposud, ale už ne o chodu finančníka, administrování fóra a podobných věcech..všechno co bude takového stylu budu mazat jako offtopic offtopicu..

díky za pochopení,

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-administrtor:
Tak tuhle vaši reakci opravdu moc nechápu. Nesnažím se o žádné rýpání, provokace ani osobní útoky proti komukoliv – a nic tím nesleduji. Ale abych vám úšetřil práci, tak si uděluji sám banán na dobu neurčitou - snad to bude ku prospěchu všem.

all:
Mějte se, potkáme se na trhu nebo v lepších časech a na lepších místech ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michal-administrátor.

Já si myslím, že se zde nikdo nepokouší fušovat do vedení webu, pouze zde padají názory na věci, které zde někomu mohou chybět. Buď se budete snažit diskuze okrajovat podle svého názoru, nebo dáte prostor lidem, ať si vedou debaty svým směrem. Toto téma může sloužit lidem, kteří se nenechají sešněrovat do jednotného koridoru a alespoň na pár stránkách chtějí řešit cokoli. Je to snad velký prohřešek?
Vaše reakce se mě nezdá vůbec přiměřená, protože o nic nejde. Celý život jsem se snažil řídit rčením:
" Važ si toho, kdo ti říká pravdu, vyhýbej se tomu, kdo ti poklonkuje. První to s tebou myslí v dobře, druhý myslí jen na sebe."
Proto moje názory nejsou ve špatném zaměřeny vůči nikomu, ale mám potřebu vždy říci, co si myslím.
Nedovedu si ani představit, že pokud bych měl někdy v jakémkoli smyslu nějakého hosta, který nepřekročí základy slušnosti, že bych ho nějakým způsobem omezoval a zdůrazňoval mu, že je zde pouze jako host.
Proto se ani zde nenechám okřikovat, co mohu a co nikoli a dávám si červenou kartu s doživotním zákazem činnosti.
Závěrem přeji všem hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...