Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

intra_fin:

a co tak sa pozriet po stocks? Je to trosku odlisne od zlata, cornu atd. musis sa sustredit aj na firmu co ma nove ake je EPS atd ale v podstate ak chcete ist dlhodobo a chcete mat velky pocet trhov na obchodovanie moze to byt dobra cesta.
Klikni si na finviz(.)com je ich kopcom, je to velmi dobre urobena stranka..


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahoj,

delam si studii S/R úrovni a potencionalnich vstupu. a mam dotaz, zajimalo by mne, dle ceho si vyznacujete (ci prihlizite) k S/R urovnim, kdyz trh vytvari nova high, a nejsou tedy k dispozici historicka S/R (pr. soucasny nasdaq). je samozrejme moznost pouzit high/low minuleho dne apod., ale co se tyce sily takove S/R, v ni nemam duveru. Takze, je treba se v techto pripadech (trh vytvari nova low, respektive nova high) venovat S/R urvonim prave z minuleho dne a naucit se s nimi pracovat, nebo je nejaka jina potecionalni moznost? neobchodovat nepripada v uvahu prave proto, ze trh muze stoupat i nekolik mesicu.
Snad jsem popsal svuj problem srozumitelne, nepotrebuji presne veci jak a co delat, jen nejake myslenky, napady ci vlastni poznatky, abych si trosku rozsiril obzor,

mnohokrat dekuji vsem, kteri si udelali cas na odpoved.

dlx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co treba daily pivoty. Ty vam vykalkuluji rozpeti R3-S3 (high a low predchoziho dne odpovida R1 a S1, takze vidite i "za roh"). Kdyz nemate duveru v denni urovne, tak zkuste weekly pivot.
Dale tu mame psychologicke urovne na kulatych cislech.
A take je tu jeste Fibonacci extenze (v MT4 nazyvana expanze).

Sice obvykle na technicke vykalkulovane metody prilis nedam, ale kde je treba varit z vody se da pocitat s tim, ze tak budou postupovat i ostatni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kingie: s pivoty mam jiz jistou praxi, je sice pravda ze se u nich cena casto pozastavi, udela korekci ci zahustenou oblast, ale neni to co se tyce sily to co hledam (zabyval jsem se ale jen dennimi, podivam se, jak jsou na tom ony weekly).
- co se tyce psychlogicke urovne na kulatych cislech, kdysi jsem o tom slysel, ale zapomnel, a dava to i smysl, dalsi bod se kterym si mohu pohrat
- s fibonaccim nemám zadnou zkusenost, a jelikoz myslim ze je to ''jen dalsi indikator ci uroven'', poustet se do toho nehodlam, bylo by to uz prece jen vetsi vyboceni z dosavadni prace

dekuji za tipy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobrý deň Za sa jedna otázka začiatočníka. Chcel by som sa spýtať, či sú pohyby u každého brokera tie isté. Myslím čo sa týka pohybu ticku. Vysvetlím bližšie. Všade sa píše, že pohyb na trhu CORN je po 0,25 a hodnota celého bodu je 50USD. Teda cena sa pohybuje najmenej po 12,5USD. Ja osobne používam platformu XTB broker pre sledovanie trhu a občasné papertradovanie. Lenže ked si pozriem ich pohyby a aj ich trh tak sa mi zdá, že u nich je pohyb po 0,01. Prikladám obrázok a aj odkaz aby sme sa lepšie rozumeli. Na obrázku je vidieť, že aktuálna cena je 653,73 čo protirečí pohybu o 0,25. Prikladám aj odkaz na ich inštrumenty kde je aj spomínaný CORN http://www.xtb.sk/obchodne_podmienky/specifikacna_tabulka_financnych_nastrojov/ ( Dúfam, že tým neporušujem pravidlá. Ak áno ospravedlňujem sa a viackrát sa to nestane) Ďkujem

15204

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady je pro porovnani specifikace futures kontraktu na strankach burzy www.cmegroup.com/trading/agricultural/grain-and-oilseed/corn_contract_specifications.html
XTB nenabizi obchodovani futures. Jejich CFD kontrakt muze byt s libovolnym objemem a kotaci na libovolny pocet desetinnych mist. Je to proste umele vytvoreny kontrakt, ktery se obchoduje jen u jednoho konkretniho brokera a ne na burze. Na druhou stranu to v papertradingu nijak neomezuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Otázka ohledně trading hours:

1)U TF jsou uvedeny 20:00-18:00 next day, floor 9:30-16:15. Je možné obchodovat jen v době floor th nebo po celou dobu? Pokud např obchoduji pozičně, je pro mě rozhodující jen floor th a ostatní mě "nezjímá"?

2)Podobně např u YM: 15:30-16:30 and 17:00-15:15, tomu nerozumím vůbec, v kolik hodin se bere hodnota close pro eod data? V 15:15 další den?

Ze stránek burz to nějak nejsem schopný vyčíst...

iF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den .
Jsem nováček ve světě komodit . A abych mohl postoupit dál ,potřebuju na stoprocent chápat některé souvyslosti a významy.Manuál zdarma a některé další články jsem si přečetl podrobně a věřím ,že sem skoro vše pochopil ,ale jsou některé pojmy ,o kterých si nejsem scela jist, zda jsem je pochopil správně. Prosim pochopte moje následující otázky. Možná budou znít triviálně ,ale jsem holt člověk hledající složitosti i tam ,kde nejsou .

1.Svojí otázku uvedu na příkladu.

Dne 31.1 KAH1 utvořilo krasný patter double top .MA a CCI mě dalo jasný signál pro vstup do short pozice .Aktualní obchodovaná cena je 0,3364. Chci si tedy prodat jeden kontrakt KAH1 (březnového cukru) za 0,3364 nebo lepší cenu ,stím že svůj stop loss chci dát na hodnotu 0,3369. Musím tedy brokerovi zadat příkaz
SELL 1 KAH1 0,3364 LIMIT a příkaz BUY 1 KAH1 0,3369 STOP ?
Dejme tomů ,že spekulace mě zatím vychází a cena klesá tudíž sem v určitém profitu ,teď bych si chtěl chtěl uchránit svůj zisk a posunout stop loss .KAH1 klesla na hodnotu 0,3358 chci si tedy pojistit zisk .Svůj SL dát na hodnotu 0,3364 .
Musím tedy brokerovi zadat tento příkaz BUY 1 KAH1 0,3364 STOP

2.Otazka ohledně fundamentálních faktorů uvedu na příkladu.
USA postihlo zemětřesení ,které zničilo velkou úrodu CORN ,projeví se to na ceně
CORN na trhu ? Tedy jestli se diký této pohromě cena zvýšší ? Abych se líp vyjadřil ,potřebuju vědět jestli jakékoli katastrofy nebo nepředvidatelné události ,které mají vliv na určité komodity se projeví i na trzích.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Baauu:

Tvoje otazky:

1.
Ak budes obchodovat comodity cez brokera vacsina ti poskytne nejaky software (alebo ty uz nejaky budes mat) kde is budes moct zadavat prikazy sam teda tvoje zadanie je spravne sell limit a buy stop + prislusna cena a kontraktny mesiac. Ak budes posuvat SL tak bud zrusis ten stop na 0.3369 a das novy na 0.3364 alebo vacsina soft ti dovoli ho len posunut na 0.3364 teda nemusis zrusit stary prikaz a dat novy.

2.
Fundamenty mozu hrat rolu a cena vacsinou bude reagovat, teda v tvojom pridape ano bude velka pravdepodobnost ze cena bude stupat ak zemetrasenie znici velku cast urody. Nie vzdy tomu tak je (mozu mat velke rezervy cornu a cena sa nepohne, moze zakrocit vlada nakupi obrovske mnozstvo cornu z ineho statu a cena klesne)
Napr momentalne v Egypte sa buria, je moznost ze Suez bude zavrety cena ropy ide hore pretoze ak Suez zavru tak lode budu musiet ist okolo co prida na dlzke dodania a cena dodania tiez stupne kedze viacej minu za naftu v lodiach + demand pre ropu je up..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jacobbb:

To nieje jednoducha otazka, musis prist sam na to aky TF ti sedi, nieje jeden lepsi ako druhy..

Porozmyslaj s akym kapitalom by si chcel zacat a kolko by si chcel riskovat na obchod pre trh ktory chces obchodovat. Vacsi TF budes riskovat viac, mensi TF vacsinou budes riskovat menej. Potom je aj otazne ako rychlo ho budes schopny rozpoznat DT/DB, teda ak budes obchodovat 5min graf mas viacej casu si ho vsimnut ako 1 min. Pust si graf na replay alebo paper vyskusaj viacero timeframov, urobis si predstavu (teda povies si 1min je moc rychly, 5min je moc pomaly tak otestujem 3min) to len pre priklad.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...