Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

SJi:
na tomto servru je spoustu informací (jak články, tak diskuse). Projdi si je - bude to časově náročné - a všímej si toho, jak se v průběhu let měnil progres v intradenním obchodování, jaké jsou názory lidí, kteří zde po léta přispívají, narozdíl od těch, kteří se kamsi vytratili, apod...
Hlavně nepřehlédni dvě poslední věty, které ti napsal Pavoda. Jsou extrémně důležité a pravdivé.

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dekuji za odpoved.
Je dobre slyset, ze vsichni zaciname zhruba stejne. Zacinam sestavovat vlastni system, zatim prozkoumavam jednoduchou metodu trendu za pomoci Volume, LinReg a EMA14, ktera ma zajimavy RRR 1:3.
Muzete mi poradit neco do zacatku? Rad si poslechnu nekoho, kdo ma jiz nejake zkusenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 SJi

Hlavne si ty jednoduche metody dobre zapisuj, delej si screeny atd... protoze az si projdes celym tim koleckem co spousta lidi tady i jinde, tak zjistis, ze ty nejjednodussi metody funguji naprosto spolehlive. Nejvetsi prekazkou budes ty sam, a je na kazdem jak dlouho kazdemu trva nez na to prijde. S prekvapenim pak zjistis, ze nepotrebujes zadne market internals ani footprinty a dalsi udelatka, ale ze staci mit dobre zvoleny trh, dobre zvoleny timeframe (a nemusi to byt zrovna zadny casovy ramec, ale neco uplne jineho) a s funkci kresleni trendovych linek a hrstkou znalosti o chovani trhu (proc vznikaji double top/double bottom, jak se otvira a zavira trh, kdy jde trh do pohybu a jak to poznas, jak dokazes urcit ktera svicka bude prorazet zahusteni, kterym smerem pujde trh z trojuhelniku apod.) ti pujde obchodovani docela snadno. Samozrejme te ceka spousta prace. Jedno ti poradim. Spolehej predevsim na sebe.. a ne kdo ti tu co nakuka. Treba ze bez sierrachart to nepujde, protoze jedine tam si nastavis vsechno jak se doporucuje, ze vetsina obchodniku odchazi od NinjaTraderu, kdo je nejlepsi broker, ze indikatory jsou k nicemu a tak... :) Mne to trvalo sedm dlouhych let, nez jsem prisel na to jaky jsem, proc nefunguji veci takjak bych chtel, zkratka byla to docela klikata cesta. Dnes obchoduji ropu a NQ za pomoci tech nejprimitivnejsich metod, ze je to az k placi (nebo k smichu... zalezi na uhlu pohledu). Tak to mej vsechno na pameti ;) RRR 1:3 neni spatne, ale neni to zdaleka jediny parametr systemu ktery te musi zajimat. Ale jak uz bylo receno, clanku je tu dost, jen bych se opakoval, prispevku na tisice, vsechno se tu da (nebo aspon dalo.. blahe pameti) najit. Tak preji hodne stesti a klidne zazivani ;)

Rob99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

clanky na financnikovi mam z velke casti prectene a postupne se probiram prispevky diskuznim forem.
Od patku testuji novy system. Zda se mi, ze to co trader to system.
Ale co treba studenti FinWinu, kteri (zjevne uspesne) obchoduji jiz zazity system nebo napr. traderi, kteri obchoduji verejne svuj system na ruznych konferencich? Funguji tyto systemy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob ti to popsal docela obsahle a prijde mi, ze se ptas na to, co uz zaznelo.. Zamysli se nad timhle..rekl bys, ze nejaky system funguje, kdyz ho obchoduje 10 lidi a 2 dva z nich vydelavaji..? Je to o lidech..takze o tobe. Finwin muze byt voditko, ale obchodovat budes ty. Za chyby budes platit ty, do rizika pujdes ty a dulezita rozhodnuti budes delat ty..pokud chces na burze vydelat, musis se smirit s tim, ze muzes prodelat. Pokud se s tim clovek nesmiri, pak hleda systemy, patterny, guru, rady..proste cokoliv, co by prineslo jistotu, ze to bude fungovat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpověď. Forum jsem si už projížděl, ale je tam strašně moc informaci takže otázka byla rychlejší řešení :) Zaujaly mě AOSy, ale ty jsou dělány především na TradeStation od IB (co jsem tak pochopil). Co se týče brokera tak bylo někde napsáno, že TradeStation je zároveň broker. Lze tedy mít platformu TS a mít jiného brokera?

Ondřej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážně to chce používat funkci vyhledávání tady na foru:
Ještě si vzpomínám jak jsem to hledal sám. :-)

detroit Napsal:
-------------------------------------------------------
> Corwin22 Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > 1)Je možné používat jiného brokera? Konkrétně
> se mi jedná o Interactive Brokers .Kolik pak TS
> stojí?
>
> Nelze.
>
>
> > 2)Je možné používat jiná data? Případně kolik
> by mě stála data kdybych měl jako brokera IB.
>
> Pokud vim, nelze. Je to schvalne udelane tak aby
> bylo vse pod jednou strechou a nic se neda menit.
>
>
>
> > 3)AOS co testuji na NinjaTrader platformě má
> problém v tom že po té co mi z jakéhokoliv důvodu
> > spadne, neumí načíst zpětně situaci. Přečíst
> si pozice a vrátit se jakoby do hry. Zvládá toto
> TS?
>
> Odpovi Honza K. coby TS guru Az najde cas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


> > 2)Je možné používat jiná data? Případně kolik by mě stála data kdybych měl jako brokera IB.
> > Pokud vim, nelze. Je to schvalne udelane tak aby bylo vse pod jednou strechou a nic se nedamenit.

Ano Ts je dělané tak, že vše je v jednom a oficiálně nelze připojit k platformě jiné brokery. Nicméně lze např. posílat signály z TS do jiné platformy a nechat jinému brokerovi k exekuci. Musíte si to ale udělat sami nebo využít nějakých hotových skriptů/DLL.

> > > 3)AOS co testuji na NinjaTrader platformě má problém v tom že po té co mi z jakéhokoliv důvodu spadne, neumí načíst zpětně situaci. Přečíst si pozice a vrátit se jakoby do hry. Zvládá toto TS?
> > Odpovi Honza K. coby TS guru Az najde cas.

Vy mě lidi bavíte fakt :) Guru. Zní to jak sprosté slovo :) Asi takhle - částečně to TS umí. Když vypadnou data nebo se shodí platforma a znovu se nastartuje, tak lze nastavit, že si TS přečte aktuální pozici na trhu a můžete nahodit automata s tím, že se jede dál a platforma převezme "velení". Nicméně rozhodně nejde mluvit o plně automatizovaném prostředí, vždy je nutný zásah uživatele a příslušné odklikání dialogů :) Mnoho věcí se dá udělat pomocí OOEL, dají se použít různé systémové utility pro Windows, ale zásada č. 1 vždy platí - neodbíhat a nespoléhat se pouze na stroj ;)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi jo, nevím, jaké mají aktuální akce, ale obecně - TS je dost drahá platforma, pokud člověk neobchoduje, bez 10RT obchodů je za stovku, základní balíčky dat kolem 30 - 50 USD (bez TF, to je samo o sobě za cca stovku). Na druhou stranu je to velmi dobré řešení vše v jednom, kdy se můžete soustředit na práci a neřešit... Teda pokud nenarazíte na některý ze stovek bugů :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@Ondrej88:
Jestli jde jen o vyzkoušení platformy, prostě si to ošahat, tak dobrá volba je Ninja Trader + Continnum data. Data jsou na zhruba měsíc a i bez napojení na brokera(pro paper trading) si člověk může udělat představu. Jestli je tohle demo omezené oproti full verzi nevím, znám jen full.
;)
www.ninjatraderbrokerage.com/free_futures_trading_demo

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...