Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

kdykoliv, kdyz bylo range na konretnym baru vetsi nez 6-7, coz bylo prakticky porad.

co znamena "utika" a co "zpomaluje"? pro mne "utika" je, kdyz zajde za stejnou dobu dal, nez jindy. coz je presne pripad vyssiho range. kdyz je range na 3/5min grafu v rozumnych hranicich, neni duvod se prepinat na nizsi tf.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

nick Napsal:
-------------------------------------------------------
> kdykoliv, kdyz bylo range na konretnym baru vetsi
> nez 6-7, coz bylo prakticky porad.
>
> co znamena "utika" a co "zpomaluje"? pro mne
> "utika" je, kdyz zajde za stejnou dobu dal, nez
> jindy. coz je presne pripad vyssiho range. kdyz je
> range na 3/5min grafu v rozumnych hranicich, neni
> duvod se prepinat na nizsi tf.

Ja bych jen dodal dve veci. Za prve, zacal jsem pouzivat SL zalozeny na urcitem nasobku ATR. Timto se resi problem s adekvatnim stopem pri konkretni volatilite. Neni to zadna novinka, nicmene velmi funkcni - vrele doporucuju. Za druhe, pokud vam nestaci velikost uctu na adekvatni SL (tedy zalozeny na volatilite), pak je cas prejit na levnejsi trh, odpovidajici velikosti uctu. Nebo ve dny s vetsi volatilitou neobchodovat. Rozhodne bych se vy**** na pouzivani mini-stopu a podobnych "vychytavek", duvody snad nemusim rozebirat..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nick:
Nick tve pripominky typu jak obchodovat pri tight range, jak mit mensi SL, a co je levnejsi nez NQ....... atd podle me rika, ze nemas dostatecne zajety styl obchodovani.
A to te podle me vystavuje situacim, ze budes brat situce v trading range jako swing ( coz znamena, ze budes buy high -misto sell a cekat na vetsi profit misto scalp profit v TR), jindy budes swing misto scalp se small stopkem. A nakonec se v tom ztratis.
Kazdy styl obchodovani si znamena vypestovat cit a odolnost, protoze pri swing obchodu musime byt trpelivy a neuzavrit pozici pri prvnim pullback, kdezto u scalp musime byt rychli a nedavat obchodu prostor a brat scalp profit a tento cit se meni rychlosti trhu (5 min, 2 min,) ale take poctem obchodu a vetsi filtrace, takze vetsi soustreni, take pattern na 5 min bude vypadat jinak nez na 2 min atd atd atd......a tady ma rada, obchoduj jeden nauceny styl+market+timeframe a bud v tom $$$$ :) a potom az jsi $$$$ tak k tomu pridej dalsi styl....... timeframe, different market, ale nehledej a neskakej, alespon ne s zivym obchodovanim, ale to je kazdemu jasny, ze :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a-friend> tak peknej cestin jsem u tebe jeste nevidel :D

k veci: obycajne se neptam na veci, na ktere neznam alespon z casti odpoved. tim dotazem na levnejsi trh jsem chtel rict, ze jsem je hledal, ale zadnej levnejsi od NQ (a intradenne obchodovatelnej, s dostatecnym VOL) jsem nenasel. dotaz na SL taky nerikal nic o tom, ze bych chtel mit malej SL. 16 ticku/kontrakt neni podle mne na NQ malo. spis jsem chtel vedet, jak to resite vy ostatni, kdyz ma trh mnohem vetsi volatilitu nez obycajne, ale nemate kapital na snizeni poctu kontraktu a zvyseni SL. v odpoved by mi bylo stacilo neco jako "mne nevadi mit SL 40 ticku/kontrakt", nebo tak neco :)

vsechny ty veci, ktere jsi popsal, jsou mi zname. trading range neobchoduji vubec, snazim se jit jenom do trendu na 3 nebo 5 min grafu, prvni 2,5h.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

z tech vyznacenych limit orderu bych vzal jenom prvni 2 sell a prvni buy, i ten jenom pokud to spravne chapu (cerveny limit = sell, modrej = buy)

mohl bys vysvetlit, proc ten-ktery limit je tam kde je? chapal bych v trading range nakupy odspoda, prodeje nahore. s tim mi ale vetsina vstupu na screenu moc nekoresponduje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jo barva je smer obchodu

trading range od spoda ci vrchu...predpokladam tim, ze myslis celkovy denni trading range, ale ten vetsinou vime az ke konci dne


rozdelim to a) tech. spec. a b) money management

1st limit
a)pro: bear channel, conseq. bear bars, ema resistance, devoloping trading range around ema, previous bull bar tail at the top and !!! not closing possible MM gap

b) pouze scalp profit na low of the day


2nd limit
a) low 2 , 3 conseq. bear bars, doji signal bar H2, no bulls, MM target below

b) scalp 2 points


3rd limit (to ma byt modre ne cervene)

a) 2 bars before 2nd reversal (8 bar=1sr reversal), reached MM target, clear 2 sideay on the way down, possible leg 1 and leg 2 down in trading range, yesterday tight trading range=magnet,

b) sl below low, no scale in, swing when i see bo and follow through as this looks like trading range and not a trend so expecting two legs up or two side,

4 limit order
a) trading range expecting 2 legs up and test of the bear channel start, entyr bar is bear closing on its low testing bottom of trading range and bo test after strong bull bo and follow through, expecting to fail and get 2nd leg up

b) would hold position se swing SL a podle bo+follow through bych se rozhodl for scaling in. but target leg 1 and leg 2
exhaust bar =gift bar skacu po FLATTEN bottom

5 limit order
to bych se jiz nudil a mel potrebu kliknout, ale urcite scalp 1 point + quick be and minimal sl 2 tics below





Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Merry christmas :) Dneska se mi opravdu povedl jeden trade na NG (natural gas), bohuzel jen SIM, trh byl docela dost oversold, a doklesal na velmi dulezitou trend channel line na daily grafu (viz mensi screen), zaroven tam byl target z measuring gapu, pockal jsem si na reversal (potvrzeni ze si prodavajici davaji prestavku) a pak naskocil na second leg up. Target jsem mel puvodne o par ticku vyse (trh tam nedosel), a kdyz zacinala byt price action sideways, upravil jsem PT tak abych jeste dostal plneni nez bude pozde :) .

30306

30307

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...