Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

detroit, mozes mi vysvetlit ten druhy obchod? pozeram si graf (kedze teraz obchodujem ES) a poslednu hodinu tvojho obchodovania mal najmensi bar cca 4 body (16 tickov). myslim si, ze si vstupoval na limit, takze SL si musel mat minimalne 16 tickov daleko a siel si si po 12 tickov. nevravim, ze je to zle, len rozmyslam aku musis mat velku istotu na odraz na MM aby si siel do takehoto obchodu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv0 Napsal: ------------------------------------------------------- > detroit, mozes mi vysvetlit ten druhy obchod? > pozeram si graf (kedze teraz obchodujem ES) a > poslednu hodinu tvojho obchodovania mal najmensi > bar cca 4 body (16 tickov). myslim si, ze si > vstupoval na limit, takze SL si musel mat > minimalne 16 tickov daleko a siel si si po 12 > tickov. nevravim, ze je to zle, len rozmyslam aku > musis mat velku istotu na odraz na MM aby si siel > do takehoto obchodu Kdyz mam vstup jen na zaklade MM jako tohle tak davam stop 4-6 ticku protoze se to vetsinou obraci fakt na tick presne. Pokud to prorazi dal tak uz me obchod nezajima protoze jsem vsazel na profit taking (medvedi) kterej algoritmy mivaji prave na MM, a pokud jede trh dal tak muj pattern je neplatnej. I takhle to je RRR vetsi nez 1:2 takze celkem slusna trader's equation. Probability asi 50/50. Vcera jsem daval screen a bylo znat ze trh opravdu respektuje MM. Jde o to ze trh miva casto nekolik dnu po sobe podobne charakteristiky, takze jsem vsazel i na to ze kdyz toto fungovalo vcera, dnes je nejspis mirne zvysena pravdepodobnost ze takovy vstup limitem vyjde opet. Jinak tohle jedu jen SIM kdyz se nahodou v praci nudim, na live tuhle divocinu prozatim nechystam (ES je na muj ucet opravdu moc drahy trh). Jen si rad delam screenshoty vseho mozneho pokud se mi to povede slusne zobchodovat a ma to aspon nejakou logiku. Pak kdyz si to clovek prochazi tak na ledacos prijde :) Davam jeden screen pro pobaveni, short na EC minuly tyden. Takhle to dopada kdyz clovek nespravne umisti stop loss, pritom moc dobre vi kam ten stop loss pri breakoutu patri :) Vysoka pravdepodobnost, takze OK dat vysoky stop, ale ta hlava :) Jo, mimochodem tohle bylo live.... ;)

30648

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit Napsal:
-------------------------------------------------------
> a-friend Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > es trade
>
> Dobry, a nejaky povidani by k tomu nebylo?


na albrooks intraday market update to je popsane, ale v rychlosti yesterday sell climax bull flag today.
Jinak H2 s wedge failed BO
Agresivni vstup vzhledem k 3 previous bear bar pred tim, takze o nejakem posunu stop loss nemohla byt rec dokud AIL.
Entry jsem nebral above H2, protoze jsem cekal nejakou korekci po 3 bear bars a SL jsem neposunel dokud AIL, 8 bars later be tested a pote AIL.
Profit taken at 2top

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak ty scalpy na MM jsou dobre tresnicky na dorte, ale nechtel bych je mit jako hlavni zdroj. Hlavni problem vetsiny z nas je hlava a tyhle scalps beru jako doplnek, jinak ja osobne beru scalp presne obracene, podivam se na MM ve volnem padu a beru obchod po close ve smeru. Vyhodou je, ze se i podari zachytit vice bodu. Jinak MM je uplne stejny 6 tics sl max a jeste mam navic informaci o scalps PT from MM 12 tics.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 7 months later...

Lucie
Atlas line system neznám, ale našel jsem tento oslavný článek na jejich stránkách: "Are you tired of deciding how and when to enter trades using outdated methods, inaccurate indicators or guessing? The Atlas Line tells you exactly how and when to enter by plotting either a Long or Short entry signal at the moment you should enter. You will know exactly when to buy or sell the market AHEAD of the big moves. When price is above the Atlas Line, stay Long. When below, stay Short. It's that simple."

Osobně bych po přečtení tohoto vzal nohy na ramena a rychle pryč...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravim po delsi dobe. Dnes byl zajimavej den. Posledni v mesici, takze se dalo cekat ze ke konci seance bude souboj o "appearance of monthly candle". Nakonec close of February na tick presne jako close of January, coz znamena ze bulls nemaji dost sily na to aby si na monthly chart vytvorili pekny signal bar pro long. Bears zvysili jejich pravdepodobnost na breakout pod 1800, coz je cena kde se nachazi "nested double bottom". Momentalne obchoduji na SIMu trivialni strategii "2nd failed breakout of yesterday's high / low". Brooks o tomto patternu casto mluvi v trading room. V zasade clovek sleduje vcerejsi low a high a pokud se trh dostane za tuto cenu (bud nad high nebo pod low), vetsinou dojde k odmitnuti (failed BO) a minor reversal. Potom uz jen cekam na totez podruhe a tentokrat vyhlizim pekny signal bar. Pokud neni rozumnej signal bar, cekam na treti failed breakout s peknym signal barem. Vstup prikazem stop s logikou takovou, ze zde budou vyskakovat z pozic breakout traderi. Mam k tomu jeste par filtru a pravidel podle kterych se rozhoduju co vzit a co ne, v cemz je samozrejme edge tohoto systemu. Pokud by clovek obchodoval striktne kazdy 2nd failed BO of LOY / HOY, nikam by to nevedlo, protoze to se da nabouchat do TradeStation v EasyLanguage za jeden vecer a tudiz nemuze jit o statistickou vyhodu. Stop davam 1 tick za signal bar a optimalni target jsem v backtestu vyhodnotil jako 1.5 nasobek stop lossu. Timto se zvysuje win ratio, za cenu mene prizniveho RRR. Lze obchodovat pro vyssi target, coz by treba dnes zrovna vyslo, ale celkove to snizi pravdepodobnost a pak je to narocnejsi na psychiku. Davam screen po kouskach jak se to dnes vyvijelo. Jeste dodavam ze long obchodu zvysovala pravdepodobnost situace na 60min kde i pres patecni bear reversal je stale dominujici bull breakout / tight channel.

35623

35624

35625

35626

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj detroit,
koukam, ze jsi do toho vlozil spoustu prace.
Jak Brooks rika context is everything.
Jakou prob% by jsi dal tomuto vstupu 55 % ?

Vyhoda techto stop vstupu je, ze daji prostor k management.
Pokud je jako v tomto pripade dobry context a signal bar tak mam vstup 55%? a pokud se k tomu prida good entry bar + gap - 3rd bar in trade direction tak % increase na next S/R.
V pripade, ze obchoduji 1 kontrakt, tak je tezke a pro me az nerealne nevzit $ v miste, kde ty. Pokud by FF bylo mizerne, tak bych bral i 1xRRR
Ja optimalni target vyhodnocuji, podle toho jak se vyviji situace, nebyl jsem v chat room, ale verim tomu ze Brooks by vzal $ presne kde ty a vstoupil by do obchodu znovu (treba na bear doji, after your exit) as it was bad bear signal at least for scalp, ale tohle by byl uplne jiny obchod, kde management by vyzadoval scale in a psychicky narocne na SL.



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...