Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
chtěl bych se poradit se zkušenějšími tradery, sleduju trh GBP/USD, snažím se obchodovat "malé" pohyby - resp menší vlny.
Mam problém vyhodnotit vstup v případě, kdy na 15M TF se trh odráží ode dna a vykazuje tendenci k růstu, což mě nabádá k tomu, abych vstoupil long za BUY a prodával, když je trh nahoře.
Tentýž trh, ale v daný okamžik na Denním TF se tvoří cenový vrchol a trh obrací směrem dolů, tzn. že mě jakožto málo zkušeného nabádá vstoupit short. Tj. SELL prodávat, počkat až vytvoří nové dno a tam nakoupit.
Když totiž tato situace nastane, jak by jste ji řešili?
Předem děkuju za cokoli vás napadne.

přeju dobré obchody všem

Zdravím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ked sa cena odrazi od 15m dna/vrcholu, nemusi to znamenat ze trh pojde hore/dole, moze to znamenat aj pokus o prerazenie dna, napr. dneska sa GBP/USD odrazil od 15m supportu 1,6235 , ale urobil len malu korekciu a sup dole :) Samozrejme ze vsetci zaciatocnici videli ze trh ide hore a vsetci boli vystopovani :) Na trhu je nakoniec vsetko inac ako sa zda.
Este som si vsimol screen co si dal 10.februara, ocividne trh rastol (vsetci amateri isli mozno long) a zrazu sup - prudka otocka nadol, kde vsetkych vystopovalo :) Tam to bol odraz od predchadzajuceho dna do shortu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj hooky,

z mojho pohladu to dnes vidim bud na korekciu alebo otocenie trendu (nerad vestim z gule a preto cakam). Inak o 2:00 sa utvoril na 1H PINbar a o 4:00 a 5:00 su tam 2x INbar s LOW na 1.4219, na 4H tiez PIN s low 1,4216. Tak neviem, snazim sa obchodovat do trendu, ak sa situacia nejak zasadne nezmeni budem dnes bez obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky,

cena nakonec isla short ako som predpokladal :) a pekne kopirovala pivoty. Postupne chcem zapojit i protitrendove obchodovanie, ale potrebujem tieto vstupy poriadne napozerat lebo v nich este nemam istotu. Aby som upresnil moje nastavenie grafov, zaklad je 1D potom 4H a 1H, dnes rano to na vsetkych aspom mne ukazovalo short. Denny: vcera INbar, 4H PINbar+INbar, 1H PINbar+INbar a posledny filter bola cena pod PP. Zaver je taky, ze dnes rano sa dal spravit protitrendovy short a zopar pipov mohlo byt doma. Prednesok vypinam grafy a cakam na zajtrajsie rano.
Nech sa ti dary

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pohyb to je pěknej taky mě přines pěknejch pár pips :) ale já osobně bych to jako pin nebral uzavřelo to tak nějak uprostřed, mam radši pin kde to uzavírá u high nebo low svíčky :) já nemam signál žádnej jenom na eurusd a audusd bych řek že bude pohyb dolu protože by moh bejt odraz od S/R

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak na gbpusd sem venku s 180pips a na usd chf sem ukončil dřív protože dvě svčky nešli mojim směrem takže asi -70pips
a včera sem měl signál na Aud USD kterej sem nebral kvůli kulatýmu číslu kde se cena předtim zastavila a na eur usd sem zatim long a vstup je kousek nad vrcholem předchozího zastavení. SL v půlce pinu. tady vstupuju i kvůli mžonýmu odrazu od ema8 beru to jako takovou krátkodobou plovoucí S/r. taky držim palce ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj, obchoduju jenom 1D graf pro potvrzení používám 4h a nebo týdení, tam koukam kde je hlavně trend nebo jestli neni nějaký signál třeba i tam. Myslíš ten inside bar co uzavřel 6.4. v 8:00 ? před tim velkym poklesem ? :) Jinak včera byl pěknej inside pinbar na S/R a do trendu s možnym RRR 1:3 alespoň podle mě protože další S/R bych tipoval na 1.4600. Já tuhle formaci ale neobchoduju ještě takže sem ji nebral :)

15818

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky, tiez sledujem hlavne S/R a pozeram na EMA a na 1H som sledoval i pivoty, ine filtre neriesim. Ale chcem tiez prejst na denne grafy i Nial mi to na zaciatok doporucil, preto pivoty vynecham. Len som sa ta chcel spytat na cas kedy si nastavujes vstup do obchodu, cakas na koniec dna o 0:00h a potom nastavujes vstup, alebo ako to robis? Denne grafy som totiz este neobchodoval a nemam v tom celkom jasno. Inak na ten PIN EUR/USD som i ja pozeral a taktiez na dennom USD/CHF sa utvoril IN bar podla mna s RRR tak 1:2.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...