Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Anglický jazyk - pomôcka pri tradingu


Doporučené příspěvky

Dobrý deň

Dúfam, že toto vlákno nebudú tvorcovia webu brať ako mimo tému. Ak áno ospravedlňujem sa, ale myslím si, že aj táto téma je pri tradingu dôležitá. Dôvod založenia tohoto vlákna bol ten, aby sme si tu vymieňali názor kto sa akým najlepším spôsobom naučil anglický jazyk. Viem, že väčšina povie že treba ísť do zahraničia a tam sa človek naučí. To beriem ako fakt, že je to tak. Ale skôr by ma zaujímalo ako te sa naučili anglicky tu doma. V ČR a SR. Či nemáte nejaký zaujímavý spôsob. Ako príklad by som uviedol jeden link. Dúfam, že sa to tu môže zverejňovať ale pozerám, že linky sa tu zverejňujú bežne. Takže prikladám jeden aj ja

www.engvid.com/

Na tejto stránke sú videa, kde sa preberá gramatika ako aj hovorené slovo po anglicky a myslím si, že by to bolo jedno z možnosti.
Avšak chcel by som vedieť aj Vaše názory. Nejde mi ani tak o naučenie sa gramatiky. To si myslím, že sa dá zvládnuť a slovníky existujú. Skôr mi ide o hovorenú angličtinu, ktorá je v tradingu potrebná či už na komunikáciu s brokerom alebo pri videoprednaškách a podobne.

Ak by naozaj táto téma bola mimo ospravedlňujem sa ešte raz.

marcossoft

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já se anglicky naučil tak, že ve škole jsem získal naprostý základ - naučil jsem se základní slovíčka, tvorbu věty, čísla apod. a zbytek jsem naposlouchal z filmů (anglicky s titulkama). Taky jsem měl anglicky hovořícího (native speaker) lektora 1x tejdně na hodinu po dobu asi 2 let (v práci hrazené firmou).
Teď už rozumím anglicky tak, že se můžu na filmy dívat bez titulků a dokážu vyjádřit mluveným slovem cokoliv, co potřebuji. Ale už je to taky 10 let, co jsem s angličtinou začal...

Podle mě je dobré začít v nějaké jazykové škole (pokud jsem neměl angličtinu ve škole), abych získal úplné základy. Pak bych se zaměřoval hlavně na konverzační kurzy. Jakmile je člověk intermediate, tak bych přešel na konverzační hodiny s native speakerem. A samozřejmě kdykoliv koukám na film, tak nejsem pohodlný a raději si zapnu angické znění s čekými titulky než český dabing.

Taky jsem koukal, že na youtube se dají najít lekce angličtiny od anglických rodilých mluvčí.

Pamatuji se, že ze začátku jsem dokázal přeložit jen málo věcí a pořád měl po ruce slovník a hledal slovíčka. Ale postupem času mi slovíčka, která jsem používal, zůstaly v hlavě.
Je to stejné jako s tradingem. Bez poctivé práce to prostě nepůjde. Je potřeba do toho investovat čas a vůli a snahu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Existuje plno jazykových škol, které nabízejí lekce pro každou úroveň, i s různým zaměřením (třeba na ekonomickou angličtinu). Na reference jednotilvých škol se zkus poptat bývalých studentů - na fórech třeba.
Další možnost jsou soukromé lekce, to je víc flexibilní.
A nebo to můžeš zkusit jako samouk-webové stránky (např ta co jsi uvedl), nebo různé interaktivný CD, knížky apod.

Na komunikaci je asi nejlepší soukromý učitel. Bude to asi dražší než například lekce konverzační angličtiny v jazykové škole, ale zase je to individuální a s konkrétním zaměřením.

iF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

I got the basics in my highshool (basic grammer, pronouncietion)
Yes I got lucky and I used to live in english speaking country for couple of years. There is plenty of opportunities to practice english like in your job, you have to deal with a bank and other offices, you have to shop (food, dress).
To make it even better you can find native speeking girl friend and avoid meeting any czech speeking people.
I am still watching the moovies without subtitles. This is the way i do it. The scenes I do not understand keep me watching the moovie several times until I do understand (or until I check the english subtitles :-)
I like web site helpforenglish (google it). It is czech site, the grammer is epxlained including exapmles, there is plenty of exercises, you can ask a question also.
Also good site is English BBC. They have section for english students where you can ask the grammer question. They publish short story every, they pick few words from the text and explain their meaning in english. You can also download the story in mp3 format and listen to it.
Another idea. Find yourself a pen friend. Are you interested in trading? Join some trading oriented site and read some articles. Or you can join their newsgroup/forum. Ask something, do not mind your english is poor (if it is). The english language is spread worldwide and there are milions of people who's first language is not english.
As Pribinacek says: practice makes perfect. Good luck.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

velmi dobra knizka je Wall street words (david l scott), mam vydanie z 98 to stoji uz pouzite do 1$ novsie je drahsie ale do 10$ sa zmestis, je to na amazone.. Oplati sa to mat pokial nepoznas vyrazy ktore sa pouzivaju nielen v tradingu ale vo financnictve ako celku teda v anglickom jazyku..

na grammar sa mozete viac menej vykaslat pokial to ma hlavu a patu tak to pochopi kazdy, native speakers are used to pigeon English ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja můžu všema deseti doporučit soukromého učitele. Ktery se bude venovat pouze vam. Ale pozor je třeba vybírat. Pár jsem jich zažil. Někteří Anj uměli skvěle ale nenaučili mě vůvec nic. Teď mam pani které tvrdí že anglicky neumí, ale výukou se živý cca 10let. A přiznám se že jsem nikdy netušil co vše a jak snadno se můžu z anj naučit. Ale pro naučení komunikace je zapořebí zase hromadný kurz kde člověk naposlouchá hromadu různých hlasů a výslovností.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcossoft: jakýkoliv zdroj jazyka od native speakers pomáhá, takže jestli máte rád Simpsons, může to být cesta. Ale pozor, v podobných seriálech je používána neformální angličtina, nemlouvě o slovní zásobě - tu rozhodně při komunikaci s brokrerem nevyužijete (možná po ztrátovém obchodu můžete napsat D'OH) :)
Takže od věci by určitě nebyly anglicky mluvená videa o tradingu s eng titulky, nebo dokumenty o ekonomice, na youtube se dají najít přednášky uznávaných odborníků apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Ahoj, ani jsem nevedela, ze takoveto vlakno tady je. S anglinou nastesti nemam problem, porad se snazim dostat se nekam ven, vetsinou minimalne na rok, pak par mesicu opet doma a pak zas ven ....
Ale pamatuji si muj prvni rocni pobyt v UK... prvni mesic bylo utrpeni, nikomu jsem nerozumela a nedokazala jsem se vyzvejknout. Kamoska mi porad tloukla do hlavy, at koukam na telku, mne to prislo jako ztrata casu. Opak byl pravdou. Anglicke porady, dokumenty, filmy, debaty, to vse mi dalo neskutecne moc. Nejdriv jsem na to jen cumela, nicemu nerozumela.. pak jsem chytla tu melodiku mluvene reci a dokazala vyzobavat jednotliva slovicka.. pak jsem ze situace rozeznala, co znamenaji jednotlive fraze a pak jsem se zrazu dokazala domluvit.

Ted vsem, co nemaji sanci dostat se ven radim, aby misto filmu s tuny reklam na Nove ci Prime koukali radeji na:
www.tv-links.eu/ Kde si kazdy najde svuj oblibeny serial nebo show, na ktery muze vecer kouknout, zabere to 40 minut, clovek se pobavi a jeste i udela neco pro anglinu. A ze nekde nemluvi spisovne a nenaucite se dodrzovat spravne predpritomne casy? No a? Hlavni je, ze budete po case rozumet a taky se domluvite.
No a pokud muzete v praci poslouchat internetove radio, tak velice doporucuji :
lbc.co.uk Je to londynske radio zamerene na mluvene slovo, velice prijemne jsou odpoledni debaty s posluchaci. Vubec se netrapte, ze nebudete rozumet, klidne si to pustte jako podmaz k nejake manualni cinnosti..

Pokus si k tomu pridate nejakou placenou konverzaci, prectete si nejake zajimave clanky o tradingu v anglictine a na hodinku tydne si prolistujete anglickou gramatiku, tak za rok udelate nesmirne velikej pokrok :)
Hodne stesti, anglina je krasny jazyk a otevre vam novy svet... taky poslech anglickych pisnicek , kterym najednou rozumite, dava jiny rozmer :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajímavý názor Petro,
vážně se dá naučit jazyk čistě koukáním se na filmy atp. ? Mám na mysli, úplně v začátku kdy dáte do kupy 50 slovíček. Já jako laik totiž když nemám u eng filmu titulky tak slyšim spíš jakousi melodii ve které poznám jedno slovíčko ze sta, převážně číslovku, dale slova jako good bye, hello a tyhle snadno rozpoznatelné věci :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799: Ja taky u toho nemela titulky. Nejlepsi je si to pustit s anglickyma titulkama a koukat napriklad na neco, co uz znas. Kdyz jsem letela do UK, pilot mel pred vzletnutim proslov .. ja zachytila jen dve slovicka "engine" - motor a "problem" :) Malem jsem chtela vyskocit z letadla :))
Prvni tyden jsem rikala jen "hello" a "bye bye" a taky "ok" :)
Je sice hezke znat nejake slovicka, ale pokud v mluvene vete splynou dohromady, nepomuze ani to...
Pochybuju, ze se z knihy naucime rozumet necemu, co zni jako "Hawaaaja duin... wotarju aptu" ? :)
Byvaly pritel se naucil anglicky celkem slusne hranim nejake strategicke hry :) Hlavni je vytvorit si k angline nejaky vztah a spojit ji s vecma, ktere mame radi a ono to pak pujde samo... A kdyz jednou clovek ztrati zabranu mluvit, tak ma uz uplne vyhrano.. vsichni venku oceni, ze anglicky aspon nejak mluvite :)

PS: Vzpominam si na svuj fakt dobry prebrept.. v anglii nestelou postele jak my, maji tam takovou specialni plachtu pod paplonem, pak vetsinou perou jen tu plachtu, jsou proste lini :) No a te plachte se rika "sheet" , vyslovuje se to "šít"(prosteradlo). Kdyz mi pani domu ukazovala na postel, tak mi rikala, proc tam ten "šhít" je .. no a ja, jako zenska s inzenyrskym titulem jsem ji chtela na oplatku zasvetit do taju nasich postelnich zvyku a rekla jsem ji
"We dont shit on our bed" :D Bohužel jsem místo "šhít" řekla krátké "šit"
Volny preklad mozna neprojde cenzurou ... ale jakobych ji rekla : My si nekadime do postele)

:D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...