Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Anglický jazyk - pomôcka pri tradingu


Doporučené příspěvky

stranger:

Ja som mal tiez taketo napady vselijake, ale uprimne ti poviem, ze keby som neodisiel do UK na par rokov, tak sa po anglicky asi v zivote nenaucim a co ti mozem ja odporucit, tak to riesim na tvojom mieste jazykovym pobytom niekde v UK, tiez som tam chodil do skoly a videl vysledky takmer okamzite. Je to ten najlepsi a najrychlesi sposob, ako sa clovek nauci rec a hlavne tym spravnym sposobom!

Good luck ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hello :)

ja som zacinal s touto knizkou

www.martinus.sk/?uItem=67929

su tam primitivne texty v prvych lekciach, ktore zvladne aj uplny zaciatocnik
v knizke je pekne vysvetlena gramatika
navyse to obsahuje aj cd resp. mp3 s nahovorenim textom kazdej lekcie a slovicka.

myslim ze najlepsie po nauceni zakladov je pocuvat anglictinu a subezne pri tom citat text. tak sa da pekne naucit porozumiet hovorenemu slovu a zacat odlisovat/oddelovat jednotlive slovicka od seba, pretoze anglicania hovoria tak ze spajaju slova dokopy a nedavaju velmi medzery medzi slova.

dik za typ na helpforenglish.cz - je to celkom zabava, spravil som si par testov

stranger:
ak ti mozem poradit tak na nejake kurzy s alfa-beta vlnami a podobnymi blbostami sa vykasli, to je nieco podobne ako ked niekto predava cd-cka so superziskovym obchodnym systemom na ebay po 5 eur. cize blbost.
zacni s tou knihou co som pisal vyssie. je fajn a mna teda naucila zaklady celkom dobre, i ked sa teda vobec nepovazujem za nejakeho super speakera.

PetraSR
pekna historka :D


btw. trosku paralela s tradingom
prekonat strach a zahanbenie z toho ako rozpravam(kokcem) a realne sa rozpravat s anglicanmi je v zaciatkoch nieco ako prechod z papertradingu na live a prve problemy so strachom a emociami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger
taky neporadím nějakou super, moderní metodu, ale klasicku ...
- jazyk a je jedno jaký, musíš zažít, tj dostat ho do každodenní rutiny, takže pravidelnost je na místě, aspon 20minut denně
- to jak aktivně .. poslech mpš, audio, filmy,
- tak "pasivně", při každodenní činnosti měj ve sluchátkách angličtinu, samozřejmě čerpej jen od rodilých mluvčích, - najdi si v okolí cizince a s nimi se potkej, musíš mluvit
- me se řeba hodně osvědčilo poslouchat denně BBC English www.bbc.co.uk/czech/learningenglish/story/2006/01/060120_language_courses_expl.shtml sice je to v české verzi, ale třeba bude v SK něco podobného (navíc je to zdarma)
- další používaná metoda (znám několik lidí, co se tímto postupem naučili jazyk a ne jeden) je tzv kartičková každý den máš na kartičce 3 anglická slovíčka, jen originál - výslovnost - překlad do CZ/SK a čteš si je každou volnou chvilku, další den pak novou sadu -- jsou to jen 3 slova, ale vynásob si to počtem dní
- nebo si najdi dvojjazyčnou literaturu nebo tzv zjednodušenoou četbu www.macmillan.cz/anglicke-knihy/index.htm#.T0sTy-TDxLM

- samozřejmě vždy to nejlepší je dostat se do anglického prostředí, odstěhovat se odjet na nějaký čas do Anglie, US apod, to ti dá nejvic

docela pěkný shrnutí je tady: www.promagazin.cz/jak-se-super-rychle-naucit-cizi-jazyk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mydlo SK
odist niekde neje mozne teraz a rozvadzat sa nechcem :D lebo tak by to dopadlo keby som povedal ze idem do UK na polroka ucit sa anglictinu. Takze radsej si zvolim inu variantu.

t.o.m. vdaka za knihu, objednam si ju

mira_k mam zata co vie perfektne anglicky a je to presne ako pises, sice nikdy nechodi ale vzdy kazdy den je v prostredi anglictiny, tj necita ziadne slovenske veci dokonca aj win a vsetky programi ma po anglicky.

Ono takto ja som kedysi vedel perfektne gramatiku anglicku, trebalo mi uz len doucit sa slovicka, zial zanevrel som na to a teraz uz neviem skoro nic. A ucil som sa sam tym ze som zobral knihu od brata ktory este chodil do skoly a postupne som sa ucil. mozem povedat ze za 3 mesiace som zvladol gramatiku plus par sloviciek, v tej dobe som sa ale sustredoval prave na tu gramatiku.
Predpokladam ze gramatikaj e dolezita.
lebo ked len spojim slovicka tak to moze vyzniet ze namiesto "prosim si jednu kavu" poviem "prosim ja jedna kava"

;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger

Tak potom by som odporucil aspon nejaku knihu frazovych slovies k tomu, co t bolo spomenute, lebo je to ako pises, v anglictine je dost tazke zliepat slovicka, lebo aby si to robil spravne, treba zacat mysliet po anglicky a to je dost tazke, vyzaduje si to nejaky ten cas straveny nad ang. jazykom. Napr. taka veticka, co som si zapamatal ako jednu z prvych bola "face the music", co v preklade znamena "zniest nasledky", ale keby si to chcel vyjadrit nejakym zliepanim sloviciek, asi by to bolo tazke.....ale v knihe frazovych slovies ju najdes. Tiez slovicko get, ktore pouzivaju pomaly v kazdej vete a ma "100" vyznamov....

Nech sa dari, potom daj priebezne vediet, ako to ide ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger

Pro samouka jsou dobré knihy, kde nemusíš být "badatelem", tj. vyhledávat ve slovníku, klíči apod. Jedná se o knihy, kde máš text v mateřském jazyce a vedle v cizím (někdy i s výslovností).
Např. : LEDA - Angličtina ihned k použití
LINGEA -angličtina konverzace (i výslovnost), česko -anglický mluvník apod.
Dále už je to jen na tvém zápalu a výdrži.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mydlo SK frazove slova su na zaciatok komplikovane, to mozem uz brat ako nadstavbu sa ucit tie ich 100 vyznamy jedneho slovicka :) Normalne proste potrebujem sa naucit anglictinu a najlepsie od zaciatku. Cize aj ked nieco viem, zacnem ako keby som nic nevedel, aby som nadobudol uz solidne zaklady.
Skusim knizky ktore ste mi tu odporucali vsetci a uvidim ci to pojde. Ak nepojde tak pojdem si sadnut do "skolskej lavice" (ziadna hanba)

Vdaka za nasmerovanie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Ahoj. V rozšiřování slovní zásoby,mi nejvíce pomáhají nástěnky po pokoji s kartami anglických slov. Mám je na polystyrenových deskách speciálně přichycené připínáčky kvůli snadné vyměnitelnosti. Pokud začnu mít pocit, že dané slovo už znám, tak tuto kartu dám do krabice. Na její místo vyrobím další kartu s novým slovem. Do menšího pokoje se takto na zdi vejde zhruba 500 slov, které se jsem schopen v pohodě naučit za zhruba 3 měsíce. Za rok je to zhruba 2000 slov. Je to metoda, kterou jsem zavedl nedávno a hodně lituji toho, že jsem si takto pokoj "nevyzdobil" jako dítě. To už bych slovník opravdu nepotřeboval. Další výhodou je, že tyto karty vám vydrží celý život. Takže pokud dané slovo pozapomenete, tak není problém ho z krabice vytáhnout a zase umístit na nástěnku. Vlastně si tím uměle vytvoříte anglické prostředí, samozřejmě jen pro čtení. Karty mají rozměry 14,5x10,5. Vyrábím je zpřehybáním A4 na 4 díly. Slova se dají samozřejmě vytisknout, ale já si je raději píšu značkovacím černým fixem, protože si je tím psaním také trochu učím. Vím, že tato metoda není nic moc, hlavně z estetického hlediska, ale nic lepšího jsem zatím na domácí podmínky nenašel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Myslím, že nejlepší způsob, jak se naučit anglicky je vycestovat do zahraničí. Nějaké základy to tedy chce, ale až v zahraničí se člověk opravdu naučí. Je potřeba být nucen 24/7 k mluvení a komunikaci v angličtině.
Při podnikání si to nemůže dovolit každý, ale kdo pracuje online, může se stát digitálním nomádem.

Já byla v zahraničí na studijní stáži a těžím z toho dodnes. Dnes už jen sem tam použiji slovník na jednotlivá slovíčka. Je to mnohem rychlejší než než listovat a na jednotlivá slova to nemá chybu. Na větší překlady to ale už není. To už je pak lepší třeba překladač od Google.

Moje rada tedy zní: vycestujte! Pokud to nejde, kupte si knížku v jednoduché angličtině a louskejte ji se slovníkem. Pak následují filmy a nahrávky něčeho zajímavého. To už ale chce mít naposloucháno.

Vše, co tady píšu se týká tedy spíš někoho, kdo už kdysi na škole nějakou angličtinu měl. Na začátky to chce mít dobrého učitele. Různé online angličtiny jsou podle mě úplně k ničemu. Chce to lidský přístup. Před cestou do zahraničí jsem měla doučování z angličtiny 2x týdně a můžu jedině doporučit. Pokud to má mít význam, tak bych miň nedoporučovala. Ideálně 3 x týdně na hodinu - pouze jeden na jednoho. Pokud to myslíte s angličtinou Vážně, tak zbylé dny budete aspoň hodinu denně opakovat. Jedině tak to má smysl. Jinak se člověk nepohne z místa. No a pak už jen vycestovat, jak jsem psala....
Přeju hodně úspěchů - je to dřina ale stojí to zato.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

emun:

asi jsi nepochopil, že Kajcula není obchodník ale mrtvá duše, která propaguje webové stránky. Na tom jejich webu se dozvíš například to, že [bold]futures[/bold] znamená [bold]budoucnosti[/bold]. To se tady na stránkách bude každému hodit. Příspěvek jsem už nahlásil moderátorům.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos:

aha, tak díky. Mně to přišlo dost divný... No, tak jsem aspoň postnul odkaz, který třeba někomu pomůže. K tomu jak na cizí jazyky obecně mám nejradši knížku od Jiřího Tomana: Jak studovat a učit se cizím jazykům. Většina lidí to asi zamítne, protože datum vydání je 1960, ale mně se to moc líbí a myšlenky zde uváděné jsou stále platné (vůbec tenhle pán psal dost zajímavé knížky). A když jsem nahlédnul do toho, co na dané téma vychází v současnosti, tak mi přišlo, že všichni četli Tomana... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem poprve vycestoval do USA po maturite ve 20ti,kdy jsem makal jako malir na hotelu Chicago,jezdil jsem busem v 01:48am z centra na Pulaski nebo jak se ta street jmenovala a zil jsem si svuj US sen ;-)A to me nepustili ani do baru bo jsem nemel 21 :-D
Pak jsem zil chvili v CR,abych se opet vratil do US,tentokrat na Floridu :-) ...To byla drina...Stavel jsem letiste ve Fort Lauderdale a nevedel kudy kam.Dollar byl za 40 ja jsem mel asi 300k mesicne a nechapal jsem co se v mem zivote odehrava :-D
Anglicky jsem se naucil sam,z knizek,koukani na bednu a konverzaci v praci a hospode,myslim velice dobre :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dolar za 40 byl v USA naposledy v 7/2001 => příjem 300k (počítám CZK) by znamenal roční příjem v USD cca $90.000. V roce 2003 byla průměrná mzda u mužů cca $33.000 (tzn. v roce 2001 patrně nižší). Kde jsem udělal chybu, že dělník stavící letiště má mzdu 3x vyšší než je celonárodní průměr? To je jako by Laco bral za výkop 70K v českých.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...