Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Slippage – skluzy v plnění


MichalMV

Doporučené příspěvky

Zdravím vás,dovolil jsem si založit nové téma.
Velice by mě zajímalo jaké kdo máte skluzy na vstupu u trhu TF,at už v demu nebo v reálu.Myslím samozdřejmě vstup marketem,pár příspěvku se už vyskytlo v jiných vláknech,tak myslím,že to není úplný offtopic.
Obchoduji s IB,exekuce BT a skluzy mám letos docela velké 3-4 ticky,ovšem někdy jen 1 tick.Tak jsem velmi zvědavý jak je to u vás,tak se prosím podělte jak jste natom VY.
S pozdravem Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...

IB je vcelku známé o něco většími slippages než někteří další brokeři. Vyplývá to většinou ze způsobu, v jakém jsou k vám data dodávána, zda jako "snapshot" nebo "tick by tick". u Tradestation mám dlouhodobě slippage cca 1.3 ticku díky market příkazům, které používám. Pokud tedy příkaz jde na close baru tak dostávám obvykle cenu o tick vyšší/nižší zcela logicky, protože to jde protistraně, skluz tedy beru prakticky těch 0.3 ticku navíc. Pokud máte víc jak 2 ticky v průměru, je to už dost a možná máte taky problém u vás v připojení. Doporučuji vyzkoušet pingy na některé IB servery, které to povolují, nebo si vypsat tracert.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak děkuju za vaše příspěvky,no právě me tohle zajímalo,protože já mám téměř permanentně 2-3 ticky skluz,tak jsem chtěl pozjištovat jak jsou na tom ostatní a vidím,že podstatně lépe.
Pravděpodobně budu mít asi někde problém,nevím zda to může být tím,že bydlím na venkově,ale používám klasické ADSL,každopádně mám co řešit.
Děkuji vám za vaše příspěvky.
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stop limit asi nie..taky stop loss by asi nemal velky vyznam. Krakra asi myslel klasicky stop prikaz..ale to je v podstate market prikaz. Tiez som rozmyslal nad tym jak to myslel. Asi to myslel tak, ze pri zadavani klasickeho market prikazu moze vzniknut sklz uz tym, ako rychlo ho stihne trader zadat. To kym stihne trader zareagovat trva urcite dlhsie ako ked je prikaz uz zadany u brokera, alebo na burze.

Krakra myslel si to tak, alebo sa mylim?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:-))))) Co to je klasický stop příkaz? Implicitní u brokerů bývá stop MARKET a tudíž market příkazy používáte a slippage musíte mít.
Abych to tedy upřesnil, pokud jste long a zadáte stop příkaz pod cenu příkazu, pak by měl být implicitně stop market. Pokud dáváte příkaz na exit nad vstupní cenu, pak půjde implicitně o stop limit. U shortu obdobně. Možná to mají někteří brokeři jinak nevím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honza K.:
Uvedu příklad: trh je na hodnotě 100, a já dám na hodnotu 110 vstupní stop příkaz pro nákup - vstup do long pozice.

Chtěl jsem jenom říci že si nepamatuji že bych tímto způsobem někdy dostal slip, respektive jsem si toho nevšimnul.

(netušil jsme že může být problém pochopení stop příkazu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krakra: v principu jsou na burze jen dva základní typy příkazů, market a limit. Další jsou již podmíněné příkazy, mezi ně patří i Stop příkaz, který se iniciuje jako market příkaz v okamžiku, kdy se cena dotkne zadané úrovně. Skluz u market příkazů záleží na vzdálenosti nejbližších cen na bidu / asku od ceny last a dále na aktuální nabídce a poptávce, tj na množství kontraktů na nejbližším bidu / asku. Takže obecně, bez zohlednění poslední věty, může být u stop příkazů skluz stejný jako u market příkazů.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...