Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jaké články si přejete?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 134
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 1 month later...

Dobry den,

pripojuji se k krakra. Take bych uvital vice clanku popisujicich realitu a zkusenosti, zejmena pokud jsou spojene s obchodovanim statarb. Dale mi zde take chybi clanky o spreadech, i kdyz pisete, ze tu strategii obchodujete pomerne dlouho, clanky s ni spojene se zde prakticky neobjevuji.


Sentrix.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...
  • 5 months later...

Mam par nametov:

[bold]z psychologickeho sudku: [/bold]
1. Clanok o sustredenosti (uz som tu zalozil vlakno ale je mrtve) takze clanok by nebol od veci, nakolko sustredenost pri obchodovani je velmi dolezita a klucova - nakolko plno ludi ma funkcne obchodne systemy ale nevedia ich obchodovat, a ja si myslim ze prave jeden z hlavnych problemov je prava sustredenost tradera, trhy su nevyspitatelne a preto nasa mysel musi byt sustredena na dianie na trhoch

2. Clanok o schopnosti odosobnit sa - trader schopny sa odosobnit je ovela uspesnejsi obchodnik ako ten ktory berie vsetko osobne az citovo - mozno by nebolo od veci priniest aj nejaky navod ako na to aj ked viem ze to neje lahke, mne trvalo naucit sa odosobnit niekolko rokov - no pomaha mi to pri tradingu.

[bold]z technickeho hladiska: [/bold]
1. viac o divergenciach - je to skvely nastroj ktory si zasluzi vecsiu pozornost (minimalne tolko kolko venujete SR urovniam)

2. clanok o pokracovacich patternov - Tak ako trader obchodujuci trendovo rovnako aj obchodnik obchodujuci protitrendovo potrebuje poznat pokracovacie patterny, naucit sa ich a vnimat ich ponuka obchodnikovy lepsie pochopenie co sa na trhoch deje.

[bold]z ineho hladiska: [/bold]
Venujte clanok danovej optimalizacii ich vyhodam / nevyhodam - kazdy obchodnik sa jedneho dna bude o to zaujimat takze preco o tom neprecitat si u vas podstatne a uzitocne informacie. Danova optimalizacia je v pripade podnikania formou offshore/CZSK firma velmi komplikovane avsak z pohladu offshore podnikania pri tradingu je to velmi jednoduche - takze preco o tom neinformovat?

Toto su veci ktore mi tu chybaju, ak by ma nieco este napadlo tak to sem uvediem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este ma napadla jedna vec tak to sem napisem:
Tak ako su motorkari odsudzovany a povazovany za blaznov tak aj obchodnici obchodujuci na burze su verejnostou povazovany za blaznov, sialencov co chcu prist o cely svoj majetok.
- Motorkari pravidelne daruvaju krv v obrovskych skupinach chodia na odberi a pomahaju tak mnozstvu inych ludi, prave tym ktory povazuju motorkarov za sialencov
CO KEBY:
aj obchodnici ktory sa venuju obchodovaniu robili nieco slachetne a ludske?
Mam na mysli troska podnietit obchodnikov aby sa podelili aspon o malu cast penazi ktoru zarobili ludom ktory nemali tolko stastia v zivote ako oni? Ano su obchodnici ktory prispievaju na charitu avsak su taky co ich to ani nenapadne kym k tomu niesu podnieteny (tak ako motorkari ktori nedaruju krv kym k tomu niesu inymi motorkarmi ju taktiez darovat).
CO MAM NA MYSLI:
Urobit raz rocne zbierku a dat ju ludom co to potrebuju, kazdy tam moze dat kolko chce a kolko uzna za vhodne.
Kludne to moze byt robene aj v mene financnika, proti tomu si myslim by sa nedalo namietat a myslim si ze by to bol skvely napad aj preto aby ludia zacali vnimat obchodnikov na burze inak (tak ako motorkarov) ale hlavne pre skvely pocit ze sme niekomu pomohli...

Tak to je len napad ktory skuste zvazit.
Ja si myslim osobne ze do "nadacie financnika" by prispelo mnozstvo traderov a pri obchodovani by nas hrial krasny pocit ze sme pomohli ludom ktory nemali v zivote tolko stastia kolko mi.
Ja osobne popri inym charitatynim cinnostiam by som s radostou prispel...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
jen off-topic poznámka, když si ten propagátor offshore, být Tebou aspon letmo bych sledoval vývoj legislativy v EU, protože se pánové probudili a zjistuji, že jim takto protékají miliardy eur mezi prsty a plánují změny, at už zdanení příchozích plateb z těchto zemí, popř zákaz přijímání plateb z těchto zemí apod

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
je jedno jak se tomu říká, tady na fóru si prakticky jediný, co o tom píše a zřejmě i využívá, proto "propagátor", psal jsem to jen pro tvoje info, rozšíření obzorů, zda si z toho něco vezmeš nebo ne, je na Tobě a me to může být jedno, pokud ti to přijde směšný, taky dobrý :)

btw: pokud píšeš že to využíváš, tak proč nenapíšeš ty článek/příspěvek na tohle téma, bude to z praxe, bude to od profitabilního tradera, takže přesně to co chceš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k ja k tomu nemam co napisat, nakolko ja nesom odbornik znaly temy offshore a ani ma to nezaujima. Platim si za kvalitne sluzby v tejto oblasti jednej nemenovanej firme specializujucej sa prave na tuto oblast - ludia v nej su odbornici a znalci legislativy ako v eu tak aj v inych krajinach - Mimochodom tato firma robi stovky offshore struktur rocne traderom ako ja ci vy. Odbornici pracujuci v nej su tak sposobili na to ze rucia za legitimnost tejto struktury -
- ako aj inych struktur ktore vytvorili. Povinnostou tejto firmy je aj sledovanie legislativnych zmien a pripadne prisposobovanie offshore stuktur, dokladanie dodatkov a podobne. Vzdy je to v duchu legitimnosti.

Mimochodom pred par tyzdnami v radiu hovorili ze mnozstvo podnikatelov zo slovenska zacina vyuzivat podnikanie v madarsku kde tieto dane su podstatne nizsie ako u nas a teda vytvaraju si tam taktiez offshore struktury a komuluju si dalsi zisk v ramci setrenia penazi ktore mozu vyuzit rozumnejsie. Nemusia si vytvarat ani strukturu v nejakych karibskych oblastiach... Ano v pripade ze danovy urad uvidi spolocnika firmy firmu z offshore krajiny tak viac si posvieti na tuto firmu, avsak pokial podnikatel podnika v duchu cestnosti aky je s tym problem?

Reci tvojho tipu si myslim pochadzajui skor od ludi ktory nemaju znalost offshore z dovodu ze este nedozrel ich kapital na tolko aby si to mohli dovolit alebo jednoducho sa toho boja - presne ako som pisal je to podobne ako ked niekomu neznalemu povie obchodnik ze obchoduje na burze.

Udivuje ma ze na tomto serveri je tema offshore uplne tabu a nieco zakazane, na inych serveroch sa o tom piuse bezne a ludia sa tam o tom radia a pomahaju si a neboja sa o tom komunikovat. Za cele posobenie tuna na financniku som spomenul offshore asi 3x a reakcia bola obdobna ako ta tvoja. Kazdy ma pravo na svoj nazor nikomu ho neberiem, a kazdy vyuziva ine moznosti a prostriedky.

Ale uprimne - pride mi smiesne ze traderi sa tu bavia o tom ze ktori broker ma ake komisie a niektori sa tu az trasu ked mozu usetrit 1 usd na komisiach - ale sposob ako usetrit tisice, desiatky tisic, stovky a neskor aj miliony dolarov rocne, to uz nikoho nezaujima.
Praca s penazmi je neustala praca a nie len v smere ako zarobit, ale aj v smere ako znizit naklady, danove ulavy a podobne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...