Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Akcie - jeden rok, jeden nápad, 70%


xzajic

Doporučené příspěvky

Nejlépe je to celé asi vidět na prostém příkladu, takže jeden primitivní:

Mějme 2 ETF, které sledují 2x daily performance nějakého indexu. Jeden sleduje pozitivní a druhý negativní výsledky.
Dejme tomu, že index má hodnotu 100 a oba ETF taky 100.
Teď řekněme, že se index první den pohne o 1%, tj. o 1 bod nahoru. To znamená, že cena prvního fondu se zvýší na 102 a cena druhého fondu spadne na 98.
Naše pozice na prvním fondu prodělává 2% a na druhém fondu vydělává 2%. P/L je nula.
Druhý den cena indexu spadne o 1% na 99,99. První fond sníží cenu o 2% na 99,96, zatímco druhý fond si připíše 2% na 99,96. P/L je 2*(100-99,96) na akcii.

Co to tedy znamená?
1. Pohyb indexu neovlivňuje celkový P/L pozice.
2. Fond bude na denní bázi vždy více ztrácet, než získávat v relaci k indexu. To je prostá matematika. Získané procento bude vždy nižší, než ztracené procento.
3. Ve skutečnosti čím více bude trh volatilní (na denní a vyšší bázi), tím více bude pozice vydělávat. Přitom je ale výhodné, aby docházelo k co největšímu počtu swingů. Dlouhé nepřerušené trendy znamenají pouze přesun hodnoty z jednoho fondu do druhého bez dopadu na zisk pozice.

Myslím, že je to tak prostá strategie, že ji snad ani nejde obchodovat špatně. Ale pokud mě někdo opraví, nebo doplní budu jen rád.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
přečetl jsem tohle vlákno a musím říct, že když jsem koukal na ty výsledky FAZ/FAS tak to vypadá hodně pěkně.
Zkoušel jsem si v rychlosti nasimulovat jiné ETFka s trojitou pákou které jsou vůči sobě inverzní a např TQQQ a SQQQ a tam to už vypadá úplně jinak. Koumám nad tím co dělám špatně a nějak tomu nemůžu přijít na kloub.
Každopádně to neber jako rýpání z mojí strany za tohle vlákno jsem rád ale fakt netuším proč to nefunguje i na těchto ETfs. Napadá mně že to je tím uptrendem bez větších korekcí a nebo nějakou jinou strukturou výpočtu hodnoty těchto trojitých ETF. Budu rád za vysvětlení.

Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lukas.s Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zkoušel jsem si v rychlosti nasimulovat jiné ETFka s trojitou pákou které jsou vůči sobě inverzní a
> např TQQQ a SQQQ a tam to už vypadá úplně jinak. Koumám nad tím co dělám špatně a nějak tomu nemůžu
> přijít na kloub. Každopádně to neber jako rýpání z mojí strany za tohle vlákno jsem rád ale fakt netuším proč to
> nefunguje i na těchto ETfs. Napadá mně že to je tím uptrendem bez větších korekcí a nebo nějakou
> jinou strukturou výpočtu hodnoty těchto trojitých ETF. Budu rád za vysvětlení.
>

Já to testoval na všech 3xETF párech a skutečně FAS/FAZ, resp. moje modifikace FAS/VXX dávají nejlepší výsledky. Proč? Taky netuším, pokud můžu alespoň hádat, tak bych řekl, že

* FAS/FAZ jsou velmi populární, velmi likvidní a velmi obchodované (i celou řadou neumětelů s vidinou rychlého zbohatnutí)
* FAS/FAZ jsou velmi volatilní (nedivme se, prakticky každý větší průšvih poslední doby buď přímo způsobily finanční instituce, nebo se na nich alespoň odrazil), tzn. tam se to velmi hýbe a to je pro tuto strategii to pravé

Jinak ale všechny 3xETF by měly mít stejný "volatility decay", tzn. v tomto by se měly chovat podobně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha, už chápu ten zádrhel. Trh nesmí po dobu obchodu silně trendovat. Pozice je totiž v rovnováze jen, pokud se cena obou fondů víceméně nemění. Když ale začně trh trendovat, jeden z fondů roste rychleji, než ten druhý klesá. Je to zase jen tím, že si připisuje procento ke stále většímu základu, zatímco ten druhý si odepisuje z klesajícího základu. Tedy relativně vůči naší otevírací pozici. Už přímo nezáleží na absolutní ceně.
Takže ideální podmínky jsou volatilní chop?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To xzajic:

Ty počty Ti vycházejí správně, já jsem si to překombinoval.
Nějak jsem se překoukl a pak jsem se chtěl dopočítat k těm 70-ti:
asi jsem vzal 1570/43,31=36,25 a pak jsem dohledával jak se dostanu na 70 což je něco kolem těch mejch dvou. Pak už jsem si kontrolu nedělal a rozhodl jsem se rovnou zeptat se Tě. (Těch 1570 jsem měl blbě).

O shortování něco málo vím, na futrech a mám zkušenosti s "shortováním" pomocí PUT warrantů, ale přímým prodejem akcií na krátko či tady, co mě zajmá, přímo pákových instrumentů samotných emitentů ne, proto jsem se ptal a zajímá mě i jak se to finančně přímo vypořádává - třebas kdybys, prosím, popsal ten Tvůj obchod v prvním příspěvku (dal jsi sice nějaký odkaz na interactivebrokers kde se cosi tvrdí o 90% ale raději bych měl přímý příklad, tedy pokud bys byl ochoten).

---------

Znamená ten polygonův ukázkový výpočet, tedy teoreticky, že kdyby se podklad pohnul za den o 50% tak z jednoho papíru bude navždy nula?

Emitenti v konstrukci těchto konkrétních papírů (FAZ, FAS) dorovnávají každodenně (z předchozího denního close na následující denní close?) páku na stále stejnou hodnotu?

- To pak ale ten co při růstu podkladu ubývá je schopen ubývat až násobně rychleji takže to zas tak inverzní (jak to při prvním pohledu může vypadat) spolu není a mohlo by nám to nadělat díru v kapse když se trh rozjede nevhodným směrem "na furt".

Ten příkladový výpočet, který tu polygon uvedl, a jeho vývod 3, ukazuje že čím vyšší volatilita tím rychleji bude mizet jejich hodnota a najenou jsou ideální podmínky volatilní chop? Tak to mi teď zas hlava nebere.

Tady totiž bude problém jak hodně se nám trh trefí do té jejich "inverznosti" a kde jsou ony, snad vypočitatelné, hranice za které to nesmí jít.

Možná by se dalo pro jednoduchost ten co pomaleji mizí nahradit čistým hotovostním nákupem indexu na protipáku (i mini futures má ale v tomto páku moc silnou) a čekat na rozpad hodnoty do vlastní kapsy podobně jako u opcí.
-Prostě to přeměnit na to, jako že já půjčuji násobně peníze za úrok vyšší než inflace a daň ze zisku a pohyb indexu mě nezajímá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

polygon Napsal:
-------------------------------------------------------
> Aha, už chápu ten zádrhel. Trh nesmí po dobu obchodu silně trendovat. Pozice je totiž v
> rovnováze jen, pokud se cena obou fondů víceméně nemění. Když ale začně trh trendovat, jeden z
> fondů roste rychleji, než ten druhý klesá. Je to zase jen tím, že si připisuje procento ke stále
> většímu základu, zatímco ten druhý si odepisuje z klesajícího základu. Tedy relativně vůči naší
> otevírací pozici. Už přímo nezáleží na absolutní ceně. Takže ideální podmínky jsou volatilní chop?

Kluci, najděte si nějaký graf a jukněte na něj. Já našel třeba toto:

www.google.com//finance?chdnp=1&chdd=1&chds=1&chdv=1&chvs=maximized&chdeh=0&chfdeh=0&chdet=1297890000000&chddm=21317&chls=IntervalBasedLine&cmpto=NYSE:FAZ;NYSE:VXX&cmptdms=0;0&q=NYSE:FAS&ntsp=0

(FAS +56%, FAZ -40%, VXX -40%)

V tomto trendu to skutečně ztrácí, ale pokud graf protáhnu třeba do dneška, tak uvidím toto:

www.google.com//finance?chdnp=1&chdd=1&chds=1&chdv=1&chvs=maximized&chdeh=0&chfdeh=0&chdet=1306872000000&chddm=48779&chls=IntervalBasedLine&cmpto=NYSE:FAZ;NYSE:VXX&cmptdms=0;0&q=NYSE:FAS&ntsp=0

(FAS +30%, FAZ -32%, VXX -56%)

A bavíme se přesně o pěti měsících. Čili, tříměsíční uptrend fakt nehraje roli...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic napsal:
-----------------------------------------------------------------------
Dobře, chtěli jste znát úskalí, takže zde jsou:

• Celý princip je postaven pouze na SHORT obchodech, tzn. to někomu nemusí vyhovovat (při short obchodu je vždy teoreticky omezený zisk a teoreticky neomezená ztráta)
• Broker nemusí mít k dispozici akcie na shortování (toto se mi zatím stalo 1x za rok)
• Shortování není zadarmo, stojí to nějaké (u IB vesměs malé) poplatky za půjčení akcií
• Pokud jste ve short pozici, platíte dividendy (VXX je nemá, FAS občas ano, viz zde: finance.yahoo.com/q/hp?s=FAS&a=10&b=19&c=2008&d=04&e=30&f=2011&g=v )

Tyhle věci se dají překousnout. Co se opravdu nedá překousnout je toto:

• 30% ročně je málo
• 2 obchody za rok jsou HROZNÁ NUDA.

Ty první čtyři úskalí jsou principiální a nelze s nimi nic dělat. Ty poslední dvě jsem vyřešil a to je těch 70%. Dám to sem, jak bude trocha času.
:D
------------------------------------------------------------------------
Po dalších testech a pokusech jsem došel k dalšímu zajímavému závěru a to, že je ideální být v pozici co nejdéle pokud jde našim směrem, protože nám tím zisky rostou exponencionálně než kdybychom např. každý týden uzavírali a otevírali pozice znovu (když neberu v potaz komise tak bychom si vždy "vynulovali základ " který už nám na akciích vzrost respektive klesl v náš prospěch.

Proto jsem zvědavý jak jsi vyřešil poslední dva body tvého příspěvku.
Přimlouvám se o zveřejnění zmiňovaného vylepšení.

Díky moc za zveřejněnou hodně inspiratvní práci

lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Proto jsem zvědavý jak jsi vyřešil poslední dva
> body tvého příspěvku.
> Přimlouvám se o zveřejnění zmiňovaného vylepšení.
>
> Díky moc za zveřejněnou hodně inspiratvní práci
>
> lukáš
>

Samozřejmě zveřejním a asi Tě i překvapím, vydrž den, dva, dneska nemám psavou náladu, ale dám to sem, určitě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže, minule jsem slíbil, že Vám ukážu, jak pomocí této FAS/VXX strategie vydělat více než 30% ročně a zároveň se u toho tak příšerně nenudit. Nuže, zde je postup. V podstatě na to „přišel“ už o několik příspěvků výše lukas.s, jenomže místo aby tuto myšlenku podrobil backtestům, tak ji zavrhnul jako nesmysl. lukas.s napsal, že „je ideální být v pozici co nejdéle, pokud jde našim směrem, protože nám tím zisky rostou exponenciálně než kdybychom např. každý týden uzavírali a otevírali pozice znovu“. Nicméně ony jsou největší zisky PRÁVĚ TEHDY, pokud pozici za určitých podmínek vyresetujeme a uzavřeme novou. Těmi podmínkami myslím dosažení určitého procenta zisku z celé strategie. Nejlépe to asi bude patrné z příkladu, viz obrázek. Jakmile zisk z celé strategie přesáhne určitou hodnotu (na obrázku jsou touto hodnotou 3%, ale můžete pochopitelně zaexperimentovat), je třeba pozici uzavřít, kapitál znovu rozdělit na poloviny a znovu vstoupit do pozice s takto rozdělenými polovinami. Hezky je to vidět z čísel ročního backtestu na tom obrázku. V době od 1.6.2010 do 31.5.2011 tato strategie vyprodukovala 80% zisku. Měla pouze dva ztrátové měsíce, 1,5% v prosinci a 3,9% v únoru. Bylo uskutečněno celkem 30 obchodů, z toho 22 ziskových a 8 ztrátových (přitom logicky by mělo být ziskových a ztrátových obchodů zhruba stejně, vždyť je to párová strategie). V nejlepším měsíci, tedy v srpnu 2010 byl zisk více než 13%, průměrné měsíční zhodnocení je přes 5%. Celou tuto taškařici lze obchodovat ručně nebo pomocí AOS, přičemž NEPOUŽÍVÁ ŽÁDNÉ INDIKÁTORY technické analýzy ;-). Zajímavé, což? Rád zodpovím případné otázky.

16320

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VISO Napsal:
-------------------------------------------------------
> fuha fuha aspominam si na iny dennik obchodnika
> ktory pouzival CCI a bol intradenny a tusim mal
> tiez zhodnotenie 5%
> EDIT: ale ked na to pozeram tak 22 vytaznych
> obchodov znamena ze tam asi bol aj downtrend ne ?
> nepoznam tie trhy
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 05.06.
> 11:14 uživatelem VISO.


VISO - v tomto vlákně je odkaz asi na 8 grafů, projdi si to. Tato strategie funguje v jakémkoliv trhu, žádný downtrend tam nebyl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To xzajic:

Moc diky zajimavy system a za to, ze jsi se o nej podelil. Backtest vychazi celkove velmi pekne. Pokud spravne pocitam, tak me ale docela prekvapilo, ze pri vstupu zacatkem roku 2009 - napr unor, brezen se system (varianta s drzenim pozic po celou dobu) dostane do pomerne velke a dlouhodobe ztraty. Resil jsi to prosim te nejak? Mas nastaveny nejaky stop loss nebo filtr, jak se takovym obdobim vyhnout?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xmag Napsal: ------------------------------------------------------- > To xzajic: > > Moc diky zajimavy system a za to, ze jsi se o nej podelil. Backtest vychazi celkove velmi pekne. > Pokud spravne pocitam, tak me ale docela prekvapilo, ze pri vstupu zacatkem roku 2009 - > napr unor, brezen se system (varianta s drzenim pozic po celou dobu) dostane do pomerne velke a > dlouhodobe ztraty. Resil jsi to prosim te nejak? Mas nastaveny nejaky stop loss nebo filtr, jak se > takovym obdobim vyhnout? Prosím Tě, řešíme oba stejný systém? Viz graf, pokud bych do obchodu nastoupil 3.2.2009 a vystoupil 30.3.2009, tak mám NÁDHERNÝCH 18% za dva měsíce! A to beru to variantu BEZ resetování! S jakými to počítáš čísly?

16330

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...