Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Velocity Futures


tomas262

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tomas262:
Jak jsem se tě ptal na spready a opce u VF, tak už znám odpověď. Opce vůbec nedělají, spready ano. Minulý týden jsem si u VF otvíral účet, momentálně mám jako platformu Sierra Chart (zdarma). Platformu lze průběžně změnit za jinou (zkoušel jsem u nich na demu ještě CQG Trader a X_Trader, obě podporují spready). Pokud jde o komise, jsou opravdu hodně nízké, i u nejdražší úrovně (Level 1). A po omezenou dobu (2 měsíce) si lze aktivovat poplatky na úrovni Level 3, které jsou o 30 centů RT lacinější.

m.hunter:
Jak je to u EUREXU nevím, ale na všeobecný dotaz, zda jsou data zdarma, mi bylo řečeno, že ano, jediné, co se platí, jsou komise (+ platforma, pokud si člověk vybere nějakou placenou). Doporučuju se zeptat přímo u VF, reagují obratem, jen se mi stává, že část jejich e-mailů končí jako spam. Než jsem na to přišel, bylo mi divné, že na některé maily vůbec neodpovídají a na jiné reagují obratem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AHOj
Mam začátečnickej dotaz ohledně otevření účtu u velocity..
Pokud mám učet u CSOB v český republice je třeba si u CSOB založit nějakej účet v dolarech a ty peníze potom převést k VELOCITY nebo se to dáá provést tak že bude mít u CSOB účet v CZK a převede se to k velocity podle aktuálního kurzu DOLAR/koruna ?

Diky moc za support

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lejczek:
Obě varianty jsou možné. Doporučuju pracovat s dolarovým účtem, jeho vedení je skoro zadarmo (v některých případech úplně zadarmo). Výhody:
1) konverzi lze uskutečnit nezávisle na převodu, takže je možné získat lepší kurz
2) konverzi lze uskutečnit u třetí firmy, která nabízí menší spread. Konverze přes ČSOB není žádná výhra, a to ani když se nejede podle aktuálního kurzovního lístku, ale přes jejich dealing
3) body 1) a 2) lze aplikovat i při zpětném zaslání dolarů z Velocity.
4) dolary lze odeslat prostřednictvím internetového bankovnictví (je to výrazně lacinější a pohodlnější, na webu VF jsou detailní instrukce, takže by neměl nastat problém). Odeslání v korunách na dolarový účet přes internet buď nejde, nebo je více zpoplatněno. Tak jsem to aspoň pochopil z informací mého bankéře (též ČSOB), takže za poslední větu neručím, nemám ji ověřenou v praxi.
Nevýhody:
1) případné poplatky za vedení účtu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AHoj
Diky za info...Ještě dotaz..nějaký doporučení kde zřídit nejvýhodnější dolarovej účet v český republice, jehož vedení by bylo co nejmín finančně náročny ?

Vím že tady někdo doporučoval při zakládání učtu u IB nějakou banku ale nejsem si jistej jak se jmenovala..
Každopádně předem ještě jednou díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lejczek:
Jestli máš korunový účet u ČSOB, tak je asi nejjednodušší zřídit to tam. Matně si vzpomínám, že vedení stálo asi 30,- Kč měsíčně. Pokud dosáhneš na Exkluzivní konto, máš vedení účtu v CZK + v jedné cizí měně zdarma (+ tam jsou další bonusy, jako bezplatné výběry z bankomatu, příchozí a odchozí platby, zlatá karta ...).

Myslím, že u IB se mluvilo o FIO bance, která má relativně laciné cizoměnové transakce. Nejlépe si nabídky bank najít na internetu. Vzhledem k tomu, že se nejedná o časté transakce, není výběr banky podstatný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AHOJ
Tady jsem jeste nasel reference lidi odsud z financnika..je to ta banka co sem mel na mysli.... jedna se o REOL banku tak treba to nekomu pomuuze

PRVNI REFERENCE
Já jsem využil Reol asi před dvěma týdny a jsem naprosto spokojen. Posílal jsem pěníze do IB.
Poplatek 100kč u Reol a banka brokera si vzala 20USD.
Kamui

DRUHA REFERENCE
Mám stejnou zkušenost z minulého týdne jako Kamui. Převod z Reol k IB cca 4 pracovní dny, poplatek 100Kč u Reolu, k IB dorazilo o 25 USD méně. Značná výhoda Reolu oproti bankám je, že nemusíte nikam chodit, vše řešíte telefonicky, smlouvy a příkazy se posílají buď poštou nebo s podpisem naskenované. Využil jsem jejich služeb podruhé a nemám nejmenší výhrady.


mejte se


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lejczek:
Ten REOL má jednu nevýhodu - jak psala garax před nějakým časem, už nefunguje, nedostal licenci.
Navíc pozor na posílání peněz na obchodní účet přes zprostředkovatele (jako REOL, Citfin, SAB ...). Jediný broker, který podle všeho takovou platbu akceptuje, je IB. Konkrétně Velocity neakceptuje platbu z jiného účtu než z toho, který je na tvoje jméno. Při zpětném zasílání peněz platí totéž. Takže asi je nejlepší si ten dolarový účet u nějaké banky zřídit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...