Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Striker


Ladousek

Doporučené příspěvky

ano myslel jsem ninja trader broker (děkuji Sinuhet) :)

to Petr:

ptal jsem se na toto téma pana Lembáka, který mi řekl, že může být v rychlosti exekuce rozdíl (ještě jednou myslím samozřejmě brokery) jestli může být rozdíl v příkazu market nebo i v jiných typech příkazů to opravdu nevím a docela by mne to zajímalo? Ptal jsem se ho na to, jelikož mi jeho přístup naprosto vyhovuje, ale pořád mám v hlavě ten velký rozdíl v komisích a kdyby byl rozdíl v rychlosti exekuce hodně by mi to usnadnilo rozhodování...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 480
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

helltrader - broker typu Striker není "napojen na burzu", ve smyslu, že by z jeho kanceláře vedl nějaký kabel na počítač burzy :) Využívá struktury dalších firem, které někde mají clearing atd. Právě proto je téma rychlosti exekucí takové hodně komplexní.

Ad komise.Tam záleží především na frekvenci obchodů a podpoře, kterou od brokera vyžadujete/čerpáte. Já například obchoduji intradenně, takže podporu nepotřebuji a každých 10 centů v komisi je znát. Pokud obchodujete s nízkou frekvencí, případně využijete podporu brokera (například tak že vám hlídá poziční/spreadové pozice), tak je pár dolarů v komisi zanedbatelných.

Tedy výběr brokera by se měl ubírat tímto směrem - tedy co konkrétně potřebujete a co ne. Podle stylu vaše obchodování se vám pak budou rýsovat firmy, které jsou pro daný typ tradingu vhodné a které méně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petr:

moc Vám děkuji za odpověď...můj styl obchodování je také intraday (4 min timeframe) a pokud si zaplatím u ninja traderu lifetime licenci za 1000 dolarů, tak budu mít komisi o 3 dolary nižší r/t a to si myslím, že je opravdu velký rozdíl...tak se mi zdá, že z diskuze jasně vyplývá, že pro mé potřeby jsou důležitější komise...
Každopádně děkuji za nasměrování a opravdu si vážím Vašich cenných rad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

helltrader - hlavně to chce všechno dobře promyslet. Investice 1000 dolarů do Ninjatrader vás dost sváže s jednou platformou a měl byste mít tak již dlouhodobě jasno, že je to určitě to, co chcete. Navíc zejména v ID dost lidí od NT odchází.
Jinak výběr brokera není jen o komisích - brokeři se liší v mnoha dalších důležitých parametrech. Mj. kvalitou dat, způsobem držení OCO vazby, celkovým zabezpečením, seriózností clearingu (kde jsou drženy vaše peníze) atd.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petr - je pravda, že jsem si přečetl ještě pár článků a zase vidím věci z trochu jiného úhlu a taky to, že NT může jako výhodu nabídnout víceméně jen ty nižší komise (plus samozřejmě poplatky za platformu, za eurex data, atd.), jinak je pravděpodobně ve všem lepší Striker...takže jak říkáte hlavně to chce všechno dobře promyslet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

helltrader

Já jsem si vypsal brokery a poznamenal, z mého pohledu a potřeb, plusy a mínusy a vyšel mně nejlépe Striker.
Podle mého je to velmi dobrá volba a spolupráce s Martinem Lembákem je vynikající.
A jestli mohu jemně zasáhnout do Vašeho rozhodování, zas až tak moc nad tím nepřemýšlejte.
Přeji mnoho zdaru.

LS

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Cizinec:
stáhnul jsem si Market Delta Trader a zatrhnul jako poskytovatele OEC, ale nic mi od nich na email nepřišlo(už je to cca 60 min).
Když ho chci otevřít, vyžaduje zadání License Key....kde ho mám vzít?
Kde se musíš zaregistrovat, abys od Market Delta dostal ten License Key(při stahování jsem jim vyplnil jméno, email, tel. číslo)?
Martin Lembak mi napsal, že umožnil napojení 3rd party na SOL tradera, takže by vše mělo být O.K. a dle tvých instrukcí.

Díky předem za odpověď
Víťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...
  • 3 months later...

Ahoj,
2 a 3/4 roku jsem každých 21 dnů obnovoval demo pro data feed od CQG přes Strikera, až do dnes, kdy mi od CQG přišla odpověď..."you have exceeded your demo allowance". Je zde někdo, kdo je na tom stejně? Vypadá to, že je navždy konec se CQG daty zdarma a je třeba hledat jiné řešení?
Pan Lembák mi poradil, ať to od teď zkouším pokaždé s jiným mailem (což samozřejmě okamžitě napadlo i mě), ale nechce se mi, zaprvé, si každých 21 dnů vymýšlet a registrovat si nový emailový účet a, zadruhé, IP adresa mého PC zůstane navždy stejná, což si CQG snadno ověří a bezplatné demo mi z mého PC stejně nepovolí.

Díky za odpověď
Víťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

×
×
  • Vytvořit...