Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
Sentrix

Obchodni system

Doporučené příspěvky

Dobry den,

chtel bych se zde podelit o vysledky meho obchodniho systemu, ktery jsem nedavno slozil a pomerne uspesne otestoval. System se sklada ze tri komponentu:

EMA 50
MACD default
Jurik's RSX s nastavenim 13

Jedna se o pomerne jednoduchy system, jehoz hlavnim prvkem je klouzavy prumer s periodou 50. Protnuti linie signalizuje mozny obchod. Po prekrizeni ceny s prumerem cekam, az se histogram RSX obrati "spravnym smerem". Pokud si nejsem signalem jist, cekam jeste na potvrzeni v podobe MACD histogramu, ktery se take musi obratit na spravnou stranu. Dale take vyuzivam prvky intermarket analyzy a zejmena urovne S/R.
Vystupy resim fixnimi PT, odvozenymi z MAE/MFE analyzy, ci pomoci vystupu na S/R.

Co se MM tyce muj max. SL nikdy nesmi prekrocit 2%. Pro PS vyuzivam formule The Turtles a upravenou fixed fractional.
Pro zjisteni volatility vyuzivam indikator ATR, nicmene detaily si prozatim necham pro sebe.

System jsem testoval jak pomoci backtestu, tak paper-tradingem. Obchodoval jsem vzdy na 4H grafech na trzich EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF a USD/JPY. Backtestoval jsem roky 2008-2010, papertradoval pak v rozmezi od brezna do cervna 2011.

[bold]Vysledky:[/bold]

Rok 2008
EUR/USD: 2940 pipu, 58 obchodu
GBP/USD: 1840 pipu, 31 obchodu
USD/CHF: 2740 pipu, 51 obchodu
USD/JPY: 1940 pipu, 42 obchodu

Rok 2009
EUR/USD: 1842 pipu, 34 obchodu
GBP/USD: 1204 pipu, 15 obchodu
USD/CHF: 1640 pipu, 29 obchodu
USD/JPY: -980 pipu, 10 obchodu

Rok 2010
EUR/USD: 1205 pipu, 21 obchodu
GBP/USD: 132 pipu, 9 obchodu
USD/CHF: 567 pipu, 12 obchodu
USD/JPY: 1058 pipu, 16 obchodu

Jedna se o trendovy system, tudiz nejlepsich vysledku bylo dosazeno ve volatilnich letech 2008 a 2009. Vysledky jsou pomerne dobre, nicmene jsou pocitany bez komisi a slippage. Daly by se zlepsit pomoci lepsiho PS a MM.

Nyni vysledky paper-tradingu:

Brezen: 128 pipu, 8 obchodu
Duben: -52 pipu, 14 obchodu (tyden jsem nebyl doma, tudiz jsem nemel moznost kontrolovat nektere obchody)
Kveten: 356 pipu, 12 obchodu
Cerven: prozatim -97 pipu, 9 obchodu

Pro backtest jsem pouzival data od brokera Alpari UK. Vysledky paper-tradingu jsou prozatim nad ocekavani, do znacne miry jsou vsak ovlivneny psychikou, se kterou si stale obcas nevim rady. Pokud by mel nekdo zajem, mohu k systemu poskytnout dalsi informace.

System se da pouzit take na futures a akcie, do backtestu v tomto prostredi jsem se vsak prozatim nepustil.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.