Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak tu máme (zase) paniku: Co dělat?


Doporučené příspěvky

Dobrý deň

možno by jednou z možnosti bolo aj ubrať na kontraktoch. Nie žeby to bol problém :-), ale beriem to ako jednu z možnosti. Aj keď takéto pohyby dokážu potešiť (Mám na mysli napríklad zisk p. Nesnídala), ale určite mi dáte za pravdu, že môže nastať aj takáto strata a to v priebehu zopár minút. A to je psichycky náročné. Možno stačí prečkať toto obdobie. Ale je to len názor začinajúceho .

marcossoft

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro mě upravený bod 4) Pokud máte pocit, že je volatilita moc velká pro váš účet, přejděte na paper a učte se
Už teď vidím, že:
1.trh se plus mínus pohybuje stejně jen úsečky jsou prostě moc velký na můj účet a ani zmenšení TF by mi moc nepomohlo. (TF si ještě projedu za pár dní zpět a udělám si vyhodnocení)
2. pokud bych zvýšil SL a úměrně i PT vydělával bych dál
3. systém funguje i nyní (odrazy od SR)
4. bude zajímavé porovnat s minulým květnem, kdy jsem skončil v mírném plusu
5. nedělat rozdíl mezi short a long. Pokud je signál do longu tak brát. Např. dneska v 11:38 odraz od Low včerejška do longu na Fesx

+ vyvstávají otázky na které dostanu odpovědi v budoucnu. Např. vyplatí se nechat TSL, jaká vzdálenost, jinak short a jinak long, navýšit RRR atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co myslíte pánové? Bude mít tato situace vliv v budoucnu? Nebo zeptám se ještě konkrétněji - backtestuji teď FinWin s tím, že chci backtestovat až po současnost. Pak adjustnout, a znovu udělat - čistší backtest opět až po současnost.
Mno a teď proč se na to ptám -

Jaký z toho máte pocit? Ovlivní to charakter trhu až se věci zase dají "do cajku"? Jde mi o to jestli ten test nedělám zbytečně (když samozřejmě pominu ty kila zkušeností, které z toho čerpám).

I když:)) Jak vidím koment pana Nesnídala, tak FinWin se chytá i dnes:)))

Gratz:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Yurao:

tohle je špatné uvažování...zaměňuješ si změnu volatility s nějakou fundamentální změnou na trzích..volatilita se mění stále, ale trhy stále zůstávají trhy - se vší jejich nejistotou a nepředvídatelností..tj. vždy budeš muset systém přizpůsobovat aktuálním podmínkám a nikdy nic nebude fungovat stále stejně dobře..

když se nad tou svou otázkou zamyslíš, tak musíš dojít k tomu, že to je úplný nesmsl...žádné "do cajku" v tradingu neexistuje..trhy jsou živý organismus, který se neustále vyvíjí...tj. pokud by sis tedy teď vytvořil systém na minulých letech a chtěl počkat až se trhy zklidní, co bys dělal, kdyby uplynul rok a trhy se pořád ne a ne zklidnit??

nerozumím tomu, co lidi vede k těm neusátlým polemikám o tom, co bude a nebude zítra, co bude a nebude za týden, za měsíc za rok, která úroveň 500 bodů od aktuální ceny bude za půl roku proražená nebo nebude...tohle je jako každý den spekulovat hodiny o tom, jaké bude počasí přesně na den za měsíc..

na trzích včera nikdy nebude zítra..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

Jj i tohle je odpověď, kterou rád slyším. Kvůli volatility jsem začal značně přemýšlet nad ATR, ale to otestuju až časem, teď nebudu těkat. Měl jsem namysli charakteristiku trhu jako například když se Russel přesunul na jinou burzu. Tehda taky u FinWinu došlo ke změně na Range Bary, protože na Vol. 2000 už to jak psali nebyl "ono".

Šlo mi spíše o to, abych nezjistil, že na znovu klidném trhu bude můj celý dosavadní Backtest k ničemu. Ale jsem ještě začátečník, takže ještě nemám vypilované nad čím přemýšlet a na co se zaměřovat. Proto jak jsem již řekl jsem s Vaší odpovědí spokojený.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...