Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

pepe2000:
Zdravím,
můj OP má v tomto období také nižší výkonost. Jako začátečník v tradingu tuto nevýhodu ještě umocňuji.
Největší problém mi dělá právě ten časový rozdíl. Jednak nestíhám přijít k obchodování o hodinu dříve a celkem vydatně se projevuje "malátnost" z narušení rytmu. S myšlenkou vynechat obchodování také laboruji. Kor, když nás čeká ještě jeden týden. Bohužel jsem zatím jasnou odpověď nenašel. Mám obavy abych z tradingu nevypadl, na druhou stranu zase proč riskovat více než je nutné. Zda budu obchodovat i příští týden momentálně nevím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pepe2000,

pro me byl trading vzdy o tom, umet se prizpusobit aktualnim podminkam. trading je o dvojznacosti, o nejistote, o zmene. pokud me rozhodi jedna hodina casoveho posunu, co budu delat kdyz se uplne zmeni struktura trhu? ta se mimochodem meni porad, nekdy je VOL nizsi, nekdy vyssi, nekdy jsou brutalni fundamenty, nekdy tohle nekdy tamto, co na tom? koho to zajima? bud se umim prizpusobit a je vse ok a nebo se neumim a skapu driv nebo pozdeji - podminky se totiz zmeni, at uz lehce ci radikalne.

BT 3 roky na zpet rika ze v tuto dobu neobchodovat? ma do toho vubec co mluvit? neni ted trh jinde, nejsou na nem jini hraci, nepremysli jinak, nepouzivaji jine techniky? nepanují na nem jine podminky? a nemeni se tohle porad? a neni prave tohle trading?

abych to shrnul - na grafu mam jen par car, ktere reprezentuji cenu, zadne vol, ani cas ani hodnotu v bodech, proste cerno a jen par carek. roluji vzdy posledni den v trimesicnim cyklu a nikdy mne nenapadlo vinit za horsi obdobi trh ci hledat ospravedlneni nekde v historii.

rad si poslechnu druhou stranu, pokud muzes, vice rozepis svuj pohled.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

z mojej skusenosti sa trhy casto hybu skoro po otvoreni, a nasledne pohyb na nejaku dobu ustane. Ak kvoli casovemu pohybu nestihate chytit tu profitabilnu cast seansy, tak to moze byt pricina zvysenych strat.
A teraz mi povedzte ako sa mam citit ja, co sa dostanem k trhu az 2 hodiny po otvoreni, aby som preckal 2 hodiny v chope, pozerajuc sa na nadherne ziskove signaly, ktore mi usli. Neskor obchodovat nemozem, lebo mam aj ine povinnosti... Tym sa nechcem na nic vyhovarat, ale tusim ako sa asi vela z Vas citi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe, mne zase naopak prijde, ze trh se hybe porad stejnym zpusobem. Jasne meni se volatilita, obcas je vyssi volume nebo nizsi atd., ale zakladni veci jsou porad stejny.
Nejdulezitejsi je, aby si trader nestavel system na urcita obdobi (range, trend), ale na zaklade logickych fundamentalnich zasad, ktere se v trhu opakuji porad dokola a ty i porad dokola delat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dik vsetkym za reakcie, ale asi sme sa uplne nepochopili.

to roman06: ano to je sice vsetko pekne, ale ked obdobie ktore teraz nastava je opakovane vyrazne stratove, tak je pre mna vyhodnejsie ho preckat mimo trhu. Neobchodujem aby som obchodoval za kazdu cenu. Obchodujem pre prachy. Mozeme tu potom rozvijat teorie a pod., ale moje prachy v trhu nie su teoreticke. T.j. moj postup je zostat mimo trhu, zanalyzovat obchody ktore som urobil, najst spolocny chybovy pattern, identifikovat a zaimplementovat do obchodovania protiopatrenia. Aj toto je jedna z ciest ako sa prisposobit trhu.

BTW.: Vcerajsi den na TF bol pre mna znovu velmi dobry. Znovu bol pre mna trh citatelny a preto som ho aj zobchodoval. Trh neprekonal dlhodobe high a odrazil sa od hornej hranice PRM smerom nadol.

Toto su pre mna pohyby ktorym rozumiem. Ked sa trh ale vyvija tak ze to pre mna nema logiku (a zase opakujem ze PRE MNA), tak som bokom. To je najdolezitejsie pozicia v trhu. Casy ked som musel byt v trhu kazdy den su uz za mnou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

souhlasím s Pavel K., trh je pro mne stále stejný, jen se hýbe více nebo méně, na můj systém z hlediska úspěšnosti to nemá žádný vliv. Mantinely od kterých se trh odráží a otáčí se jsou stále stejné. Při malé volatilitě jsou blíže sebe čili musím cílit na menší profity a při velké volatilitě naopak- trh ti sám ukazuje kde se s největší pravděpodobností otočí. Jen jde o to ty mantinely správně hledal a kvalitativně třídit. Z mé zkušenosti k tomu stačí pouze čistý graf, správný timeframe ale stovky hodin před monitorem.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

indexy jdou pěkně do strany, ESko těsně pod psychologickou 1400! Ale za to ropa, ta nám před chvílí ukázala, že se umí rozjet!! Obama chystá s Cameronem dostat ceny ropy po svém dolu, američtí občané jsou s vysokou cenou pohonných hmot nespokojení a je přeci před volbami, s tím se musí něco udělat!!! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no já soudě podle několika posledních týdnů bych byl s donedávna fungujícími korelacemi opatrný!!Dobrý příklad je vývoj na EURUSD, který v poslední době klesá a přitom jdou indexy nahoru. Jinak pokud jde o ropu tak většinou co pamatuji já, tak indexy s ropou většinou drží směr. Držel jsem se jednoduchého poznatku, posiluje dolar, rozprodávají se komodity a většinou to smete dolu i indexy a naopak. Dnešní rozhozený pohyb ropy dolu oproti indexům je ale spíš na fundamentálním základě, jestli ti dva pánové přijdou s domluvou např. v podobě uvolnění strategických zásob ropy, tak to určitě pár lidí vystraší a začnou své dlouhé pozice na ropě zavírat!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže nejsem jediný, kdo pozoruje změnu v korelačních vztazích jednotlivých trhů! Když šel Dolar index vzhůru, očekával jsem masivní výprodeje jako tomu bylo na podzim, ale nestalo se. Dolar index i komodity rostou zároveň?! Vysvětluji si to jen tím, že na trh přicházejí nové peníze, které dosud byly na jen na účtech, takže celkově se objem dolaru jako měny nemění a dolar index tedy nemusí oslabovat. Fed zanechává své sazby být a pravděpodobně nebude QE3, ekonomika se nám začíná zase rozjíždět, alespoň v USA.
Lidé asi nakupují akcie z peněz, které měli v prasátku ...

PS: Teď se na daily dolar indexu objevil bearish engulfing, takže uvidíme, jak to s tou korelací vážně je ... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie:
taktak. Po FOMC to vypadá pro změnu zase bez problémů a velký Ben vidí budoucnost růžově. Proto přímo QE nenaznačil, ikdyž si nechal jistým způsobem otevřená zadní vrátka. A proto byl i vidět ten masivní únik z bezpečných aktiv jako zlato, stříbro, us-bonds a frank a prachy se přelívají do akcií, kde se zřejmě budou dát "rozmnožit" snadněji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...