Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

ahoj zury, taky jsem včera znuděně sledoval jak ESko po tom výrazném propadu konsoliduje, v 17:30 na 1366,25 jsem zalehl do zákopu a šel short. Jak jsi psal správně o 1373, tady jsem po 16:00 otevřel long, měl jsem za to že dojde k prolomení a v oblasti 1381-1383 očekávám první větší problémy s dalším postupem vzhůru. Na UERUSD jsme na 1,3200, tady se bude rozhodovat co dál!!! :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dnes som šiel do NQ s plánom obchodovať v kanále 2700-2724 podľa trendu, prípadne jeho prerazenie. Prvú šancu som dostal už 15:40 na 2714 s PT po hranu kanálu 2724. Obchody pred 16:00 ale neberime, pretože ich mám dlhodobo stratové - aj keď tento by vyšiel. Trh nemohol hornu stranu kanálu dlho preraziť a už som bol pripravený na prípadne DOWN. Trh sa ale cez kanál dostal a ostatné indexy prerazili svoje High a k ďalším silným SR bola hromada miesta. Vstúpil som na prvej korekcii a PT som nastavil na 10, namiesto štandartných 8 bodov - cítil som, že trh je "pri chuti" a má dosť miesta na rast. To sa aj stalo a PT sa mi vyplnilo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ještě jsem nedodal, že ten včerejší vstup na 1366,25 byl loss ;) Pro dnešek na avízované úrovni 1383 zavírám, z ID pohledu se pro mě dnešní potenciál vyčerpal. Pokud se ale pozorně podíváte na graf s 8RB a na to jak se cena chová v oblasti křížení EMAček, je dost velká pravděpodobnost dalšího pohybu směrem k 1400.

19268

Link to comment
Sdílet pomocí služby

echeck Napsal:
-------------------------------------------------------
> Analytik:
>
> přemýšlel jsem úplně stejně. Po tom průrazu jsem
> očekával PB, který nastal nicméně pro mě velmi
> slabý. Tím, že jsem čekal tu korekci trochu větší
> jsem tento obchod doslova prošvihnul. Gratulace k
> dobrému obchodu.

Ďakujem. Pre mňa osobne bol vstup tiež príliš vysoko a čakal som vačšiu korekciu(ideálne flip so SR) , ale na druhú stranu som v trhu cítil chuť UP a ostatné indexy v tom momente vystrelili ako blesk. V takom prípade si u seba dokážem takýto vstup "ospravedlniť".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešný NQ: dnes som do toho šiel s tým, že vezmem len tutovku, pretože už mám tento týždeň pekne zarobené (2xPT a 2xBE). Plus pre mňa situácia na vyššiom TF nebola nijako extra čitateľná. Pre prípadny DOWN som si určil ako nosnú SR zónu 2719-2724. Až po jej prekročení som bol ochotný uvažovať o obchode DOWN. Trh túto zonu prekročil ešte pred 16:00 - to neobchodujem. Nakoniec ju prekročil znovu, rovnako ako ostatné indexy prekročili svoje podstatné SR. Trh mi ponúkol korekciu, ktora nebola rovnako ako včera tak výrazná ako by som chcel, ale vzal som ju. No a bol z toho PT (ešte som tam videl potenciál minimálne 1 bod, ale neodvážil som sa ho posunúť ďalej). Uf, mám za sebou druhý týždeň LIVE a neviem, čo si mám myslieť. Za týždeň som zarobil svoj mesačný cieľ a mám z toho celkom hrôzu - hlavne keď si spomeniem na všetky tie historky o tom, že najhoršie, čo môže začiatočníka postihnúť je šnúra plusov. Na druhú stranu som šiel do LIVE dobre pripravený... Nemohol by sa k tomu niekto zo skúsenejších obchodníkov vyjadriť? Je to proste tým, že trhy posledné týždňe prajú trendovým obchodom?

19275

Link to comment
Sdílet pomocí služby

analytik:

vyber si tie peniaze co si zarobil tento tyzden a chod si za ne nieco kupit alebo zober priatelku/zenu (muza?) na super veceru alebo vikend v spa/hoteli, jednoducho chod si ich uzit. Je to skvela motivacia ked is mozes povedat zarobil som si na toto svojim tradingom (vkladas semienko spravneho myslenia..zarabam tradingom..uz to nieje len nieco nerealne ale mam z toho realne peniaze v ruke). Plus potom zacnes zase od "nuly" cize by si nemal padnut zleho myslenia - "aj ked to nieje podla planu zaberiem to aj tak som uz v riadnom pluse" (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger>
... to co pise mikky dava dobrej smysl, i kdyz bych to udelal asi trochu jinak ... nevybral bych vsechny penize ale urcite bych se sel odmenit ... trading je tvrda prace a mala odmena je vic nez zadouci. Clovek nemusi vydelavat obchodovanim aby mohl usoudit, ce je smysluplnne. Staci, kdyz se ridi svym citem. Kazdej cñlovek ale bere motivaci jinak.
... kam si ty penize davas ty ... pod polstar ¿? .... pokud ano, tak i to je dobre, pokud te to motivuje.
happy trading
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus kucera netvrdim ze odmena je zla, je logicke ze treba sa odmenit, ale autor pise "vyber si tie peniaze co si zarobil tento tyzden" cize vsetky. A to neje spravna cesta. Ale je to len moj nazor, nikomu ho nevnucujem, na zaklade toho som sa pytal autora ci uz zarobil nieco v live ze toto radi.
Lebo takato cesta nikam nevedie ked budem vyberat vzdy vsetko co zarobim. Cielom by malo byt zacat obchodovat viac kontraktov a position sizing potom vyberanie bude o inom, pretoze si vyberies velku cast penazi a ucet to ani nepociti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Analytik: průměrné rozpětí (volatilita) na indexech se (konečně) pomaličku zdvíhá a za poslední dva týdny jsme měli některe velmi pěkné trendové dny, takže jako trendovému obchodníkovi ti trh přál, ale zase bych tomu trendovému štěstí nedával takovou váhu. Jako začínající trendový obchodník to máš ze začátku rozhodně lepší na psychiku než protitrendař, hlavně buď konzistentní a neboj se obchodovat. Já bych ti rozhodně spíše radil nechat si ty peníze na účtu jako psychický polštář, bude to chvíli trvat než budeš konzistentní, počkej co s tebou udělá větší série ztrát, větší účet ti pomůže lépe ustát tyto období frustrace, proti kterým se musíš obrnit a chápat jak opravdu vypadá distribuce zisků/ztrát tvého systému. Nauč se dobře ztrácet, neboj se dělat chyby, jsou nevyhnutelné a uděláš jich milion a jednu, ale vem si z nich co nejvíc a neopakuj je. Akceptuj, že tě tohle obdíbí bude stát dost peněz, na tenhle byznys si potřebuješ vybudovat nové mentální mapy a to stojí spoustu usilí a naučení a vytrénování nových schopností.

19277

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...