Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, majklle, jako útok to určitě neberu, rád si poslechnu názor ostatních, a to i ten kritický ;) Obchodování dostane každý do oka jiným způsobem, cest jak se stát úspěšným je bezesporu nesčetně moc! Trošku jsem ještě přemýšlel nad tvou včerejší poznámkou k mému komentáři, ohledně toho spekulování a něco s těma rybama :D Jako vždy záleží na úhlu pohledu. Já vstoupil na TF, ES tak jak jsem včera popisovat o něco výše a držel pozice otevřené, předpokládal (spekuloval) jsem titiž na základě indicií ze zveřejněných makrodat, že ta dnešní NFP vyjdou hrozně. Nemuselo to samozřejmě vyjít, ale i kdybych se pletl, tragédie by se nekonala a pozice bych uzavřel i přesto v zisku. To že tomu pomocí TA hodně napovídaly i grafy s cenou podpořené několika indikátory, to mě jen utvrdilo v mém předpokladu. Mimo to včera na denních grafech ES, TF došlo k vytvoření medvědí formace bearish engulfing pattern, proto jsem taky psal že to tím včerejším propadem nemusí vůbec končit! "Bohužel" ještě pracuji a PT, SL nastavuji před odchodem podle aktuální situace brzy ráno při pohledu do grafů s vyšším tf, což třeba v případě dneška byla relativně škoda a mohl jsem ten potenciál využít ještě víc. Ale i tak to byl z mého pohledu úspěšný pohled na dění na trhu a jsem s tím spokojen. Na závěr: určitě se najdou tací, kteří v tom budou vidět spíš známky vychloubačství apod. Osobně bych byl samozřejmě spokojenější, pokud na to bude větší část z vás nahlížet jako na jeden z dalších možných přístupů k obchodování s pomocí TA, korelace mezi instrumenty, podpořené o fundamenty a s troškou té "fantazie" co by kdyby?! :) Nechat zisk růst a ztráty minimalizovat!

16998

16999

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to majkll,

jinak dik dnes jsem na to 0/v nesel hlavne diky tve rade ze po tak velkem baru se da cekat opacny trend, jak jsme to probirali, samozrejme + dalsi veci, pokud jsem to spravne pochopil a uchopil ;) no a dnes hned pouzil v LIVE, trochu hazard bez testu no mnel jsem tam dalsi signaly dle planu

ahoj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: první live obchod, super..zejména když měl hlavu a patu :) jinak ony ty zpětné pohyby po velkých pohybech nejsou tak černobílé:-/ viz dneska bych určitě nespekuloval od open na to, že se trh vrátí nahoru..osobně jsem hledal jednoznačně short dokud nedojde k většímu vyčerpání a jasnému signálu, že trh už dolů nepude...tj. já jsem vstupoval na YM prakticky tam kde tys vystupoval...ale scratchoval sem si to na BE..target jsem měl na 11260, což by bylo 180 USD/kontr. ...i to se stává..zpětně vidím, že rozumější bylo přitáhnout pouze nad 11300, ale to se těžko vidí v reálu, když trh silně odmítne open a tlačí se zpět nahoru.. majkll

17001

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kocista,
pracuju na tom, abych svou psychiku na to dostatečně připravil a při live obchodech odboural tu přirozenou lidskou tendenci předčasného zavření pozice při náznaku otočení trendu a načasovat výstup v jiných místech. Většina je určitě vděčná za vrabce v hrsti jak za holuba na střeše, když ale tak sleduju ty silné pohyby za posledních několik měsíců, nedalo mi to a snažím si "hrát" s řízením pozic a využít co nejvíce z jejich potenciálu. Ke vstupům i výstupům volím z indikátorů především EMAčky a MACD, opřené o vnímání situace na trhu co se šustne přes agentury atd. Abych se tedy vyjádřil konkrétně k tvé otázce, zatím si jdu cestou simulovanou a připravuji se na live. (Ani jsem tu s tím nijak netajil a zmínil se i v dřívějších vstupech). Je mi jasné, že při live obchodech člověk zakusí i mnohem víc než natestuje při papertr., ale aspoň si to snažím osvojit v základech a naučit se držet nastavených pravidel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger:

ten obchod byl super..a mě třeba vůbec nevadí (jako některým tady), že to nebylo live..tady nejsme abysme se nad někoho povyšovali že jedem live nebo naopak se styděli, že jedem paper..tady by to mělo být o vzájemném učení a obohacování...

jinak já osobně jsem hodně krátkodobě zaměřený pořád, ale když vidím ty nádherné situace s obrovským potenciálem a třeba jen nepatrně vyšším riskem než mám aktuálně (viz dnes YM a obrat na retestu low - risk cca 100 USD, potenciál cca 700 USD), tak mám nápěnky začít obchody prodlužovat..ale tohle je až další fáze..netroufám si říct, že bych ty velké otevřené profity a protipohyby unesl...já mám rád rychlé obchody..ale vše je o zvyku...

jinak tvoje příprava vypadá hodně poctivě a seriózně, takže držím palce ať se ti to dostane do krve a v live to jde stejně dobře..vidíme, jak tu dopadají lidi, kteří jsou netrpěliví nebo nedostatečně objektivní při posuzování svého edge..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majklle, díky za komentář a podporu. Snažím se co to jde, při zaměstnání je ten "boj" o to zajímavější :) V zaměstnání mi "došla sťáva" a trading a vše kolem něj mě naplňuje víc jako cokoliv jiného! A proto ať je diskuze co nejpestřejší, o to větší možnost poznání nového v tom je!
Připravuju ještě rozbor vstupu na zlatě, na základě čeho jsem se nedávno odhodlal pár gramů fyzického zlata nakoupit...to bylo ale už skutečně live, nevěděl jsem co s penězma! :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...