Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze nad obchodními situacemi


lucifer66

Doporučené příspěvky

v diskusi nad obchodmi casto tam vidim v grafoch tu situaciu 1,2,3 tak tu je nahodny den, a asi ako by som to riesil ja: nesom si akurat isty so zakreslovanim 123 ako som naznacil v prvom pripade prvy sposob su tie vecsie cisla druhy tie namodrale mensie, a tiez vstup, ci je to ok po prerazeni v tej 2 ky alebo az na tom rh, a ci to rh chapem priblizne spravne... ked mozete tak by ma potesili nejake komenty diki

17147

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lucifer66,
osobne tieto formacie neobchodujem, ale Rossa som parkrat cital a mam pocit, ze to co ty velakrat beries ako patern 123 vobec nie je tymto paternom. Preto by som doporucil si tento patern nastudovat bud z webu, pripadne z knih. Alebo si pozri obchody Jima36 vo vlakne Ross, ktory toto obchoduje a mam pocit ze uspesne. Dalej doplnim ze je dobre vyuzivat i vecsie TF aby si mal trochu nadhlad a neobchodoval len cisto podla 1 min TF. Na 1 min uz potom len doladuj vstup, ale hlavne miesta na vstup by si mal mat zakreslene uz na zaklade vecsieho TF. A este jedna otazka, ako vyuzivas indikatory, ktore mas v grafe znazornene? Mam pocit ze moc na ne nehladis a potom je asi lepsie ich dat z grafu prec, alebo ich zacni trochu sledovat a kombinovat s PA.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no ved to ze som si tym 123 vobec nie isty, ja len co som videl vo vlakne diskusie nad obchodnmi co tam davali screnshoty a od rosa iba tie brozurky traders trick a zakon grafu tam to bolo tusim, ale to bolo tiez ine ako v tom vlakne o diskusii nad aktualnymi obchodmi, to cci mam na 0-100/v , ale to volume nejak extra nepouzivam no...

ok pohladam toho jima aj ta rossova daytrading , mi dufam dojade... diki za reakciu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to lucifer66

123 je formace otacejici trend, ROSS ji definoval pomerne presne co se tyce poctu usecek mezi jednotlivymi vrcholy.
Ty proste vrcholy vidis vsude - oba tve screeny - Emas temer rovne, blizko sebe => CHOP

Chtelo by to pockat na trend, a 123 hledat az se cena vzdali od Ema204 - aspon jako 1 a posledni obchod na tvem poslednim screenu

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Ahojte začínam s obchodovaním systému Finwin, pokiaľ som o ňom čítal v knižke prišlo mi to super ľahké, no akonáhle som začal pozerať do grafov situácia sa málinko zmenila, vedel by mi niekto z vás prosím kúsok pomôcť a bol by tak ochotný aby zakreslil kedy by bolo možné vstúpiť do obchodov na nasledujúcom obrázku? Konkrétne paterny 2V , 0/V a BigV (ak sa tam nejaký z nich nachádza)

19197

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Geril
----do 2V short by som nešiel lebo nie je nad EMA34 a EMA204----

AK vstupuješ do shortu nieje jednou z podmienok FINWIN , že práve ak dostávaš signál pre short mý byť sviečka pod ? A ak vstupuješ do long tak ma byť nad ?

Možno sa mýlim, finwin nebactestujem, ale pokiaľ viem tak pri vstupe do Long-sviečka nad EMA (tuším, že je tam podmienka, že neplatí ani keď je sviečka medzi dvoma EMA). Opačne pre short.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Geril: No a co, že je to ztrátové? To chceš abych ti ukázal pouze ziskové formace na tom screenu? A pokud nevíš kde vstoupit a máš problémy s emou tak si spíš znovu pročti tu knihu, tam to máš jasně napsané a s nuancemi ti nepomůžu. ;)

Edit: podle mě toho ještě moc nevíš...v tradingu nejde o to vyhledávat dle backtestu pouze formace, kde ti něco kápne a ke ztrátovým si vymýšlet cokoliv proto, aby si nevstoupil...100% úspěšnost je sice krásná představa, ale k realitě to má vcelku daleko...p

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...