Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - prosím o radu II

Doporučené příspěvky

jenr:
ke správnému označení kontraktního měsíce také patří správné časové období.
YM 06-12 už se nyní asi 14 dní obchoduje, naopak ES 03-12 se před 14 dny pro obchodování ukončil a přestal existovat, ale narodil se už někdy v polovině prosince 2011 takže žil celkem 3 měsíce a tak se to stále opakuje jen čísla se po třech přidávají (nebo do historie se musí ubrat). Download Replay je má až 365 dní dozadu a nyní u indexů je k mání až 06-11 pro 28.3.2011, zítra už to bude jen 29.3.2011 atd.:), samozřejmě mimo sobot a svátků. Ale raději si to nenechávat na poslední den.
Mimochodem když už stahovat vše, tak včetně neděle neboť když u nás je půlnoc z Ne na Po tak oni už začínají indexy obchodovat. Replay to má pro nás pak vlastně od 6-ti nulanula do 5:59:59 takže když chci mít komplet včerejší den, tak má smysl ho do Replaye stahovat až nejdříve v 6 hodin ráno. (A External datafeed s Replayem nemá nic společného, ta funkce funguje samostatně).

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To vše je mi jasné. Problém byl v tom, že v Downlad Replay nešel nastavit aktuální kontraktní měsíc, kterému odpovídalo i zadané datum. U zobrazení grafů jsem měl stejný problém, ale povedlo se mi ho vyřešit v obou případech tím, že jsem v Instrument manageru vyházel všechny přednastavené instrumenty a vybral jsem jen 3 aktuální kontraktní měsíce, které se chystám používat.
Když teď dám tyto nově vybrané instrumenty použít k zobrazení grafů, tak se zobrazí vše jak má. A samozřejmě začlo fungovat i stahování Replay dat, alespoň teda z aktuálních kontraktních měsíců. To že jsem měl nastavené např. datum 26.3.2012 a přitom jsem chtěl stahovat replay data z YM 06-11 byla chyba.

Měl bych ještě jeden dotaz k NT7, zajímalo by mě, jestli vůbec a jak se dají v NT7 zobrazit numbers bary?

Díky

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

můžete prosím poradit, jak při market replay zobrazit v grafu několik dní abych mohl data backtestovat? pokud nechám market replay ject třeba rychlostí 500x dostatečně dlouho vykreslí se klidne týden a v grafu se můžu pohybovat, ale doba než se vykreslí nějaké delší období je dost dlouhá. Pokud ale market replay posunu někam třeba doprostřed období, které chci přehrávat zobrazí se v grafu pouze data od začátku dne do kterého jsem se posunul a smaže se to co již v grafu vykresleno bylo. Tohle je určitě výborné pro paper test mimo běžné obchodní seance, ale backtest nepotřebuji provádět na "běžícím" grafu, potřebuji si jej posouvat po úsečkách sám, a je dobré vidět více dopředu pro hledání MAE, MFE. ještě dodatek k předchozím příspěvkům, jestli je dobře chápu pokud chci zpětně sthánout únorová data musím se přepnout například na TF 03-12? máte někdo data 6-8.3. pro TF 06-12? zdá se mi to, nebo je volume i v hlavních obchoních hodinách podezřele malé? minimálne 7 a 8 určitě, celý den 6. není skoro žádné...

19180

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

ahojte, prosím nevíte někdo, když si dám v NT víc grafů tak abych je neměl pod sebou ale do čtverce ? jako dva a dva ? Když to dám pod sebe je to nečitelný děsně :( Viděl jsem to tu na foru ale ne v NT ale pouze v Sieře :-)

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
Jak nastavím pouze denní seanci? (15:30-22:15) A pak mě k tomu napadla otázka když se občas obchoduje od 14:30, tak jak to udělat? (potřebuju to kvůli většimu timeframe - 30min na zakreslování S/R úrovní) Dík

Honza

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Johny

otvor si graf --->data series--->session template--->US index futures RTH (samozrejme ak tradujes indexi ak nieco ine musis si to nastavit podla trhu)

Ak potrebujes nastavit ine trhy (alebo globalne nastavenie) tak potom tools-->session template-->New (alebo edit) a nastav si hodiny ktore potrebujes, vyhlasovane hodiny su na prislusnych burzach...

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Honzo,
do grafu pravou myší - data series-session template
tam pokud chceš jen market (regular session), to je to co chceš, musíš nastavit -use instrument setting,
pokud bys chtěl i dopoledne, tak tam dej- Default 24/7

k druhé otázce obchodování od 14:30, zcela nerozumím, ale pokud máš na mysli dobu, kdy dochází k přechodu na letní čas, je ten první případ.

Dobré obchody,
P

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Děkuju moc za odpovědi. Ještě jsem se chtěl zeptat na jednu věc. Hrál jsem si s nastavením v instrument managerovi a nemůžu tam teď nikde najít trhy YM a FESX. Musím reinstalovat celý Ninja Trader kvůli tomu?

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, mám jeden triviální dotaz. Objednal jsem si NT, při objednání NT mi přijde Install. CD nebo mi stačí stáhnutý soft z jejich stránek a potom jen zadat nový lic. key? Jde mi o to, abych nemusel zase pracně nastavovat grafy... Předem dík za odpověď :)

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Backtestujem v NT trh FESX (3-11) od zaciatku minuleho roku, a narazil som na dieru v datach, alebo ako to nazvat. Jednoducho od 21.2.11 do 7.3.11 mi chybaju data (po 18.2. nasleduje hned az 7.3.). Skusal som uz vselico, ale stale sa k tym datam nemozem nijako dopracovat.

Mali ste uz niekto podobny problem?

Pravdepodobne bude problem v datach od CQG, ale nejsom si isty..
Mohol by byt problem aj v NT?

Diky za pripadne rady

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Newbiker:
Mělo by stačit zadat nový licenční klíč ale i kdybys NT přeinstalovával, je možné přenést nastavení provedením backupu na staré instalaci a restore na nové (v nabídce File -> Utilities-> ...). Tímhle způsobem lze také například synchronizovat nastavení a import dat do záložního počítače.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.