Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokerů II


Doporučené příspěvky

Ano. Fuj! nicméně je to jednak známý fakt a za druhé klient je s tím vždy dopředu seznámen! jen je to podáno, tak že to netrkne. např. " nástroj, jehož cena je založena na kotacích..."
pokud s tím má někdo problém ( a to by asi měl mít každý :o) ) brokerů STP např. je dostatek. tam by podobný problém neměl nastat, jestli se nemýlím, i přes necentralizovanost trhu, hm?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 92
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

JPS Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dovolím si být lehce podezívavý. pokud je to
> časově omezená akce na přilákání nových traderů z
> řad greenhornů, budiž.
> až si budete zase volat s někým z NEWYORKU,
> zeptejte se, na čem jako obchodník vydělává, když
> je vše zdarma. počítám, že pro vlastní zábavu a
> potěšení to nedělají. jaký z Vás mají zisk a z
> čeho? :S
>
> .nech obchod přijít k sobě .


Spread je možná 0, ale jsou tam komise.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Problem s STP je ze risk si nebere broker ale banky ci jine instituce. coz znamena ze ze slippagem se potom neda nic delat. kdyz je broker dealing desk tak bere opozicni stranu coz znamena ze dostanete cenu jakou chcete. nevim proc jsou vsichni proti dealing desk brokers, koho to zajima ze mi vidi do karet stejne neobchoduju miliony. [bold] [/bold]
o co mi jde je exekuce za cenu kterou chci. ale broker musi byt regulovany nejlepe v usa kde jsou na toto prisni. jsem z fxdd coz je market maker coz znamena ze se muze vzit opozicni stranu ci nemusi. mel jsem oba ucty, stp a dd u nich a dd to byla pohodicka. kdyz jsem mel slippage tak me pan beles u fxdd vzdy dal kredit paklize cena byla mozna u dd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jiná fakta:
DD vs. STP
mám dva účty. stejný časový rámec, stejné aktvum. cena je cca stejná. problém je při otevření pozice. u DD se očividně a naprosto jasně! vychyluje cena směr SL!!
ne že by se otočila a data byla úplně jiná, ale pokud úsečka tiká proti pozici je u DD citelně delší. Pokud jde trh s pozicí je cena opět stejná.
SL u DD působí na cenu jako magnet!
Jestli je ti jedno, jakou hru broker hraje a nechceš to vědět, je to tvoje věc. ale objetivní fakta jsou jasná.
Co se týká regulace byl bych spíš pro ČNB, jak reguluje USA nevím. stížnost na brokera regulátorovi do USA bude asi trochu jiná než k rukám ČNB, Na příkopě 1, Praha 1 :) (td)

Kdo chce-hledá cesty. Kdo nechce - hledá důvody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Chci se s vámi podělit o zkušenosti s Dukascopy a poprosit vás o názory. Nevím,jestli něco nepřehlížím, jestli ne, tak mám velký problém. Jsem u Dukascopy Europe tři měsíce a až do minulého týdne bylo vše v pořádku. Pak ale přišly dva obchody, kdy jsem dostal velký slippage na stoplossu za velmi podezřelých okolností. 1. obchod Cena protnula můj SL v 13:53:02 (ask - na to jsem měl SL nastaven). Jenomže k aktivaci SL došlo až o 2 sekundy později s následným plněním za cenu o 4,6 pipu za SL. Situaci dokládám dvěma obrázky, tick chartem s výpisem z orderbooku a tickovou tabulkou. Dukascopy tedy z nějakého důvodu pozdržel moji objednávku o 2 sekundy a zvětšil moji ztrátu o 4,6 pipu. Okamžitě jsem se obrátil na support, ale ten mi odpověděl, že došlo k plnění hned v dalším ticku po triggeru SL, což je hloupost, viz. graf. Nebo se to dá akceptovat, ale pak někdo musí vysvětlit, proč došlo k triggeru (aktivaci) s 2sekundovým zpožděním. Na mojí opakovanou reklamaci s výše uvedenými argumenty jsem dostal odpověď: "when it comes to a validation or execution of trades only tick charts are valid. You can easily see what has happened with your trade execution: You see in the chart that I already sent you that there was 1 tick above you defined SL ( SL ask > 1.328270). That is the Trigger-Tick, but the following tick was below your TP - so no execution. The next tick above the SL is once again the trigger tick (1.32835) and the next tick available was at 1.3287. So that means from the execution standpoint everything is ok, although you had faced with slippage." Žádný graf mi neposlali a na mém grafu vidíte, že píšou nesmysly. Korunu tomu nasadili s větou o TP (take profit). Nejde jen o překlep s TP, ale oni mi chtějí tvrdit, že nedošlo k plnění v dalším ticku, protože ten byl pod úrovní SL. To znamená, že podle nich je SL objednávka typu limit, že může dojít k plnění jen na této ceně nebo horší?! Musel jsem jim vysvětlit, že jsou úplně vedle, protože SL jsou objednávky typu market, které jsou plněné okamžitě po aktivaci za nejlepší dostupnou cenu. 2. obchod Aby toho nebylo málo, tak hned další obchod také stoploss s velkým slippage, tentokrát 4,9 pipu. Uvědomuju si, že tentokrát to bylo v době vyhlášení fundamentu, takže trh rychle poskakoval, takže tohle uhádat nemůžu. Ale podívejte se na přiložený tickový graf a tabulku, to velmi silně zavání manipulací s cenou, kterými jsou proslavení market makeři. V jednom ticku cena protnula můj SL na 0.85957. V dalším ticku úplně náhodou poskočila o 4,8 pipu dál proti mně a úplně náhodou jsem tam dostal plnění ještě o 0,1 pipu horší, tj. na další úrovni v hloubce trhu mimo graf! Aby se hned v dalším ticku cena vrátila na úroveň mého SL a pak kousek v mém směru. Jeden jediný tick se skokem téměř 5 pipsů - tam dostanu plnění mimo bid, a pak zase všechno zpět. Jak říkám, tady to opravdu může být náhoda, ale hodně to nevoní. Například u Alpari ECN tenhle výstřelek v ceně není. Také jsem se obrátil s oběma obchody na account manažera pana Jelínka, ale ten mi od pátku neodpověděl. Vzhledem k tomu, že jsem v obou pozicích byl s více než jedním stadnardním lotem, vychází mě tyhle dva slipy na víc než 100 CHF. Moje frustrace roste, výběru brokera jsem věnoval dlouhou dobu a Dukascopy byl podle ohlasů jeden z nejlepších. Tři měsíce u něj vydělávám a pak přijdou takovéhle záseky. Najde se broker, který nehází vydělávajícím taderům klacky pod nohy?

25346

25347

25348

25349

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: Dukascopy se na svých stránkách chlubí velkou likviditou. U toho prvního obchodu jsem napočítal mezi protnutím SL a plněním 49,4 miliónu na straně Ask, tedy 494 standardních lotů, než se dostalo na ten můj. Ale zásadní problém vidím v tom, že podle order booku došlo k aktivaci SL až o 2 sekundy poté, co ho protnula cena. Kdyby ho aktivovali hned, plnění určitě bylo lepší, jelikož dva následující ticky byla cena dokonce lepší. Bylo to na EUR/USD, což je jeden z nejlikvidnějších párů, a moje objednávka tam ležela několik hodin, obchoduji vyšší TF, takže jsem v obchodech hodiny až dny. Určitě jsem tedy nebyl ten poslední v řadě.

U druhého obchodu jsou objemy vidět v tabulce, Dukascopy udává vždy v miliónech, tj. je potřeba násobit 10, pokud chceme standardní loty. U toho druhého obchodu došlo sice k aktivaci SL hned po protnutí ceny, ale vtip je v tom následném náhlém jednotickovém 5pipovém skoku proti mě, kde mě vyplnili, a pak se cena vrátila.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: Dukascopy má být broker typu ECN, tzn. objednávky svých klientů pouští rovnou do trhu (v některých případech je sdružuje) a má žít jen z komisí.

premnath: Uvidíme, zatím od Dukascopy neutíkám, pořád doufám, že se to nějak rozumně vysvětlí a vyřeší. Jestli ne, tak pak holt budu muset jinam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

chtěla bych Vás požádat o zkušenost s STP účtem od XTB a vůbec s tímto brokerem. Mám u nich reálný účet, ale nyní po krátké, k mému údivu, divoké jízdě na jejich STP reálném účtu (naštěstí víceméně s minimální ztrátou) testuju, piluju a vzdělávám se. Ráda bych znala zpětnou vazbu od někoho, kdo u nich má účet, ať vím, zda se poohlížet jinde nebo zda lze zůstat, až budu chtít začít obchodovat live.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...