Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Rozhovor Petr S.: Zhodnocení 723% za dva roky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Krakra vím co máte na mysli a asi je úplně zbytečná diskuse se tady dohadovat o tom, jestli jsou nebo nejsou tradeři i ti, kteří tzv. poskytují likviditu. Podle mého názoru je jedno jakým způsobem daný obchodník vydělává, v momentě, kdy dáte na trh příkaz(y) za účelem vydělat, jste zkrátka trader. I když jste tzv. HFT (high frequency TRADER) a profitujete na vzniknuvších milisekundových spreadech nebo nedáváte na trh příkazy za účelem spekulace na pokles nebo vzestup, ale za účelem sebrat vzniknuvší pidispread a shrábnout bez rizika pár (desítek) centů na kontrakt.

www.investopedia.com/terms/t/trader.asp#axzz1k6H0J6Ge

"An individual who engages in the transfer of financial assets in any financial market, either for themselves, or on behalf of a someone else. "

místo toho individual si klidně dosaďte company...

Mimochodem se mi líbí, jak jsou uváděna ta hausnumera, ty biliardy obratu. Každý trader, který zobchoduje byť třeba 10RT kontraktů třeba ES za měsíc s účtem kolem 10000 USD se tak může chlubit ročním obratem cca 15 mil USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no to je uz ake kolosalne odhalenie, ale odhalenie ze autor clanku je uplny blbec.. na webe co si ani domenu nevie kupit, niekto objavil princip, ktory janecek prezradil uz na prvom interviu v mediach par rokov dozadu, a veselo o tom rozprava na kazdej prednaske co ma. co to asi o auitorovi toho clanku vypoveda. taky brak asi pritahuje len pozornost ludi co maju rovnake vedomosti ako autor.

najlepsi je citat, ze on v podstate profituje len z rozdielu medzi nakupnou a predajnou cenou. chcel by som sa opytat ci tu niekto profituje inym sposobom ako rozdielom medzi nakupnou a predajnou cenou.

takyto primitivny clanok si ozaj nezasluzi, hociaky pisalek si dovoli otvorit usta na niekoho, kto patri vo svojom obore medzi najlepsich na svete. nemyslim si ze to je vec toho ze si nedokazeme vazit uspesnych ludi. je to proste iba obycajna ludska hlupost.

len tak pre zaujimavost, RSJ zacinalo s budgetom asi 300k USD. prve obchody na nyse zrealizovali 2000. teraz mame 2012 a kde je a co robi ?

ale pravda je ze sanema vyznam o tom bavit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen pro doplneni:

Oni zacinali s 300k, ovsem po nejake dobe se dostali do fin. potizi a dokonce uvazovali o tom, ze by mohli skoncit. Teprve po teto zkusenosti svuj "byznys" doopravdy rozjeli (tusim, ze i s jinymi spolecniky) az se dostali tam, kde jsou dneska.


Sentrix

PS:
Toto vlakno je urcene pro diskuzi k clanku. Pojdme se prosim vratit k tmuto tematu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...
  • 4 months later...
  • 5 months later...

Hezký den,
diskusi ohledně RSJ jsem nějak přestal sledovat, takže jsem rád, že mě na vaše dotazy upozornilo okolí. Omlouvám se každopádně za prodlevu v odpovědi.
Stále obchoduji, v r. 2014 přecházím na fulltime. Věnuji se pořád spreadům, začínám pokukovat i po AOS, zatím jen teoreticky.

Vývoj byl zajímavý, můj třetí rok obchodování (ten po rozhovoru) byl velmi výchovný. Věnoval jsem se víc svým dalším projektům, obchodoval jsem méně, ovšem i přípravě jsem věnoval méně času. Projevilo se to ve dvou významných zářezech, přičemž ten větší z nich byl způsoben vstupem den před reportem(!). Jojo, já vím...
Rok jsem tedy uzavřel v lehkém mínusu.

[ital](greg: budiž Ti můj třetí rok mementem a nikoli inspirací ;)) [/ital]

Tento rok, poučen, už jsem nenechával nic náhodě, takže jsem se vrátil k pořádné přípravě a výsledky se dostavily, účet jsem ozdravil a navýšil na objem, který považuji za dostatečný pro full time. Teď si generuji rezervu na běžný provoz domácnosti a příští rok se uvidí už naostro.

Co se mého přístupu týká, neřekl bych, že jsem ho nějak zásadně změnil (kromě návratu k poctivé přípravě:)).
Letos (v polovině roku???) mě inspiroval jeden článek ohledně stanovení cílů , takže jsem si dal % cíl na zhodnocení účtu. Ten se mi podařilo už v září překonat, a tak mám pocit, že mě nic netlačí a že účet zhodnocuji už do zásoby na další roky. Možná proto se cítím víc v klidu a tím pádem to hezky všechno jde, těžko říct...

Ať se daří (nejlépe bez velkých výkyvů) i vám!

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...