Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

PETre, adrenalinovej sem myslel treba ID, to nehrozi, pac neco vypisu a pak jen kontroluju a cekam a cekam .... tipy na trhy, hmmm, to ti moc neporadim, ja delam corn, wheat a soybeans, ve vypisech a obcas si tak ze sportu koupim nakou levnou opcicku na sugar a coton, co kdyby ;) skoky jsou i obilovinach, ty snad jsou vsude, kdybych nasel nejaky trh kde nejsou, jsem v nem (tu) mas lepsiho brokera, to ja mam margin jako na futures, nojo, ale zas tam jsem spokojenej, proto jsem psal o vetsim uctu .... takze ted dojizdim august opce v soybeans a cornu, poohlizim se po sept ve wheatu, pripadne opet v cornu, soybeans bude stranou, bude dovolena a tak pude nejaka mala domu :D
o chapani odpovedi vim dost dobre, taky jsem to psal nedavno, nejsem spisovatel a je to desne tezky to hodit na papir ...
bear

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj bear, PET, pavelt a všichni co přispíváte do tohoto skvělého opčního vlákna. Zkusím popsat jak je "dobrý" držet se fundamentu(hlavně když vás obchod s pšenicí skoro živí, ale bohužel jen v ČR) a mít dobrý MM a hlavně ho "dodržovat"!! A jak holé opční vypisování není adrenalinový sport. Po loňské rekordní sklizni pšenice jak v EU tak za louží se mi právě pšenice zdála jako ideální na vypisování opcí. Po prostudování grafů z minulých let, kdy kdy byla zklizeň také velká, ale ne tak jako loni a po přečtení různých zpráv o obrovských světových zásobách jsem si myslel, že se pšenice musí pohybovat pod 300, nebo mírně nad. Tak jsem vypsal svou prní opci (ještě že jen jednu, bylo to přece jasných 200$ sebraných na ulici).

99

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nějak se mi to odeslalo aniž bych chtěl a dopsal svůj adrenalinový sport. Na grafu tedy vidite jak pracuje fundament v kombinaci s mým MM a hlavně psychikou. Takže pár nocí budících se se studeným potem a do dneška apsolutní strach(nebo nevím jak bych to napsal) vypsat, nebo vůbec najít nějakou vhodnou opci. Proto jsem rád za vaše opční příspěvky a jestli má zkušenost pomůže nějakému novému opčnímu vypisovateli nepsal jsem to zbytečně. Nebylo to lehké moc se za o stydím a ještě jsem si nepřestal nadávat. Na závěr moje poslední věta z deníku k této opci "Debile!!! už nikdy nemysli a drž se plánu". Omlouvám se za to ošklivé slovo, ale každému co jeho jest.
Mnoho úspěchů a zdraví všem přeje Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau Vlasto, jelikož mi Travičův příspěvek připadá jako můj vlastní klidně můžu odpovědět místo něho. Čekám až se trh otočí - ježiš ten jde rychle, to bude jenom krátkodobá korekce - sakra už prodělávám 500$ to tak přece nemůžu nechat, ještě chvilku a tady to zadrží bariéra - no to není možný, já jsem takovej.... vytupuju za MKT.
Samozřejmě výstup na maximu.

Je to tak nějak podobně Traviči????

Zdavím - a hlavu v pohodě přeje

PET

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, jo, jo.....v tom se vidí samozrějmně každy, kdo se v to vidět chce...... Bylo napsáno X příspěvků o tom, že je nutné striktně dodržovatz svůj plán a MM a kdoví co ještě, ale, teprve, až obchodník zažije svoji první velkou ztrátu, tak si to skutečně uvedomí na 100%... (tím samozřejměn nechci říci, že je to správná cesta... nebo je...? Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro PET: jestli mas z obchodovani andrenalinovej zážitek, tak je něco spatne.. proto bych byl hodne opatrnej a delal jen konzervativni obchody. Vim z vlastní zkusenosti ze s odchodem emoci nastoupilo vyrazne uspesnejsi obdobi.
Horky tip nemam, od tech radsi dal!
Pro info na opčního brokera mi kdyztak posli mail.

Pro travic: vypisovat první opci ve W v unoru – to myslim není nejkonzervativnejsi pristup. Navíc strike se mi zda dost blizka..
Fatální chybou je ale nedodrzeni SL. To proste NEJDE delat! ok byl to první obchod, takze je dulezite se z nej poucit a nikdy neopakovat. Ono při nakupech opci tato chyba „zas tak nevadi“, ale při vypisovani se chybujícímu muze stat az osudnou..
Ja tedy takovouto zkušenost nemam, asi i proto ze jsem SL vždy bral jako něco svateho.. nekoukal jsem nalevo napravo a vystupoval.. dnes když vim, ze vždy vystoupim bez problemu, tak si klidne dovolim mensi upravu SL (vždy to je ale podle planu, tedy v predem stanovenych situacích).
Zdravi Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Vlasťo, je to přesně tak jak napsal PET a ještě navíc umocněný fundamentem(největší loňská úroda v EU....., čím víc o tom víš-tím hůř, trh se prostě někdy chová nelogicky). Aš ho pochopím a najdu tu logiku - pak teprve bude vyhráno.Takže nikdy žádné iluze a vždy se držet MM i když v reálu je to mnohem těžší než v PT. Jde přece o tvý těžce vydělaný peníze a ono se to musí přece obrátit. Obrátí se to, to je jasný, ale můžeš už být bez účtu. Je to sice hodně drahé školné, vzlášť když to čteš snad všude jako základ obchodování, ale věř mi že na vlastní zkušenost a pocity s tím spojené dosmrti nezaponeš.
Přeju všem úspěšné obchody bez takových zkušeností a školného. (Právě proto jsem to ale psal) Petr

PS: Pavle a Libici díky za reakci. Právě se mi docela líbí CCZ05 exp:11/04/05 1500-C(1600-C), co vy na to? Samozřejmě nákup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, já už mám CC koupený, ale "U" s exp. za 15 dní. Levně nakoupeno cca 100$ - očekával jsem velký vzrůst podle indikátorů. Vzrůst nastal 18.7., ale docela malej. Uvidíme dál , doufám, že to nepřiřadím ke své sbírce opčních mrtvol.
Lepší náladu mám v KCU5, kde mám otevřenej strengl - nakoupen PUT 95 a vypsán PUT 90 (levně nakoupeno a slušně prodáno ;)), takže jsem zcela bez rizika s jistým výnose cca 100$ a potenciálem na 1800$. Doufám, že to co provádí KCU5 poslední 2 dny je pouze korekce a potom dolů poletí a poletí.....
Mrzí mě JY5, kde jsem měl nápřah na koupi Call 92 za 300$, odradil mě však ten úprk dolů a příkaz jsem nezadal. Škoda moh jsem být už pár stovek v plusu.
Opcaři šupněte sem něco zajímavýho, nějaký Vaše postřehy, ať mám před dovolenou co číst.

Zatím Čau
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, mám jeden típek. Co takhle sojový bobky SU5? Není to zralý k poklesu? Lehce protnutá spodní trend linka, PUT opce jsou docela levný, asi všichni čekají vzrůst :D(včetně beara?). Já vidím divergenci na týdenním grafu (RSI i %Will.), navíc se trh odráží od 50% retres. hranice.
Co Vaše úvahy na toto téma. Nebo jste všichni na dovolené?

Čau PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, CCZ5 se mi zdá stále drahá tak ještě čekám. Co se týče SU5 se mi moc nezdá že by se do měsíce dostala někam k 6ti stovkám. Tam vidím dost velké riziko(sucho, teplo, azijská rez, pro mě nelogické nákupy a prodeje fondů...), ale na mě nedej ještě jsem se s toho nedostal a nemůžu se odhodlat něco vypsat nebo koupit. Mě by se ještě líbil OZ05 170-P ale až se vrátí zase k růstu a opce malinko zlevní. Jinak jsem měl koupenou SBV5 9.00P, ale včera jsem ji držíc se plánu prodal.
Minus cca 130$ s komisí. Mám teď nějaký blbý období. Když jsem u komise já mám 33$ a ztrhávají mi ji hned při prvním obchodu najednou ne na půl. Zdá se mi dost velká, můžete se podělit jak jste natom vy.
Krásný víkend a hodně zdaru Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau, to s těma komisema je dost běžný. Podle toho co píšeš bych si tipnul, že jsi u Harpoonu, já tam mám totiž ty stejný podmínky a ceny:( . Nevím, jestli existuje nějaký broker, který Ti strhne jenom půlku komise při nákupu a druhou při prodeji, což by podle mě bylo docela slušný. Nevíte někdo o takovým brokerovi?
Zdraví PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

CC – jestli chces slyset cizi nazor (coz jestli uz nejedes papetrading tak Durazne nedoporučuju!) tak myslim ze o koupi callu uz se da uvazovat (i s ohledem na pateční pokles volat.o vice nez 2% - na dvoulete min.). Konzervativne by se dalo pockat az do low na weekly (kolem 1300).
CCZ C1500 ale i 1600 jsou dost drahy, to je ale otazka zvolene strategie.
Zdravi Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...