Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravím při pondělku, Petře účet mám u Refca a půl komise prý se nechá u jednoho českého brokera, ale to raději platim celou.
Pavle díky za tvůj názar, samozřejmě že ho slyšet chci. Čím víc názorů tím lépe, proto píšeme do diskuze. Moc ti ale nerozumím Důrazně nedoporučuješ, ale dá se o něm uvažovat? Nebo by jsi počkal až kolem 1300? Páteční pokles volat. mě ale od koupě docela odrazuje, ale ty píšeš, že na základě poklesu volat. by se o koupi dalo uvažovat. Tak nevím jak jsi to myslel, asi jsem po víkendu trošičku zabedněnej. Nedalo by se třeba uvažovat o nějakém levném putu v nejbl. měsíci?
Díky za dovysvětlení Petr ;)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Travic – Durazne nedoporučuji poslouchat při obchodovani cizi nazory (viz samost.prispevek), ale o koupi callu se da uvazovat..
Pokles volatility opce zlevnuje.. pro budouci vyvoj je ale dulezite jestli jde o pokles trvaly nebo dočasný..
Koupe opci v nejbl.mesici není nejkonzervativnejsi strategie, ale treninkove proc ne.. zkus třeba porovnat koupi putu s vypisem callu..
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar PETre,
byl jsem se trochu flakat, tak pisu az ted, dokociroval jsem svoje soybeans a corn aug opce do konce a jel si oddachnout :) pokud te zajima jak, vstup a konec, dej sem vedet, dam to sem.... ted se chystam na vypis cornu a wheatu, jak jsem zminoval, do soybeans ted nepudu, ne z principu nebo ze by se mi nezdal, ale budu se docela flakat pres srpen, tak nechci mit nerva ;) jak budu mit urcene vstupy, coz vidim na zitra, hodim to bud sem, nebo jak psal tomas, ze se mame s opcima obchodama pridat i do obchodu na konkretni tyden, tak mozna tam, jestli te to bude zajimat, nebo kohokoli jineho, mrknete se, nekde to bude :)
bear

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Beare, samozřejmě, že mě to zajímá. Pokud budeš tak dobrej a dáš to sem určitě ti Pán Bůh oplatí. ( na dětech:D ). Já vstupy nemám ještě moc ujasněný a potřeboval bych se mrknout jak myslí někdo jinej a vybrat si z toho to dobrý;).
Zatím PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PETre,
takze k SQ5, 30.6. jsem sel do vypisu call 750 (kolem 750 sem videl strop) za 362,50$ a put 610 (hranice kolem 620 se mi zdala silna podlaha) za 700,00$, 22.7. dokocirovano k expiraci OTM :) corn aug opce v sep futures mesici sem dal 22.6. call 240 za 550,00$ (silny pocit, ze pres strop cca 246 nepreleze) a put 240 za 600,00$ (podlaha cca 235 by mohla podrzet), 22.7. dotazeno ko expirace call OTM, put ITM za 350,00$, taky dobry ;) dneska sem vstupy na wheat a corn neudelal, pac se byl koupat a nechtelo se mi, zejtra je taky den :D
bear

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím ze je dobře zacinat vypisovat opce s mensim premiem (rekneme kolem $150). Stop loss dáte na stejne místo jako kdybyste vypsali blizsi strike (napr. za $500). Tak mate jen mensi riziko a vynos, ale obchod je vlastne stejny. Když toto bude vychazet, muzete postupne brat drazsi strikes..az potom dalsim krokem je nasobeni pozic, ale to uz není pro zacatecniky..
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Beare, zkoušel jsem si nasimulovat Tvůj obchod v TNT , ale mám v něm nějaké nejasnosti.
1. 30.6. uzavíral PUT 610 na 337.50$ Jak se Ti povedlo prodat za 700$ ?
2. Ty můžeš využívat rozdílné měsíce opcí v jednom kontraktním měsíci futures? Mě brooker tvrdil, že to nejde - pokud si vzpomínám.
3. Další věc - měl jsi nějaké pevné SL kdy bys nakupoval zpět nebo by jsi v ten den (kdy by to protlo Tvý pomyslný SL) reagoval až na základě signálů trhu ( myslím indikátory ...).:S

Díky za objasnění

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PETre,
chybicka, ten put nesel samo za 700$, ale za 300$, sem to blbe spocital :) opce muzu mit rozdilne, pouzivam to hlavne v cornu a wheatu, tam sou futures mesice daleko od sebe a kdyz chci nejakou blizsi, neni problem. Pevny SL nemam, kontroluju akorat odpovidajici kontrakt a pokud se priblizi k me strike, zkontroluju S/R urovne. Pokud vydrzi, nechavam byt, pokud ne, tak jsou dve moznosti. Bud likviduju obe strany zaroven, vetsinou to vyjde nula od nuly, nebo podle uprku konraktu zadam na urcitou uroven stop prikaz do konkretniho futures trhu. Pokud jsem vstoupen do pozice, dam SL na uroven strike a druhou stranu necham plout s trhem. Kdyz se pohyb otoci, bud jsem vyhozen na SL, nebo sam vyskocim. Mala ztrata pripadene, ale v celkovem vysledku celeho spreadu jde jen o mensi zhorseni vysledku ;) tak to je moje strategie prakticky vcelku, jinou nemam a s touto jsem spokojenej :)
bear

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi,
přečetl jsem celé vlákno a je to tu samá prosba o radu na nějaký nový obchod. To je podle hesla o tonoucím, co se stébla chytá. Jestli nemáte nebo nebudete mít své vlastní obchody podle "svých očí", tak to radši zabalte dřív než bude pozdě.
Opce i futures jsou na vlastní odpovědnost každého zvlášť.

Co naopak považuji za užitečné je poreferovat o již uzavřených obchodech, tak jak to udělal s trochou "problémů" :-)) Bear. To může dát námět k tréninku metody někoho dalšího a člověk přitom není v pokušení jít do toho bez přípravy.

Zdraví Kventyn

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobrý den

Dovolte, abych se vam obecně představil. Jsem zacatecnik v komoditnim obchodování. Mám prostudované základy Řepíkova Komoditního a Opčního manuálu a dále Finančníkem publikované knihy "Tradingem k bohatství". Snažim se pročítat zde publikované příspěvky, je pravda, že spoustě věcí i tak nerozumím, ale snažím se .. -) Poziční komoditní obchodování se snažím trénovat nanečisto na platformě RefcoXpress a intradenni na platformě Best. Presto bych se rad v budoucnu věnoval spiše opčnímu obchodování, zejména krytému vypisování, krátkodobým nákupem a prodejem opcí místo držení futures pozic, v pozdější době možná i některým stradegiím nekrytého vypisování. Obchodovat s klasickými futures kontrakty zatím hodlám velice zřídka.

Obracím se na vás - zkušené kolegy - s prosbou o zodpovězení dotazů. Mým hlavním problémem je absence znalosti anglického jazyka a proto mi velké problémy dělají uplné základy přípravy jednotlivých opčních strategii při tréningovém plánování.

Konkrétně:
Zde na těchto stránkách jsem našel vámi zaslané NET adresy vhodné pro získávání Opčních živých dat a vzhledem k mé, jak již jsem psal nulové znalosti angličtiny, me zaujaly zejména dva, z mého hlediska jednoduché odkazy, a to:

1. platinum.optionetics.com/oafutures.html

2. www.bohlish.com/#OPTIONS


Nicméně i tak mi unikají některé základní souvislosti a to:

V odkazu 1 mi není jasné jak spočitat cenu opce, kterou zaplatim za určitou opci na určité strike price a v určitém měsici. Např. v Cornu Jan 365 je uvedeno "Call=NQ, MCall=7.625,est_iv=22.2% / Put=6.5, MPut=6.5. iv=21.6, est_iv=21.7% - Jakým způsobem z těchto údajů vypočítam cenu opce a co jednotlivé údaje znamenají? Písmena řecké abecedy díky zde publikovanému vysvětlení chapu. -)

Odkaz 2 stejný problém Corn Jan 07 - Dollar Value je hodnota která znázorňuje cenu? Nebo jakým způsobem se spočítá? A proč Dollar Value CALL na Strike price 300 je 3300,00 a na Strike price 310 je 0 a to až do Strike price 335? A od 340 již 1331,25? -(((

Tuším, že jsou to úplné základy, ale bez těchto informací se nemůžu dále dostat v tréninku.

A ještě mám další otázky další otázky. Tyto hodnoty na těchto stránkách se aktuálně mění dle plynutí času a pohybu ceny futures? a pokud bych trénoval vypisování opcí, tak za ceny za které si jednotlivé opce můžu koupit tak je můžu i prodat - vypsat?

Vážení Kolegové byl bych vám velice vděčný za zodpovězení mých otázek, případně jejich doplnění. Případně, pokud mě můžete navést na nějakou další jednoduchou NET adresu na opčí data, leč prosím bez zdlouhavé registrace v anglickém jazyce. Přes spoustu zde inzerovaných jsem nebyl schopný se přes angličtinu prokousat.

Za jakýkoli příspevek vám moc děkuji.
S pozdravem

Pterodaktyl

Pterodaktyl@volny.cz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K dnešnímu článku bych rád poznamenal že obchodování opcí mi připomíná běžné věci ze života tak například .

před pěti lety jsem se rozhodl koupi si auto za 130 000 , zašel jsem do bazaru a řekl jsem že chci koupit toto auto „ audi 80 „ , ale peníze budu mít příští týden . Bazar mi vyhověl a zamluvil mi auto za nevratnou zálohu 5000 Kč v případě že už se neukážu záloha propadne bazaru a v případě že přijdu za týden a auto koupím záloha se odečte z celkové ceny . Je to podobné jako opce že jen je to z běžného života .


Link to comment
Sdílet pomocí služby

De Lucky, je to podobné, ale ....
Opce kupujeme proto, že na nich můžeme něco "trhnout" a to jak uznáš, na záloze za starý auto stojící v bazaru asi můžeme těžko. Jo leda, že by to auto navštívil ježíšek a místo starýho plastovýho volantu ti tam přišrouboval zlatej.
To už by Tvá opce mezitím získala na hodnotě, protože by se cena auta minimálně zdvojnásobila :-))
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Dobrý den,

Chtěl jsem se zeptat jestli je možné obchodovat s opcemi na akciove indexi jako CAC, DAX, SP500 atd. ?
a jestli by někdo mohl tak mi dat nějaký slušný tip kde se dovím více o opcích nějakou knihu nebo link.

díky za odpověd jsem tak trošku začátečník tak se nezlobte :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...