Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE


tomnes

Doporučené příspěvky

Krásný den :D

napište mi někdo prosím, zda to chápu správně::o

otevřel jsem pozici BUY PUT za cenu 3.20 ... tzn. zaplatím -320 usd

pozice šla do ztráty např. byla aktuálně ve ztrátě -155 usd

uzavřu tuto pozici SELL PUT příkazem za +165 usd

JAKÝ JE CELKOVÝ VÝNOS/ZTRÁTA Z TÉTO POZICE?:

-320+165= -155 usd NEBO -320+165-155 = -310 usd ??? :|

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...
  • 2 týdny později...

Zkusím se zeptat v tomto již nějakou dobu mrtvém vlákně, snad sem ještě někdo občas zajde.

Prošel jsem si základní online kurz Opce I, vytvořil paperúčet na TOS a zkoušel backtestovat, dle videí otevírat IC, kalendářní spready atd. Byl jsem nadšený přehledností té platformy, vynikajícím a moderním prostředím a jednoduchostí ovládání. Bohužel, co jsem nečekal a nevěděl, dnes mi dorazil email, že můj 60 denní trial právě skončil. ?

Již ten trial asi nejde otevřít třeba na dalších 60 dní, že? (když nepočítám novou registraci). Jsem si vědom, že nejde otevřít ostrý účet u TOS a tak jakou používáte alternativu? Do čeho se vyplatí investovat čas, abych otevřel a nafundoval účet? Je něco stejně přehledné a intuitivní jako platforma TOS?

 

Děkuji za případné odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj, prosím o popostrčení. Pročetl jsem tu už spoustu vláken a zatím jsem nenašel jednoznačnou odpověď.
Mám 2 dotazy k opcím na TWS.

1) Je třeba platit na IB nějaká data nebo mohu pro obchodování IC používat free zpožděná? (jde o správnost či nesprávnost zobrazené delty)

2) Jak je vidět na obrázku, při výpisu IC mám kredit -0,12, u TOS by to bylo připsání na účet 12$, čekal bych 120$ - a ani jedno mi nesedí se znázorněným risk grafem. Co mi prosím uniká? (jsem na ostrém účtu)

Budu vděčný za jakékoliv posunutí. Děkuji.

Snímek obrazovky 2019-01-14 v 17.05.55.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 16. 1. 2019 at 13:57, illk napsal/a:

Ahoj, prosím o popostrčení. Pročetl jsem tu už spoustu vláken a zatím jsem nenašel jednoznačnou odpověď.
Mám 2 dotazy k opcím na TWS.

1) Je třeba platit na IB nějaká data nebo mohu pro obchodování IC používat free zpožděná? (jde o správnost či nesprávnost zobrazené delty)

2) Jak je vidět na obrázku, při výpisu IC mám kredit -0,12, u TOS by to bylo připsání na účet 12$, čekal bych 120$ - a ani jedno mi nesedí se znázorněným risk grafem. Co mi prosím uniká? (jsem na ostrém účtu)

Budu vděčný za jakékoliv posunutí. Děkuji.

1) nevím to jistě, ale pro zobrazení správných hodnot by nemělo být nutné platit žádná data

2) jde zřejmě o chybu - mně se dnes zobrazil kredit v kolonce správně, jinak středová hodnota mezi bid a ask na obrázku sedí s očekávaným kreditem okolo 120

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 17. 1. 2019 at 16:40, FoxxeL napsal/a:

1) nevím to jistě, ale pro zobrazení správných hodnot by nemělo být nutné platit žádná data

2) jde zřejmě o chybu - mně se dnes zobrazil kredit v kolonce správně, jinak středová hodnota mezi bid a ask na obrázku sedí s očekávaným kreditem okolo 120

zdravím,

  1/ záleží na obchodním stylu, ale obchodovat bez živých dat mi přijde dost nevhodné, protože se můžeš připravit o podstatné části ceny nakupovaných/prodávaných opcí 

  2/ pokud se podíváš do specifikace opčního kontraktu na RUT, tak násobitel (Multiplier) je 100, takže pozorovaný kredit musíš vynásobit *100. Ve tvém případě by jsi získal +12 USD kredit, což také zhruba zobrazuje RiskProfile. Přenášení údajů do RiskProfile provázení nepřesnosti a zobrazoavná hodnota kreditu +12 USD je také zavádějící, protože pokud se podíváš do  MaxLoss, tak vidíš -955 USD. Znamená to, že při rozsahu strike 1000 USD by jsi měl být schopen získat Prémium společně s útratou za komise +45 USD, protože -1000 USD je hodnota maximální možné ztráty :c)

RUT.jpg

Upraveno uživatelem mapler
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za reakci, možná jsem se vyjádřil trochu zjednodušeně a přiznávám, že jsem nikdy víc nebádal, jak a jestli funguje zobrazování PL diagramu v TWS (když potřebuji, tak se dívám do TOS).

Nicméně v tomhle případě mi přišlo, že jediné realitě odpovídající údaje jsou Bid a Ask, kde Mid hodnota odpovídá zhruba kreditu 120$ (ano skutečně -1,2 * 100). Zkusil jsem si totiž sestavit stejného IC o den později a zobrazila se mi v kolonce s velkým zeleným C hodnota -1,08 ..tudíž jsem vyhodnotil, že kolegovi to zrovna ukazovalo jen nějaké nesmysly (viz hodota v kolonce -0,12). Možná je to způsobeno absencí live dat, ale to nemám jak vyzkoušet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 16. 1. 2019 at 13:57, illk napsal/a:

Ahoj, prosím o popostrčení. Pročetl jsem tu už spoustu vláken a zatím jsem nenašel jednoznačnou odpověď.
Mám 2 dotazy k opcím na TWS.

1) Je třeba platit na IB nějaká data nebo mohu pro obchodování IC používat free zpožděná? (jde o správnost či nesprávnost zobrazené delty)

2) Jak je vidět na obrázku, při výpisu IC mám kredit -0,12, u TOS by to bylo připsání na účet 12$, čekal bych 120$ - a ani jedno mi nesedí se znázorněným risk grafem. Co mi prosím uniká? (jsem na ostrém účtu)

Budu vděčný za jakékoliv posunutí. Děkuji.

Snímek obrazovky 2019-01-14 v 17.05.55.png

U IB se živá data platí, mám nastaveno za 14,5$/M (teď z hlavy nevím jaká přesně - jsou to 2 streamy za 10$ a 4,5$) a pokud za 1M zaplatím na poplatcích 30$, tak 10$ za data se neplatí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 16. 10. 2018 at 19:29, Swarm23 napsal/a:

Zkusím se zeptat v tomto již nějakou dobu mrtvém vlákně, snad sem ještě někdo občas zajde.

Prošel jsem si základní online kurz Opce I, vytvořil paperúčet na TOS a zkoušel backtestovat, dle videí otevírat IC, kalendářní spready atd. Byl jsem nadšený přehledností té platformy, vynikajícím a moderním prostředím a jednoduchostí ovládání. Bohužel, co jsem nečekal a nevěděl, dnes mi dorazil email, že můj 60 denní trial právě skončil. ?

Již ten trial asi nejde otevřít třeba na dalších 60 dní, že? (když nepočítám novou registraci). Jsem si vědom, že nejde otevřít ostrý účet u TOS a tak jakou používáte alternativu? Do čeho se vyplatí investovat čas, abych otevřel a nafundoval účet? Je něco stejně přehledné a intuitivní jako platforma TOS?

 

Děkuji za případné odpovědi.

U TOS si vždy po uplynulém období vytvořím nový účet. Jde to do cca 10 minut, když víš, co a jak udělat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,

   trial TOS opravdu končí po 60-ti dnech. Měl bych jednu radu. Pokud si v něm provedeš nějaké vlastní rozložení grafů, nastavení indikátorů...atd., tak je dobré v pravém horním rohu aplikace, v menu "Setup" uložit toto nastavení pomocí "Save Workspace As" pod nějakým názvem. Pokud si po šedesáti dnech vytvoříš nové uživatelské jméno, tak po spuštění "nového TOS" si původní nastavení "oživíš" kliknutím na jméno uložené Workspace z tohoto místa. 

   TOS je dost intuitivní a skvělá platforma, které se téměř nic jiného nevyrovná, protože je zejména zadarmo pro testovací účely a disponuje historickými opčními daty. Stojí za to ji takto obnovovat. K obchodování tě nemusí mrzet, že nemáš u TD Ameritrade účet, protože mají celkem vysoké poplatky a k obchodování opcí tak velmi skvěle poslouží například IB (můj názor) :c)

Upraveno uživatelem mapler
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...