Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

stop-loss


Renda

Doporučené příspěvky

  • 4 months later...

Abych tomu 100% porozuměl.
Pokud chci (tedy raději nechci!) mít ztrátu max. 150 USD tak na SL nemůžu uvést tuto částku ale musím to přepočíst na aktuální cenu - x ticků? Např. 1 tick na Corn je 12,5 USD tzn. 150 USD je celkem 12 ticků t.j. 3 body. Takže když je aktuální cena např. 390, tak v SL musím zadat cenu 387. Je to tak nebo mně něco uniklo?
Jsem tu teprve 3 dny, takže se omlouvám za poněkud "simple" dotazy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...


Ráda bych věděla , v jakém vzdálenosti např. od vstupu volit stop los u intradenního obchodování. O něco výš v diskuzi je psána procentuelní úvaha , která považuje za optimální 250 USD. já však používám a považuji za optimální hodnoti +-80 USD. nemám to ještě prověřeno mnoha obchody. Můžete mi k tomu něco poradit? Vždyť u intradenního obchodování se jedná řádově o desítky, skoro bych řekla jednotky USD.
A dále bych též ráda věděla, s jakým odstupem od high nebo low nastavit při intradenním obchodování svůj vstup. Nebo mám kupovat za aktuelní cenu na trhu? Jaký typ příkazu tedy požít((market, limit, či jaký?) . A graf mi ukazuje high, low, close a open. jaká je ale okamžitá cena v dané chvíli- omlouvám se , jestliže mé otázky jsou naivní. .Děkuji za odpovědi. Alice.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alice,

to je ciste a pouze vec Vaseho obchodniho systemu a nikdo jiny nez Vase statistiky Vam na to odpoved neda. :-) Vse na co se ptate je velice individualni zalezitost kazdeho obchodniho systemu. Takze zalezi ciste na Vas. Mne pripada SL $250 USD pro ID obchody pomerne dost vysoky, ale pri spekulacich na delsi pohyby se muze osvedcit.

Nastaveni SL, jeho posouvani i pouziti obchodnich prikazu je zkratka zalezitost, kterou vyctete pouze ze svych statistik sveho obchodniho systemu.

Drzim palce. At se dari! :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velikost stop-lossu se odvíjí od konkrétního trhu a jeho volatility a od pravidel money-managementu. U intradenního obchodování by SL nikdy neměl být větší, jak 3% celkového účtu. Dle daného trhu pak může být SL v nejrůznější škále. U ER2 3min to může být 80 SL, u YM 60 SL, u ER2 5 min. grafu 150 SL, atd. Záleží i na konkrétní strategii.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alice,
z mojich konkretnych strategii backtestingu pouzivam SL na Dow J. 25 bodov (RRR 1:1,93 - dost nizke) a EURUSD 15 pips (RRR 1:2,58). Ale ako pise Tomas - rozna strategia rozdielny SL. V kazdom pripade musis vychadzat z pracne testovanych dat. Pri stanoveni SL som vychadzal z profit targetu, ktory trh dosiahne po vstupoch v danej strategii a potom testoval rozne SL aby RRR bolo aspon 1:2
Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Sl můžete umístit pokud nakupujete pod low předchozí úsečky, pokud prodáváte tak nad high poslední úsečky.Pokud je úsečka příliš dlouhá-sl vychází víc než 2-3% z účtu tak tento signál neberte a čekejte na další signál.Já např. používám na Dow J.5usd SL o velikosti 5-6 bodů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravím všechny,

jakožto greenhorn hltající veškeré info vás chci požádat o vysvětlení mé nejasnosti týkající se Stop-lossů.
Pokud zašlu brokerovi obchodní příkaz současně s příkazem pro umístění Stop-lossu, tak se mi může stát, že obchodní příkaz nebude exekuován, naopak, pokud trh protne cenu příkazu STOP, ten se změní na MARKET a já, namísto abych prodal, tak nakoupím, což neodpovídá mému předpokládanému vývoji trhu. Jak tomu předejít? Dívám se na tuto záležitost zcela mylně?
Dále pak, jestli používat u SL příkaz GTC a jak se posléze dá zrušit?

Děkuji za reakce Charlly

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Charlly,

Stop-loss se dává do trhu hned po exekuci příkazu buy/sell, tedy až v momentě, kdy máte potvrzeno že máte kontrakt.
Já zadávám příkazy v plataformě, jak dojde k exekuci příkazu, už mám nachystaný stop-loss příkaz, který okamžitě odesílám. Dokonce jdou snad všechny plataformy nastavit, že vám nastaví sami stop-loss (tedy okamžitě po splnění klasického buy/sell příkazu).

Broker si myslím, že to dělá zcela stejně, okamžitě po splnění buy/sell zadává stop-loss.

Tedy situace, že se napřed vyplní stop-loss je nemožná, protože stop-loss se zadá do trhu okamžitě po splnění buy/sell příkazu na kontrakt.

GTC nepoužívám, jsem intradenní obchodník. Pokud budete obchodovat pozičně, měl by jste zadat u SL GTC. Příkaz se ruší v plataformě prostým kliknutím na "zrušit", popř. u brokera buď zavoláte nebo mu napíšete (ICQ) ať zruší příkaz, to je doufám jasné :-) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzin,

OK, díky za reakci.
Hodlám obchodovat pozičně, dnes svůj první paper-tradingový obchod.
Předpokládám tedy, že pokud chci momentálně odeslat brokerovi dva příkazy a to SEEL LIMIT a
BUY STOP, tak je to na komunikaci mezi námi nebo na pořadí ve kterém příkazy zasílám, aby bylo jasno, že
hodlám prodat a druhý příkaz je SL.
Na zrušení GTC tudíž žádný příkaz není, je to opět na naší domluvě s brokerem v rámci dostupných info cest.

Díky Charlly

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...