Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dr. ELDER a jeho knihy


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 259
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry vecer Tomasi,
skvele, ze vlakno bylo zalozeno a verim, ze sem budou mnozi prispivat svymi poznatky z knih Dr. Eldera. Na mnoha mistech zde na Financnikovi jej cituji nebo pouzivam jeho myslenky, takze se z me strany nekdy stane, ze se nejaka myslenka zopakuje, za coz se omlouvam.

Jako prvni bych rad uvedl, ze je dobre prostudovat obe jeho knihy a nezustat jen u Trading for a living. Stejne tak nedoporucuji prostudovat jen Come into my trading room. Obe knihy jsou velmi provazane a kapitoly na sebe v mnohem vzajemne navazuji. Mnoho informaci z prvni knihy uvede do jasnejsiho svetla druha kniha [druha kniha je Come into my trading room].

Znovu podtrhavam, ze obe knihy je dulezite studovat a ne cist. Pokud si je nekdo "jen" precte, pak si myslim, ze se knihy minou ucinkem. Jejich velikou vyhodou je, ze jsou psany jednoduchou anglictinou. Elder jako emigrant volil jednoduchy text a tedy jsou mnohem snazsi na pochopeni. Kazdou knihu psal Elder nekolik let, kazdou kapitolu dal k precteni mnoha profesionalnim obchodnikum, a proto jsou knihy naplnene tunou dulezitych informaci, pricemz kazda veta v knize obsazena je necim dulezita. Pri prvnim studiu se muze zdat, ze nektere pasaze do knihy nepatri, avsak casem cloveku zacne dochazet smysl kazde pasaze a clovek si zacne uvedomovat hloubku jeho myslenek.

Zcela jiste jsou knihy vyborne pro zacatecniky nebo mirne pokrocile "obchodniky". Prave hloubka obsazenych informaci dokaze rozsirit znalosti i mirne pokrocileho obchodnika. Knihy neobsahuji jen hromadu technickych udaju, parametru a indikatoru, avsak jsou take plne psychologickeho pohledu na obchodovani, uci obchodnika myslet, kombinovat a skladat jednotlive stripky obchodniho systemu. Stejne tak jsou plne informaci z psychologie a navodu jak ovladat sve mysleni pri obchodu, jsou plne informaci jak budovat svuj money management. Sve zakladni pravidlo Psychologie+System+Rizeni Penez, tj. pravidlo tri slozek nezbytnych k obchodovani na burze [hlavne v komoditach], Elder rozebira skutecne velmi do hloubky.

Sam si vzdy vzpomenu na sve prvni kroky v komoditach, kdy jsem hledal formule pro money management a vystupy z obchodu. Napr. vzdy jsem hledal cestu fixniho zpusobu umistovani exit prikazu [trailing SL] a vzdy jsem byl presvedceny o tom, ze lepsi cesta neni. Ano, pro zacatecnika je to skutecne nejlepsi forma. Vzdycky jsem si rikal, ze indikator %R je zcela mimo me chapani. A byl to prave Elder, kdo mi jej priblizil a vysvetlil natolik, ze jej dnes mohu vyuzivat pro urceni vystupni stanice. Stejne tak MACD Hist, ktereho jsem se skutecne bal a nebyl jsem schopny jej pochopit. Prave Elder mi natolik vysvetlil divergence, ze jsem se s MACD velmi spratelil. Byl to prave Elder, kdo mi vysvetlil skutecny potencial klouzavych prumeru, a to na mnoha "minisystemech jak MA obchodovat".

Vice se klonim nazoru, ze Elder vice smeruje k pocitacem generovanym indikatorum nez chart patternum. Presto oba typy indikatoru popisuje vice nez dukladne. Byl to prave Elder, kdo mi priblizil obchodovani Trianglu. A tak bych mohl pokracovat dale a dale. Dulezity je fakt, ze neni jeho cilem, abych nasprtal jednotlive indikatory, ale abych je byl schopen pouzivat a hlavne, abych byl schopen vyuzivat jejich potencial.

Zaverem sveho prvniho prispevku znovu doplnim, ze jeho knihy jsou o studiu a ne precteni. Samozrejme to neznamena, ze by si ji nekdo nemohl jen precist, to vzadnem pripade. Verim, ze mnoho jinych obchodniku ma na vec treba jiny nazor, coz je zcela pochopitelne. Z me strany neni jeho vyuce co vycist a vrele jeho vyuku doporucuji kazdemu, kdo zacina vazne uvazovat o draze full time obchodnika. Musim take rici, ze Financnik a Elder maji mnoho spolecneho, za coz jsem velmi rad, protoze jsem zustal "ve stejne draze studia".

Svuj prvni prispevek jsem schvalne koncipoval takto, protoze jsem chtel ukazat potencial jeho vyuky a dat tak zacatecnikum recenzi, na zaklade ktere se budou moci snaze rozhodnout, jakou vyuku si do budoucna zvolit. Pro nektere to muze byt jasny signal jit jinou cestou a pro nektere zase impulsem k zacatku vyuky dle Dr. Eldera.

Mnoho uspechu vsem!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,
Pred nekolika tydny jsem zapocal s cetbou Trading For a Living na doporuceni jednoho meho znameho a musim rict ze me ta knizka naprosto uchvatila... Rekl jsem si ze si budu delat vypisky vseho duleziteho a za kratkou dobu jsem zjistil ze vpodstate opisuji celou knihu, radek po radku :)... Skutecne je napsana lehkou anglictinou takze se velmi dobre cte a kazda informace v ni je uzitecna, byt je nekdy ve veta skryta a je trosku slozitejsi ji hned porozumet.Proto jsem take ze zacatku ustoupil ze "zavodniho" cteni a vrhl se na peclive studium.. vrele ji vsem doporucuji a jakmile ji poctive doctu urcite zde muzeme proprat jednotlive myslenky, kterymi je tato knizka nabita... (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Iane,
je skvele, ze se Vam kniha libi. Ano, obsahuje dulezitou informaci v kazde sve vete a stal jsem pred stejnym problemem jako Vy, delat si vypisky a jak? Nakonec jsem to resil tak, ze jsem si podtrhl kazdou dulezitou pasaz, pricemz nektere clanky jsem si cetl i nekolikrat po sobe. Nakonec jsem si u nejdulezitejsich pasazi kazde kapitoly udelal vykricnik a tu cast jsem si prepsal do vypisku. Vypisky jsem si delal predevsim proto, ze jsem tim vyznacene dulezite casti lepe dostal do pameti.
Do knih se stale vracim jako do sve "bible" a pokud si nejsem jisty spravnym postupem, prostuduji si kapitolu o danem problemu znovu. S novymi zkusenostmi z obchodovani objevim v knize vzdy neco noveho.
Vrele Vam doporucuji rozsirit poznatky o knihu Come into my trading room, ktera je stejne hodnotna jako Trading for a living.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Libici a PitBoss !
Rovněž se přidávám do řad těch, pro něž jsou knihy Dr.Eldera drogou. Jsou nabity tolika myšlenkami, že mne to nutí stále studovat dál a dál. Trochu to má nevýhodu v tom, že odkládám začátek testů a říkám si, že nejdříve to chce si učinit celkový obraz o tom, co je důležíté a pak vše řádně prakticky ověřit a otestovat. Než se pustím do testů, chtěl bych ještě minimálně jednou knihy přečíst a projít všechny příklady, testy a grafy obsažené v obou knihách "Study guide", pak teprve zkompletovat obchodní systém a testovat na datech. Bude to časově náročné, ale věřím, že se vyplatí nechat si nabyté znalosti dobře usadit. Nemíním nyní rozšiřovat počet autorů, protože řada různých pohledů by v této fázi studia vyvolala zcela jistě chaos v hlavě. Knihy Dr.Eldera jsou ve své podstatě velmi ucelené a kdo přijme jeho Triple Screen System za svůj, má velmi solidní základ pro další budování obchodní kariéry.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Brondo,
souhlasim s Vasim prispevkem. Je skutecne dobre jeho knihy projit jako celek a pote se pustit do testu. Uvidite sam, ze testy pujdou velmi dobre. Ja sam jsem vzdy velmi nadseny nad vysledky systemu, ktery obchoduji. Je to skutecna radost z obchodovani.
Stejne tak jako Vy zatim nehledam studium jineho autora.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak...hotovo... už jsem dočetl i druhou knihu od Eldera. Je tam tolik informací, že vím 100% že se ke knihám budu ještě několikrát vracet. Asi nejvetší přínos z obou knih pro sebe vidím - psychologii obchodování a money management - s oběma jsem měl dřív docela problém, dobře jsem je nechápal, ale teď je to o hodně lepší.
Zkoušel jsem si i testovat obchodní systémy z knihy - Impulzní systém - funguje celkem dobře, ale mě absolutně nevyhovuje, je to téměř naprostý opak mého nynějšího systému.

Triple screen - zde je spousta velmi zajímavých myšlenek, jako používání různých timeframe (já budu obchodovat daily chart) a tak se mrknu jak to vypadá s weekly chart - zatím jsem s tím dělal jen pár pokusů, zkoušel jsem i triple screen update - MACD hist + EMA 26 (na weekly chart) ... mě osobně to připadá už moc ,,přeplácané,, asi si tam nechám jen MACD hist a s tím vyzkouším i mou nynější strategii. Když jsem to zkoušel i s EMA 26 tak se kolikrát týdny nic nedělo a pak když už se ukázal určitý bull/bear signál na weekly chart tak zase to byl problém najít nějakou vhodnou příležitost na daily chart pomocí mojí strategie.

Jak sám Eder píše - člověk si to musí vše sám vyzkoušet, upravit, pozměnit a pak to teprve bude jeho strategie - vím, že moji strategii ještě pár menších úprav čeká. Každopádně zkusím triple screen do ní nějak zakombinovat a uvidí se, co z toho vznikne a jak to bude fungovat.

Ale jak jsem už psal, největší přínos pro mě byly MM a psychologie obchodování - tam jsem teprve v začátcích, tak se do toho musím pořádně pustit!

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Připravuji svůj obchodní system dle doporučení Dr.Eldera, který chci ověřit jak pro poziční, tak pro ID obchody. Zajímalo by mne, zda Sierra Charts umožňuje doprogramovat nové indikátory - konkretně mi jde o 2 indikátory z Elderovy dílny a to: FORCE index a Elder ray. Pokud ne, pak který dostupný analytický software doplnění indikátorů umožňuje (TNT bohužel ne).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
Sierra programování indikátorků a systémů umožňuje, ale člověk musí být skutečně programátor - tj. musí zvládat tuším C++. Jinak podobné věci jdou dělat v systémech jako je TradeStation nebo Navigator, což jsou ale dost drahé programy. Nicméně zkuste www.visualchart.com - má také programovací jazyk, je dostupný v demoverzi a navíc je možné jej pro offline testování používat grátis :) Opět je to už trochu složitější prostředí, ale mohlo by vás to zaujmout.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer,
jen v kratkosti doplnim, ze je nutne hodne testovat vsechny Elderem popsane strategie, nez jim prijdete na kloub. Napr. Impulzni system je potreba skutecne pochopit do hloubky, nez zacne prinaset "ty prave" vysledky. Ja osobne jsem musel venovat mnoho casu studiu aplikace EMA na dvou rozdilnych timeframe atd.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Libic!

Také to vidím jako běh na dlouhou trať. Prvou Elderovu knihu jsem přečetl jedním dechem. Při druhé jsem se již zasekl a množství informací mne donutilo řadu kapitol číst opakovaně a k řadě se znovu a znovu vracet. Zatím říkám "číst" protože "studium" to bude, až začnu ověřovat a testovat na datech, až se jednotlivé, zatím dost izolované, poznatky začnou spojovat v ucelenou teorii a až mozek bude schopen je dávat do souvislostí. Jde o ten rozdíl mezi "znám" a "umím". Nestačí si přečíst haldu informací a říci si, že to "znám", ale "umět" je aplikovat v praxi.
Ale mám takovéto výzvy rád. Je to jako šachy. Hraji je 35 let, věnoval jsem jim tisíce hodin studia i praxe a pořád je co se učit. Nekonečný proces vzdělávání ... běh na celý život. Někdy mám pocit, že konkretně v šachu je pro mne ta cesta důležitější než cíl ... ale je pravdou, že u obchodování by to mělo být právě naopak ... i když ... záleží na tom, co přináší člověku radost ... a to proces poznávání nového určitě ano.

V prvé fázi se snažím udělat si rámcový přehled o tom, co je třeba pochopit, prostudovat, ověřit ... Snažím se rovněž připravit si softwarové zázemí pro další práci, abych byl po této stránce co nejméně limitován, ...ale za dostupnou cenu.

Břonda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobry den Brondo,
souhlasim s Vami, ze vzdelavani v komoditnim obchodovani je na dlouhou trat. Pred par dny jsem mluvil s kamaradkou, ktera obchoduje komodity jiz roky. Zacinala s 5,000 USD a jeji byvaly sef ji pozadal, aby take obchodovala jeho prostredky. Sveril ji take 5,000 USD. Po pul roce si jeji byvaly sef zaplatil kurz obchodovani komodit kdesi na Floride. Dnes jiz neprovozuje svoji malou stavebni firmu a pouze obchoduje. Ukazal svym znamym vysledky obchodovani a Ti mu zacali sverovat svuj vlastni kapital. Za osm let mu sverili kapital vetsi nez 1 Mil USD, ktery obchoduje za 20% ze zisku. A takto tu funguje velmi a velmi mnoho "malych" obchodniku. Urcite se vzdelavejte stejne jako pri studiu sachove hry. Testujte postupne vse, co Vas v knize oslovilo. Uvidite, ze uspech prijde a pak jej zacnete zhodnocovat.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...