Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dr. ELDER a jeho knihy


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 259
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,
take objednavam pres Amazon.com, presneji ze sekce Used & new from..., kde koupis novou knihu o neco levneji nez od Amazon. Vyber si bookstore na vychodnim pobrezi, protoze budes mit o neco levnejsi postovne. Vsichni posilaji behem jednoho az tri dnu. Takze Ti to dorazi asi behem 14 dni, jak pise Petr.

Preji mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Adame, já četl obě knihy. Můj názor:
Pokud jste nováček, který zatím studuje alespoň jak začít s technickou analýzou trhů a učí se momentálně jen a jen číst trhy a hledat obchodní příležitosti, pak rozhodně doporučuji Eldera. Douglase doporučuji až když už máte postavený nějaký jednoduchý systém - pak je teprve na čase začít se zabývat tím, jak správně na psychologii, abychom náš systém úspěšně obchodovali.
Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Po přectení těchto příspěvku jsem se rozhodl přeložit Trading for a living,
jelikoz angclitina me nikdy moc nebavila :( tak jsem naproste amater tak se v tom ted placam a dalsi studium komodit jde stranou ale verim že mě tento překlad posune o kousek dal.

Takze pak urcite napisu svuj nazor na tuto knihu.

PS: Libici diky




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici, chtěl bych se Vás zeptat,

1)
zkoušel jste elderův SafeZone? Používáte ho? Také ho násobíte 2 jak radí Elder? Updatujete ho každý den, nebo jak radí Elder třeba jednou za měsíc? K čemu kdyžtak přesně tento ,,indikátor,, využíváte?

2)
Co se týče Impulse system, berete jako vstupní signál jakoukoli změnu v EMA i MACD (i opravdu minimální změnu třeba EMA se změní z hodnoty 200,00 na 200,01). Pokud je třeba MACD stoupající a EMA udělá tuto minimální změnu, berete to jako signál? Nebo čekáte až na změnu o určité minimální velikosti?

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Beginnere,

pozicni komodity:

ad 1] Elderuv SafeZONE nepouzivam, protoze jsem svuj system trailing stop lossu dopracoval ke 100% dokonalosti dle oscilatoru. O SafeZONE castecne opiram svuj vstupni stop loss, avsak velmi uvazuji o prechod na vstupni stop loss dle oscilatoru. Nevim nakolik je SafeZONE dobra pomucka pro trailing stop loss. Je nutne to dukladne otestovat. Myslim si, ze v trzich, ktere se pohybuji do strany, musite pouzivat koeficient kolem 2 a v trendujicich trzich koeficient kolem 3.

ad2] ano, jako vstupni signal beru jakoukoliv zmenu. EMA + MACD-H musi byt vzdy v souladu. Necekam na zadne minimalni pohyby.

Pro vstupy mam nekolik filtru:
1] stav oscilatoru
2] stav dvou EMA na daily chart
3] money management

Pro trailing SL pouzivam:
1] stav oscilatoru

Pro urceni typu trendu pouzivam:
1] stav oscilatoru + vztah dvou EMA na daily chart

Pro vystupy pouzivam:
1] trendujici trh = trailing SL stanovovany dle oscilatoru
2] trh s pohybem do strany = divergence oscilatoru

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...