Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodies CCI - ZLR - E-mini NASDAQ-100


Geril

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Geril - nějakou dobu jsem čistý zlr, dle WCCI obchodoval...teď jedu totéž s potvrzením CCI50 a SL 20 je určitě dost málo...to jsou 4 ticky. Kdyby si vstupoval se slevou tak ještě dejme tomu, ale jinak to je určitě málo. Ale každopádně ti na to přesnou odpověď nedá, jelikož nikdo nezná tvé vstupy...udělej si pár desítek obchodů pro lepší představu, zda-li to bude fungovat...jedině tak získáš odpovědi na své otázky.

Ale i tak jak řikám...SL je určitě malé...RRR pěkný, ale ten PT by v trhu NQ určitě mohl být větší. To jsem ještě zapomněl na to, že si nenapsal TF.
Já obchoduju 3-min. a tam se mi zatím jeví jako vhodný SL pro 2v těch 35, ale podotýkám, že tam mam zatím dost málo obchodů, ale každopádně PT 120-200 poměrně dost často...ziskový obchod byl vždy minimálně 115, ale musím zdůraznit, že si všímám dost S / R oblastí a obchoduji odrazy, průrazy takže to dělá taky své. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TF mám tiež 3 minúty, SL 20$ a PT 50$ som vyvodil z analýzy z obdobia od 19.10.2010 do 9.2.2011 , momentálne backtestujem minulý rok 2011 a tam mi to vychádza byť celkom profitabilné, skúsim dať SL tých 35 a PT 90, a zbacktestovať obchody takto, uvidím čo to povie, mohlo by to byť OK?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Záleži ako presne obchoduješ. Neviem síce, ako vyzerá ZLR od Woodieho, ale viem si predstaviť, že by sa dal postaviť systém založený na vstupe LIMITOM presne na SR, na ktorej spraví trh flip, alebo DR-DT. Niečo také som dokonca kedysi skúšal. S takto malým SL sa ale priprav na extrémne nízku úspešnosť, ktorú budeš musieť vyvážiť extrémne vysokým RRR. Otázkou je, či ti bude takýto systém vyhovovať a bude prakticky obchodovateľný.

Kažopádne, najlepšie, čo ti môžem poradiť je: obchoduj podľa seba. Ak máš obchodný systém, ktorý ti pri backteste konzistentne zarába a veríšmu, tak začni papertrade a potom LIVE. A uvidíš, či to bude fungovať, alebo nie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasne, najlepšie je ísť podľa seba, len som sa chcel trošku "utvrdiť" v tom čo som zistil zo svojej MAE/MFE analýzy , len ako tak ďalej backtestujem tak čím ďalej tým to ide horšie, trh je očividne dosť volatilný, a SL 20 je naozaj malý, uvažujem nad tým že skúsim 35, len aby som k 35 podľa RRR dopasoval PT vrátane komisií tak by PT musel byť aspoň 90, a ako tak backtestujem, tak túto hodnotu len veľmi málo krát trh dosiahne /práve backtestujem NQM1 máj-jún/ a toto obdobie je pre mňa so SL 20$ značne stratové

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Začni pracovat se S / R zonama a neobchoduj, pokud je malý potenciál profitu...tak si zajistíš dobrý RRR. Ale 50 PT je opravdu málo, s tím bych já osobně nemohl obchodovat.
Odečti si slip + komise + přidej předpoklad, že budeš mít úspěšnost řekněme 50 % to pak budeš mít na 20-ti obchodech profit nějakých 200, ale hlavně 50% ti sežere komise. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paradoxný je fakt že prvých 36 obchodov išlo v celku dobre, a potom sa začala desná séria strát, pritom som nezmenil nič stále som pokračoval rovnako teda jeden mesiac bol OK, ale ostatné hrúza. Posielam aj denník v ktorom som robil MAE/MFE štatistiku: geril.dev.lifeworks.sk/financnik/zlr-hook.xls , neumiestňoval som žiadny SL a vystupoval som na hooku, tiež to na začiatku šlo dobre, ale ku koncu to začalo byť tiež horšie

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...