Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodies CCI - ZLR - E-mini NASDAQ-100


Geril

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Práve som asi prišiel na to prečo by teoreticky mohol nastávať problém pri ZLR, a prečo zo začiatku to stále išlo dobre a ku koncu nie, len neviem či to naozaj môže byť pravdivé. Podľa mojej teórie to mohlo byť zapríčinené zlým nastavením grafu, mám nastavený graf na zobrazovanie od 15:30 do 18:15 (v budúcnosti chcem mať takto dlhé obchodné seansy) posielam aj screen, a vtedy CCI vyzerá o dosť ináč ako keď som dal zobrazovať graf od 15:30 do 22:15 nastavenia aj grafy posielam aj ako screeny: Prvé je nastavenie grafu od 15:30 do 18:15 Druhý screen je graf pre deň 2.3.2012 pri nastavení grafu od 15:30 do 18:15 Tretí screen obsahuje nastavenie grafu od 15:30 do 22:15 Štvrtý screen obsahuje graf pre rovnaký deň 2.3.2012 pri nastavení grafu od 15:30 do 22:15 Nie je teda možné že na začiatku každého mesiaca nemalo ako dochádzať ku "deformácii" CCI, a preto boli výsledky aj v celku uspokojivé, a čím som išiel "hlbšie a hlbšie" do mesiaca tak sa výsledky zhoršovali?

19474

19475

19476

19477

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doufám, že Ti je jasné že CCI 14 se počítá ze 14 hodnot takže když do výpočtu vnutíš hodnoty z daleké minulosti, posledních hodnot close předchozí seance či i z blízkého premarketu, tak ...

Co Ti spec799 zapomněl napsat, tak nejdřívější bezpečný výstup je buď na zalomení Hooku nebo už jen při dosažení hranice 200 či -200, tedy mnohdy i jen za 2 či 3 časem propálené svíčky. A reagovat se musí hned, do 2 desetin vteřiny, jinak je to pouze doufání že jedu ve velkém trendu a StopLoss se mi nestane.

To video jak se vydělává na ZLR jsi už viděl? (Wiki na něj vede a též na celý seriál). ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nerozumím tomu, čemu nerozumíš Gerile :)). Prostě si všímej na indikátoru CCI chvíle, kdy se ta černá čára dostane z5 z extrému do běžné oblasti. Pošlu obrázek pro lepší pochopení... To co psal Jiří je pravda, ale vystupovat na 200 či -200 bych ti nedoporučoval, protože zase tak často se to momentum tak daleko nedostane...kdežto u +100 - 100 je výhoda, že ikdyž se tam nedostane tak je buď chop nebo SL, ale kolikrát se trh vcelku pěkně rozjede a ani nepřekročí +200, -200.

19485

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Daleko více si všímej struktury trhu jako takového. Nauč se poznat trendování, chop, stagnaci, otočení. Naco ti bude znát CCI když je nesmyslné vstoupit do ZLR a ve skutečnosti vidět, že trh zpomaluje , otáčí se atd.. (tu)

Struktura swingů a S / R hranice to je to co ti nejvíc zlepší výsledky u WCCI...samotné CCI je ztrátová věc a co naplat, že to pan WOODIE dokáže. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegy obchodníky,

Rád bych s někým prohodil pár slov o fázi, ve které se momentálně nacházím.
Tradingu se věnuji třetím rokem a v současné době jakobych nějak zamrznul a nevím zatím kam dál.
Za tyto tři roky jsem přes všechny možné styly intradeního obchodování skončil zde u Woodieho patternu ZLR.
Zkoušel jsem systém FinWin (bezpočet backtestů, papper a i LIVE obchodování), zkoušel jsem PA se vstupy na SR úrovních, nebo na swingu...vždy jsem ale skončil u stejného závěru...na mou povahu moc diskréčního rozhodování...je tato SR dostatečně pevná, projde trh tímto místem nebo ne....má toto V dostatečně patu na nulové lince CCI, je to DB/DT atd atd..,.v backtestu, vše ok, v papper o něco horší výsledky, ale stále uspokojivé...v LIVE ale průser. Pořád do nekonečna vidím něco, proč obchod nevzít. Takže následovala finanční nakládačka, které se opakaovala asi 2x.
Řekl jsem si, že zkusím prostě nějaký systém, který by fungoval převážně na mechanickém základu. Pročetl jsem tedy Woodieho a zkusil hrubý backtest. Zatím jsem na 2min timefrime trhu NQ od letošního Ledna do poloviny Května od 16:00 - 18:00 CET.

Vstupoval jsem opravdu čistě mechanicky na ZLR pattern. Výstupy jsem použil první zalomení CCI, překročení linky 100 a logické zóny. Při vstupech jsem nehleděl ani na potenciál k HOD a LOD, což bych pochopitelně v důkladné BT dělal.
Maximální SL jsem použil 4 body a pak v excelu snižoval pro alespoň nějakou analýzu MAE.
Rád bych ale s někým probral výstupy na zalomení CCI nebo překročení linky 100. Prostě něco čistě mechanického . BT sice vykázal na těchto výstupech krásné %Win, ale skutečné zisky po odečtení komise a skluzu jsou minimální. Možná mě třeba někdo z Vás postrčí tím správným směrem.

Výstupy v logických zónách vypadají jinak v BT a jinak v LIVE tradingu. Alespoň já mám s tímto velký problém. Najít jasná pravidla, kde tuto logickou zónu určit...
Kdyby měl někdo chuť dát o tom řeč a třeba se podívat na můj obchodní deník, tak zde ho přikládám.
Případnou funkcionalitu excelu vysvětlím, ale myslím, že je jednoduchý.

ulozto.cz/xT5EgdJ/hruby-backtest-woodie-zlr-vystupy-xls

Honza
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkoušel si výstup MPLAY (123)? Z obchodu vystoupíš ve chvíli, kdy jde CCI 2x proti tobě (např. v longu jde short) a zároveň je druhá svíce reverzní, pakliže není tak čekáš na další...pokud další pořád není a cci se stáčí zase tvým směrem tak počkáš opět na to kdy pujde cci 2x proti tobě.

Já osobně používám výstupy: 0,100,zalomení,mplay,log. úrovně a po log. úrovních je mplay nejlepší. Ale v live bych úrovně alespoň ze začátku určitě nešel, protože je kolikrát vidím všude. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799

Zkusím to na pár obchodech a uvidíme. Dík za tip...Podle tvých výše uvedených příspěvku vstupuješ ale na logických zónách. Máš nějaké třeba jedno jasně dané pravidlo pro takovou situaci? \Jde o to, že se ti na indikátoru vykreslý nějaký pattern a v tu chvílu musí být i cenový graf v souladu s tímto patternem a tvým nějakým přesvědčrním. Jk podoudíš právě to přesvědčení?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...