Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SOL trader


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 192
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

A hned bych měl dotaz.
Věděl by někdo jak dostat do SOLu přípravu např. S/R zón ve formátu CSV?
Kontaktoval jsem pana Lembáka a ten mi odpověděl, že pro demo(zatím používám jen demo) existuje Excel DDE utilita.Avšak se mi nějak nepodařilo zjistit jak by to mělo fungovat a ani to rozchodit.
Pokud by někdo měl zkušenosti jak tyto data do grafu dostat předem děkuji za radu.

Ať se dílo daří:-)
Kouba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Pred nejakou dobou jsem resil ve vlakne Striker jak naimportovat indikator AutoRetracement do SOL.Pan Lembak mi poradil, že budu potřebovat kod v Easylanguage scriptu abych mohl indikator nainstalovat. Tak jsem oslovil Tomase a ten mi tento kod poskytl a dostal jsem i svolení tento kod zverejnit ale pouze ve VIP sekci (cili kod je dostupny jen pro absolventy kurzu).
Naleznete jej dze:
VIP diskuze - Diskuze absolventů kurzu intradenního obchodování - Nastavení indikátorů pro ID obchody

Pichal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

TO mi pripomina meta trader, v tom zmysle ze ked tam nieco chcem poriadne tka to musis vediet programovat abo si to najst. Mne sa hrozne suprovo robi s NT. ma to skvele moznosti nastavenia vzhladu (v prostredi ktorom pracujem sa chcem citit prijemne) a doslova ma v nicom neobmedzuje a je velmi intuitivne urobeny.
Vsak skus NT mozno budes so mnou suhlasit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gulii,
v SOLu historicka data moc nazpet nenajdes.Ja pouzivam napriklad pro BT Ninja Trader demo.Abych odpovedel co nejpresneji tak jsem napsal panu Lembakovi takze:

"ty data jsou primo z burzy na SOL a burzy uctuji velke poplatky...nicmene na SOLu jsou vsechna data zdarma (evropske trhy, ICE Russell, apod.)...reseni je pak, kdyz nekdo potrebuje vice dat propojit se Sierrou nebo Multicharts a ja zaslu sva historicka data v txt a tam se pak da tzv. mergovat a realnymi daty v SOL a tim se vytvori dlouha rada do minulosti....to je nejlevnejsi reseni asi. Pak dalsi reseni jsou data od E-Signal a na to je v SOL utilita, kde se daji z E-Signalu v realnem case brat data primo v SOL platforme...ale tam uz si E-Signal neco uctuje...

Dalsi variantou je Ninja ve Strikeru, tam to jde trochu vice do minulosti, ale zase Ninja v pokrocilejsi verzi neco stoji (tech cca 60 USD za mesic), nebo demo pak zdarma..., pripadne pak Ninja Direct jako ucet ve Strikeru (ta Direct je zdarma, ale neda se obchodovat z grafu na ni...ani OCO, ci trailing stop, apod.)

Tzn. zalezi jak co kdo porebuje individualne a je mozne to vyresit/ nastavit..."

Snad jsem pomohl.
Kouba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
kdo by mel zajem o ATR v grafu viz prispevky vyse, tak pan Lembak nasel reseni o ktere se rad podelim.

Je potreba vlozit prislusny easylanguage kod a indikator vytvorit.Postup je:
pres View- Custom Indicator - Custom Indicator Library a tam Add prvni ikona nahore Easylanguage (tm) Indicator - vymazat vse v editoru a pak vlozit:

inputs:
ATRLength( 14 ),
AlertLength( 14 ) ;

variables:
ATR( 0 );

ATR = AvgTrueRange( ATRLength ) ;

Plot1( ATR, "ATR" ) ;

{ Alert criteria }
if HighestBar( ATR, AlertLength ) = 0 then
Alert( "Indicator at high" )
else if LowestBar( ATR, AlertLength ) = 0 then
Alert( "Indicator at low" ) ;

Compile a nazvat treba ATR1. Pak v grafu pravoklik a Indicators - Imported a vybrat ten ATR1. V Properties pak General YAxis-Left a dole nic nezasrtnute -- melo by se vlozit do grafu pri jednotkach na leve strane Y osy, na prave Y ose pak klasicky jednotky pro cenu daneho symbolu....

Je to odzkousene a funguje.Prvne se mi ATR v grafu nezobrazil(v databoxu ano) a problem byl v tom ze jsem mel v nastaveni synchronizaci os (leva osa nebyla volna).Pote co jsem to vypnul (synchronized axes off).Uz vse bezi jak ma.

Je mozne ze se podari indikator upravit, aby byl i barevne upraven pri zvysene aktivite.Pokud se tak stane opet sem napisi.

Ať se dílo daří:-).Kouba

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...