Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

papertrading


Prezident

Doporučené příspěvky

ahoj kolektive

existuje nějaká logika ve vybírání kontraktů, z pohledu měsíce obchodování ?
konkrétně - dopracoval jsem se k trénováni v TNT a a světe div se, byl jsem v profitu, tedy na jednom historickém Corn grafu. Poprvé jsem to dělal "naostro", lépe řečeno nekoukal jsem "za roh" a naprosto regulérně jsem se choval podle plánu a vstoupil a potom vystupoval na SL a PT. Júúúúúúúúúúúúúú, já jsem vydělal. Už se nemůžu dočkat na večer. až sem zase zasednu. A teď k otázce. Pochopil jsem, proč doporučujete Corn a Sugar, ty grafy a tím i obchody mi chutnají (volatailita, změny...) nejvíc z těch, které jsem okukoval. Nevím ale, jestli existuje nějaká poučka, (logika, kistorické zkušenosti...) jestli je lepší obchodovat měsíce bližší, nebo vzdálenější. Tedy jestli teď v srpnu obcohodovat letošní konec roku, nebo roky 2006-07 ?
díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 111
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Bachmann,

VŽDY obchodujte pouze nejbližší měsíce - nebo-li tak zvané FRONT! Ne u všech trhů je FRONT ten nejbližší, u některých to může být občas až ten druhý nejbližší, ale NIKDY neobchodujte vzdálenější! Ve vzdálenějších kontraktech chybí likvidita - a to je to, co vyhledáváme především. Při vstupu do vzdálenějších kontraktních měsíců se dostanete do pozice pouze s obrovskými skluzy v plnění, nebo se třeba nedostanete někdy do pozice vůbec! Zrovna tak můžete mít obrovské problémy s výstupem z trhu, i když si dáte např. stop-loss 150 USD, můžete díky nízké likviditě vystoupit se ztrátou i 2x větší! Vzdálené kontraktní měsíce se obchodují pouze v případě určitých specifických strategií - jako například komoditní spready. Při klasickém pozičním obchodování ale skutečně není jediný důvod vyhledávat vzdálenější obchodní měsíce a rozhodně to ani nedoporučuji.

S pozdravem,
TOmáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

u trhu E-mini S&P 500 je teď hlavní kontraktní měsíc září někdy v polovině se aktivita přesouvá na prosinec. Tak mi to řekl jeden americký broker. Chci se zeptat, jestli je tento klíč určování hlavních kontraktních měsíců u tohoto trhu po celý rok stejný. Na základě toho by se v polovině prosince aktivita přesunula do března. Je to tak?

Děkuji

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube,

po většinu času tomu stejně bývá. Občas se stane, že tu a tam nějaká burza k nějaké komoditě přidá nebo naopak ubere nějaký kontraktní měsíc. To se však stává pouze zřídka a o takové věci by vás měl informovat každý slušnější broker. Jinak klíč hlavních kontraktních měsíců skutečně bývá po většinu času stejný.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

tomnes Napsal:
-------------------------------------------------------
> Bachmann,
>
> VŽDY obchodujte pouze nejbližší měsíce - nebo-li
> tak zvané FRONT! Ne u všech trhů je FRONT ten
> nejbližší, u některých to může být občas až ten
> druhý nejbližší, ale NIKDY neobchodujte
> vzdálenější! Ve vzdálenějších kontraktech chybí
> likvidita - a to je to, co vyhledáváme především.
> Při vstupu do vzdálenějších kontraktních měsíců se
> dostanete do pozice pouze s obrovskými skluzy v
> plnění, nebo se třeba nedostanete někdy do pozice
> vůbec! Zrovna tak můžete mít obrovské problémy s
> výstupem z trhu, i když si dáte např. stop-loss
> 150 USD, můžete díky nízké likviditě vystoupit se
> ztrátou i 2x větší! Vzdálené kontraktní měsíce se
> obchodují pouze v případě určitých specifických
> strategií - jako například komoditní spready. Při
> klasickém pozičním obchodování ale skutečně není
> jediný důvod vyhledávat vzdálenější obchodní
> měsíce a rozhodně to ani nedoporučuji.
>

To je samozřejmé u "ostrého" obchodování, ale u papertradingu je lepší vzít každý kontrakt od začátku, né ? Likvidita mě nezajímá, protože obchody jsou simulované, takže se každý příkaz "provede". A aspoň mám k dispozici větší vzorek dat. Anebo se ty trhy chovají zpočátku jinak a testování strategie by nebylo plnohodnotné ?

Martin


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj ,


Víte už několik dní si pohrávám s myšlenkou jaký bych získal obraz když bych řekněme vzal pětiletou historii některé komodity např. cukr , nebo kafe to je myslím jedno . A teď bych si je pěkně vytisknul měsíc po měsíci poskládal si vždy celý rok za sebe abych dostal celoroční graf . Ale tisknul bych je na průhlednou folii a potom bych těch pět let položil přes sebe . Myslím že bych tím bez složitého vypisování získal zajímavou vizuální analýzu dané komodity za pět let . Nevím jestli by to k něčemu bylo nebo ne ale za pokus to stojí asi to budu muset vyzkoušet .

Co si myslíte vy ? REN ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Rendo,
cetl jsem clanek na toto tema a urcite vztahy zde funguji. Nikdy jsem to vsak vice nezkoumal. Ne proto, ze bych tomu neveril, ale protoze vyznavam jiny pristup v mem obchodovani. Souhlasim s Tomasem, ze Vam rozhodne stoji za to venovat se poznani trhu i v tomto smyslu. Minimalne poznate fakt, ze trhy kazdy rok respektuji jine minimum a maximum a tudiz si nemusite lamat hlavu nad tim, ze se aktualni cena blizi k maximu nebo minimu lonskeho nebo jakehokoliv predchoziho roku. Tot ale jen velmi teoreticka uvaha.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Testuji na TNT4 , a zjistil jsem že daleko lepší na trénink je , začínat obráceně . Běžně jsem začínal tak že jsem si otevřel účet s 5000 dolary a snažil jsem se je zhodnotit a navýšit , ale ještě lepší je vytvořit si úmyslně ztrátu třeba 20000 dolarů a tu se snažit vyrovnat aspoň na nulu pomocí pouze jednoho kontraktu .Uvidíte jak na tom budete se svou psychikou , i když se to nezdá je to velice obtížné . Pro mne je takové testování obtížnější už jen proto že vlastně nic nezískávám jen se snažím dostat se k metě kde konečně začnu navyšovat své jmění . Možná Vám to teď příjde jako hloupost a pravděpodobně si řeknete že je to ve své podstatě stejné . Možná je to velice podobné z té povrchní stránky obchodování , ale po psychické stránce se jedná o naprosto něco jiného .
Lépe to napsat nedovedu , ale snad aspoň někteří pochopí co jsem vlastně chtěl příspěvkem říct

REN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

Povzbuzen výsledky za červenec a srpen (6 on-line papírových obchodů, + 800,- )jsem se v září naplno ponořil do backtestingu (corn (o)1999). Výsledky však tragické. Vždy si na začátku roku položím 3000 na účet aby se to blížilo reálu a pak obchoduji. Někdy jsem účet zrušil do půl roku, někdy jsem přežil cely rok ikdyž jsem třeba ztratil polovinu účtu. Výsledky back testingu se pak logicky přenesly do on-line papírových obchodů. Neudělal jsem ani jediný - naměl jsem ani chuť ani odvahu. Jediné poznání ke kterému jsem dospěl je, že zkrátka a dobře jsem si nevybral dobrý trh a rok a smířit se s faktem, že to nejde - poloha hvězd a planet není tomu nakloněna. Může mi prosím někdo potvrdit jestli je tento můj předpoklad správný? Má smysl se mořit a neustále ladit obchodní systém pro tento jediný rok/trh tak, abych po jednom roku neztrácel? Nebo si vybrat ještě delší periodu než je jeden rok?

Nicméně - pokračuji dále a uvidíme.

Zbyněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Goodboy,

já když koukám na Corn 1999 tak ten rok nebyl špatný. Kukuřice měla slušné období, hezké a viditělné trendy, žádná extra divočina - v takových trzích se nabízí mnoho profitů. Záleží na tom, jaký máte systém. Dle mého názoru by se v tomto roce v kukuřici mělo rozhodně dát profitovat. Nevím ale nic blíže o vašem systému, takže nejsem schopen hlouběji odpovědět. Jinak ztrátové roky samozřejmě též existují, většinou pak ale bývají kompenzovány o to ziskovějšími roky v budoucnu. Vše ale záleží na strategii a stylu.

Zdravím,
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...